«

«

Bře 04

Zisk nebo ztráta?

Neděle 3.3.2019 SC Kolín B – SK Sršni Kutná Hora 2:1 PP (0:1, 0:0, 1:0, 1:0) V neděli odpoledne hráli Sršni druhé kolo báráže KLM na ledě SC Koín B. Otázkou je, jestli Sršni po prohře v prodloužení bod získali, nebo dva ztratili… Před utkáním by zřejmě přivítali jakýkoliv bodový zisk, po jeho skončení si možná vyčítají, že bodový zisk mohl být větší. Každopádně jakýkoliv bodový zisk z ledu soupeře se počítá a jestli se pro Sršně jednalo o zisk nebo ztrátu se dozvíme v průběhu následujících dvou týdnů.

Sršni se na kolínském ledě dostali pod tlak hned v úvodu utkání hlavně díky přesilovce, umocněné ztrátou hokejky obránce Romana Siváčka. Tento nápor přestáli a vzápětí měli sami možnost hrát v početní převaze. Ani Sršni nedokázali přesilovku využít, hra se ale vyrovnala a náznaky šancí měli oba celky. Ve 12. minutě aktivním napadáním Vojty Dytrycha získal puk Rudolfský, který ho od zadního mantinelu předložil mezi kruhy najetému Javůrkovi a ten mířil nad lapačku domácího gólmana. Hosté tak vedli 0:1. Domácí měli v první třetině ještě více jak minutu a půl trvající přesilovku 4 na 3, ale ani v ní nedokázali skórovat. Druhá třetina se odehrával v podobném duchu jako třetina první, oba týmy se několikrát dostali k zakončení, ale oba brankaři byli bezchybní a stav se tak po dvou třetinách neměnil. Vstup do třetí třetiny nám hrubě nevyšel, po 24. sekundách hry dostal od Jana Kopeckého do jízdy přesnou přihrávku Jiří Kadlec st. a prostřelil Davida Jelínka v naší brance. Tato situace bohužel nastala i přes jasné varování trenéra Bednáře, jakým způsobem je třeba na nejnebezpečnější dvojici soupeře hrát. Začínalo se tedy takříkajíc od nuly. Oba celky měli do konce základní hrací doby ještě několikrát možnost převážit misku vah na svou stranu a především v posledních dvou minutách, kdy Sršni naprosto nepochopitelně vypadli ze své role, byli k vítěznému gólu blíže domácí, ovšem ani jeden z týmů uspět nedokázal a zápas tak dospěl do prodloužení. V něm se téměř jako přes kopírák opakovala situace z úvodu třetí třetiny, jen střelec a asistent si vyměnili role. V čase 60:35 přihrával Kadlec a blafákem zakončoval Kopecký.

sestava: Jelínek David, Pekař