«

«

Zář 14

Sršni zahájili soutěž prohrou

BK Mladá Boleslav – SK Sršni Kutná Hora 5:2 (1:2, 4:0, 0:0) V prvním mistrovském utkání sezony podlehli Sršni v Mladé Boleslavi B týmu místního bruslařského klubu. Sršni narazili na asi zatím nejlepšího soupeře, se kterým v letošní sezoně hráli utkání.

Utkání bylo velice rychlé a fyzicky náročné. Jako první se již v 5. minutě prosadili domácí, když dokázali využít přesilovku 3 sekundy před jejím vypršením. Sršni  nesložili zbraně a v 9. minutě srovnal stav zápasu Michal Šváb, když těžil z výborné práce Tobiáše Kazara, který se houževnatě hnal za zdánlivě ztraceným pukem, o který svedl vítězný souboj s domácím brankařem. V 15. minutě šli Sršni do vedení, střelu Vojty Dytrycha tečoval do branky Petr Javůrek. Srovnání přišlo brzy po první přestávce, hráči Sršňů nechali nepochopitelně volnou levou část svého pásma a soupeř toho beze zbytku využil. Domácí zakládali útoky dlouhými přihrávkami do středního pásma a s tímto způsobem hry se Sršni těžko vyrovnávali. Boleslavští byli také o malý, ale rozhodující kousek agresivnější a rychlejší. Znovu zpět na svou stranu získali domácí vedení ve 33. minutě. Šance si vytvářeli oba celky, ale šťastnější byli ve 37. minutě opět domácí. Velkou šanci na snížení měli Javůrek a Dytrych, ale byli to naopak znovu domácí, kteří ve 40. minutě vstřelili  branku na 5:2. Rychlý hokej se hrál až do úplného konce a i když si oba celky ještě vytvořili gólové příležitosti, v poslední třetině branka nepadla.

Sestava: Pekař  (Kočí) – Chmelař, Bašus, Švejda Pavel, Havelka, Vaněk, Beran, Dytrych, Klazar, Jelínek Matouš, Jiráň, Sádlo, Tvrdík Jan, Tvrdík Jiří, Javůrek, Šváb, Fišar,

Branky a nahrávky: 9.Šváb (Klazar), 15. Javůrek, (Dytrych, Chmelař)

Trenér: Stanislav Bednář