«

«

Bře 09

Sršni doma opět naplno bodovali

Pátek 8.3.2019 SK Sršni Kutná Hora – HC Buldoci Neratovice 6:2 (1:1,2:0,3:1) V pátečním utkání přivítali Sršni na domácím ledě posledního účastníka baráže o KLM 2019/20 celek HC Buldoci Neratovice a zlepšeným výkonem ve druhé polovině zápasu si připsali další tři body. Se sedmi body jsou tak na druhém, postupovém místě o bod za SC Kolín B. Výsledek vypadá znovu poměrně jednoznačně, ale stejně jako před týdnem proti Sedlčanům se nerodil snadno. Kdo viděl první třetinu utkání, mohl uvažovat nad tím, zda by Sršni neměli změnit svoje jméno na „Chameleoni“. Stejně jako se chameleon dokáže dokonale přizpůsobit svému prostředí, dokáží se Sršni přizpůsobit hře svého soupeře, bez ohledu na to, jak dobře nebo špatně soupeř hraje.

Domácí dostali hned v úvodu zápasu možnost hrát přesilovou hru, ale naložili s ní velice bídně a tak se skóre neměnilo. Naopak hosté mohli po naší chybě v rozehrávce v 5. minutě jít do vedení, ale situaci zachránil David Jelínek, který však při obětavém zákroku utrpěl lehké zranění, které si sice vyžádalo krátké ošetření, ale naštěstí nezabránilo Davidovi pokračovat v utkání. Sršni se sice snažili zakončovat, ale jejich zakončení bylo nedůrazné, nebo nepřesné. Naopak hosté dokázali v 8. minutě z ojedinělé akce, kdy se jim podařilo přečíslit naši obranu vstřelit vedoucí branku. V 15. minutě obdržel hostující hráč 2+2 minuty za krvavé zranění Romana Sochy (ten musel po druhé třetině odstoupit ze hry), ale převaha Sršňů byla naprosto jalová a za celou prodlouženou přesilovku neprošla na soupeřova brankaře ani jedna střela. Půl minuty před koncem třetiny trefil Rudolfský z blízka tyč. Když už se zdálo, že hosté první třetinu vyhrají, dokázal se jednu vteřinu před koncem třetiny prosadit dorážkou Jenda Tvrdík a třetina tak skončila smírem 1:1.

Hned po změně stran se Jenda Tvrdík mohl zapsat do listiny střelců podruhé, ale jeho střela skončila na břevně  soupeřovy branky. Pak ale pro domácí celek nastaly komplikace Daniel Chmelař měl prasklý nůž na brusli, David Křeček byl vyloučen a trenérovi se tak nedostávalo obránců. I tak jsme si během oslabení vypracovali dvě slibné situace, která ale brankou neskončili. Hosté se dostávali do zakončení jen velice sporadicky. Ve 34. minutě zavezl puk do třetiny Jenda Tvrdík, kde sice tvrdě narazil, ale puk převzal Lukáš Beran, který se svou střelou neuspěl, ale dojíždějící Matouš Jelínek už ano a domácí se ujali vedení 2:1. V poslední minutě prostřední třetiny „zaúřadoval“ Jirka Tvrdík. Nejprve zblokoval střelu, která mířila na naši branku, vzápětí vybojoval za brankou puk, který vyhodil po hrazení, aby se bleskurychle přesunul na modrou čáru, kde vypíchl puk a z bodu pro vhazování zamířil mazácky mezi betony hostujícího gólmana a zvýšil vedení Sršňů na 3:1.

Vedení o dvě branky nás zřejmě ukolébalo a do třetí třetiny jsme nastoupili velice vlažně. Hosté se toho snažili využít a dostali se několikrát do slibného zakončení. Při jednom ze závarů před brankou, dal najevo svou nelibost nad chováním protihráčů David Jelínek a byl za to poněkud přísně potrestán dvouminutovým trestem. Nedlouho potom, dostal také dvě minuty David Křeček za zdržování hry. Hosté dokázali ve 44. minutě dvojnásobnou přesilovku využít a snížili na 3:2. I když hosté občas zahrozili, Sršni víceméně hru ve třetí třetině kontrolovali, nedokázali se však gólově prosadit. Teprve když hostující brankař dostal trest za zdržování hry a vzápětí byl na trestnou lavici poslán další hráč soupeře, dokázal se z pravého kruhu trefit přesně Pavel Švejda. Domácí tak využili přesilovku 5 na 3. V pokračující přesilovce 5 na 4 projel Vojta Dytrych od vlastní branky až k brance soupeře a jeho střelu dopravil se štěstím za záda brankaře Petr Javůrek. Rázem to bylo 5:2. V 55. minutě se do listiny střelců znovu zapsal Petr Javůrek, který přesně trefil šibenici hostujícího gólmana. Od toho okamžiku se již v podstatě hrálo pouze na jednu branku. Ani jeden tým už skórovat nedokázal a Sršni tak mohli oslavit zisk tří bodů.

sestava: Jelínek David, Pekař
Chmelař, Grauer, Švejda Pavel, Křeček, Bachtík, Siváček,
Rudolfský, Dytrych, Javůrek, Jelínek Matouš, Beran, Tvrdík Jan, Šváb Michal, Tvrdík Jiří, Klazar, Fišar
Trenér:   Stanislav Bednář

Branky a nahrávky: 20. Tvrdík Jan (Jelínek Matouš), 34. Jelínek Matouš (Beran, Tvrdík Jan), 40. Tvrdík Jiří, 51. Švejda (Křeček), 52. Javůrek (Dytrych), 55. Javůrek (Chmelař)
Vyloučení:  4:8