V mistrovské premiéře roku 2017 jsme sestřelili Letce z Letňan

001

23. kolo – neděle 15.1.2017

SK Sršni Kutná Hora:HC Letci Letňany 4:1 (1:0; 1:0; 2:1)

Toto utkání bylo první mistrovské v novém roce 2017, protože původní úvodní duel s Nymburkem byl odložen na pátek 20.1.2017. Mistrovská pauza tedy trvala skoro měsíc. I přes vynucenou přestávku se premiéra v novém roce povedla více než suprově a to nejen výsledkem, ale hlavně předvedenou hrou.

Začátek utkání nemohl začít lépe. Uběhlo jen půl minuty od úvodní buly, Tomáš Janata vybojoval za brankou soupeře puk a předložil ho před branku Dominikovi Francovi. Ten ho sice s obtížemi zpracoval, ale následně z otočky bekhendem poslal puk do sítě 1:0. Soupeř na toto zareagoval zrychleným pohybem, což nám místy dělalo problémy. V některých chvílích nás zamkl ve třetině i na dvě minuty, ale obětavým bráněním a bezchybným výkonem Jendy Kolečka v brance (který nastoupil od začátku utkání) jsme drželi hubené jednobrankové vedení. Když se stav nezměnil ani po našich výborných šancích, vedli jsme po první části 1:0

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první. Možná bych našel rozdíl. Soupeř nás opět dokázal v některých fázích zatlačit na delší dobu před vlastní branku, ale toho času již nebylo tolik jako ve třetině první. Opět se musím opakovat, když vyzdvihnu velkou bojovnost a urputnost při bránění, podpořenou rychlým přechodem do protiútoku, čímž jsme významně dokázali ohrožovat soupeřovu branku. Do 36 minuty svítil na ukazateli stav stále 1:0, když ve zmíněné minutě jsme zatlačili soupeře do vlastního obranného pásma. K puku se dostal od modré sjíždějící Jára Šetina, který ho prostrčil k Domčovi Francovi, jenž v pádu skvěle přihrál na Natku Brichovou, která zakončila neomylně tuto skvělou souhru a bylo to 2:0. S tímto výsledkem jsme odešli do šaten.

Do třetí třetiny naskočil do branky Domča Šubrt, který hned v úvodu posledního dějství předvedl dva těžké zákroky, čímž podržel vedení 2:0. Jak toto bylo důležité se ukázalo záhy. Posílení stále dvoubrankovým vedením nám narůstalo sebevědomí a tím i tlak na soupeřovu branku. Na začátku 46 minuty Barča Sirotková v útočném pásmu skvěle u pravého mantinelu vybojovala puk a následně dokázala, ač atakována prostrčit na rozjetou Natku Brichovou. Ta si to namířila rovnou mezi kruhy a parádní střelou švihem zvýšila na 3:0. O dvě minuty později opět Natka Brichová získala na vlastní obranné modré puk, rozjela se k sólu a když jí nikdo nestačil tak blafákem do bekhendu zvýšila na 4:0. Soupeř se poté snažil o brzké snížení, ale obrana i s brankářem fungovala skvěle a tak se pohyb ve skóre nekonal. Drobnou kosmetickou úpravu stavu jsme soupeři sice dovolili, ale vzhledem k tomu, že snížení na 4:1 přišlo až v 57 minutě tak nás to nijak zvlášť nemrzelo. Více jsme již Letcům z Letňan nepovolili a tak jsme mohli po závěrečné siréně oslavit vítězství 4:1

K tomuto skvělému výsledku nás dovedla nezměrná bojovnost celého týmu po celých šedesát minut hry a hattrick Natky Brichové. Jen se potvrdilo, že proti soupeřům z nejvyšších pater tabulky můžeme uspět, ale nesmíme ani na vteřinu polevit v úsilí dosáhnout maxima. Za výkon v tomto utkání patří dík všem hráčům, včetně obou gólmanů.