«

Pro 17

Sršni brali výhru v zápase dvou nejmladších týmů soutěže

SK SRŠNI Kutná Hora – PZ Kladno 3:2   třetiny (1:0,0:1,1:1, 1:0)

Kladno je stejně jako Sršni novým týmem letošní KLM, současně je i nejmladším týmem. U Sršňů je několik hráčů zraněných a mezi nimi i nejstarší hráči. Do zápasu tak nastupovali hosté s věkovým průměrem 20,1 let a Sršni 21,9 let. Obě tyto hodnoty jsou na KLM dost nízké, což dokládá věk některých další týmů ze zápasů, které jsme sehráli
Benešov 26,7; Čáslav 29,2, Černošice 27,7; Neratovice 31,1; Mělník 25,7 atd.  Bez nadsázky nás tedy čekal juniorský zápas.

První třetina byla hodně o bruslení, ale taky o nepřesnostech na obou stranách. Možná i proto bylo střelby na bránu mnohem méně, než bychom u takto mladých týmů čekali. Oba týmy si přesto dokázali vypracovat několik velmi slibných akcí. Jednu takovou rozehrála naše druhá pětka v sedmé minutě. V rohu vybojoval puk Jan Tvrdík, puk předal Jiráňovi, který ho okamžitě poslal před bránu hostí, kde ho nasměroval do brány Matouš Jelínek.
Vzápětí jsme šli do oslabení, po trochu přísném posouzení nedovoleného bránění, oslabení jsme, ale dokázali ustát.

Do druhé třetiny jsme vstoupili s vedením 1:0, a z četnosti střelby bylo patrné, že soupeř cítí šanci na obrat. Po jednom ze závarů před naší bránou Siváček podrazil soupeře a následná přesilovka hostí znamenala vyrovnání na 1:1.

Vyrovnaný stav na začátku třetí třetiny dávali tušit, že oba týmy budou chtít strhnout vedení na svojí stranu. Prvním úspěšným byli Sršni prostřednictvím třetí pětky. Jiří Tvrdík I. nabil Michalovi Švábovi a ten přesnou střelou zvýšil na 2:1. Vzápětí si, ale vybrala slabou chvilku první pětka a po chaosu před vlastní bránou umožnili kladenským srovnat po pouhé půlminutě hry. Vybojované vedení jsme proto úplně zbytečně ztratili.
Před koncem zápasu jsme dostali výhodu dvou přesilovek. Během obou jsme udrželi soupeře po celou dobu v jejich pásmu, ale střelecky jsme nepředvedli vůbec nic!
Za sekání byl vyloučen v 56. minutě Matouš Jelínek, a výhoda přesilovky byla na straně hostů. Ani oni, ale nedokázali překonat Davida Jelínka v naší bráně a třetí třetina skončila stavem 2:2. Před námi tak bylo prodloužení v novém, atraktivním formátu 3 na 3.
V tom jsme byli úspěšnější my. Druhá trojka, ve složení Matouš Jelínek, Dominik Jiráň a Pavel Švejda dokázala rozebrat soupeře nejlépe a Švejda zakončil zápas luxusní střelou pod víko.

Poslední zápas před vánočními svátky jsme tak „urvali“ na svoji stranu a doplnili tím naší bodovou sbírku v soutěži na počet 18. Další příležitost k rozšíření bodového konta budeme mít v sobotu 6. ledna proti HC Poděbrady.
Zápas začne tradičně v 17:30 hodin, rozbruslení obou týmů v 16:40 hodin.