«

«

Led 21

Fotbalové skóre přineslo Sršňům tři body

Sobota 21.1.2017 HC Slavoj Zbraslav – SK Sršni 1:2 (1:1,0:1,0:0). Sršni v sobotním zápase zavítali na led tradičního soupeře, týmu HC Slavoj Zbraslav, který hraje svá utkání na pražské Nikolajce a v dramatickém utkání zvítězili nejtěšnějším rozdílem.
Sestava se měnila do poslední chvíle a vzhledem k neúčasti dorostenců měli hosté k dispozici dvě obranné dvojice a tři útoky. Domácí se hostům početně vyrovnali a i když se v tabulce krajské ligy juniorů pohybují spíš ve druhé polovině, na jejich výkonu to nebylo znát. Od začátku zápasu se hrálo ve vysokém tempu a i když si hráči stěžovali na „pomalý“ led, hokejisté obou celků po ledě jen létali (alespoň tak se to jevilo z tribuny). Domácí k našemu zármutku šli velmi brzy do vedení, když se jim ve 4. minutě podařilo využít přesilovou hru přesně mířenou střelou, proti které neměl Filip Wagenknecht žádnou šanci. Hra plynula velice rychle, hrálo se dlouhé časové úseky bez přerušení, ale také bez branek. Ve 14. minutě si sice nejprve na svou hlavu přivolal hromobití trenéra Tomáš Fišar, když v dobré střelecké pozici hledal nepřesnou přihrávkou svého spoluhráče, ale naštěstí pro něj i zbytek týmu hra pokračovala dál a když se puk k Tomášovi vrátil, zvolil tentokrát již správné řešení a povedenou střelou srovnal stav na 1:1. Do konce první třetiny nevyužil další dobrou příležitost Michal Šváb, když jeho střela skončila na spojnici břevna a tyče.

Do druhé třetiny jsme vstupovali s odhodláním zvrátit výsledek na svou stranu. Naše odhodlání ale nekorespondovalo s naším výkonem a první přibližně dvě minuty prostřední části hry jsme kupili jednu chybu za druhou a mohli jsme mluvit o štěstí, že jsme v této době neinkasovali. Naopak ve 23. minutě vybojoval Tomáš Fišar puk a podél mantinelu poslal na zteč Pepu Adama, kterému ještě najížděl Tomáš Böhm. Pepa se rozhodl pro jednoduché zakončení a svou střelou nejen překvapil domácího brankaře, ale poslal také Sršně do vedení 1:2. Od toho okamžiku se naše hra zvedla a domácí jsme několikrát na dlouhé sekundy uzavřeli před jejich brankou. Oba domácí brankaři, kteří se v polovině utkání vystřídali, však předvedli několik skvělých zákroků a skórovat nám tak neumožnili.

Ve třetí třetině pokračoval rychlý hokej, kdy ani jeden z týmů neměl vyloženou šanci. Domácím necelé dvě minuty před koncem nabídl možnost na vyrovnání svým vyloučením Miloš Konečný. Hosté sáhli ke hře bez brankaře a pokoušeli se tak při hře 6 na 4 vsítít branku. Proti tomu byl především Filip Wagenknecht, který dokázal zlikvidovat několik nebezpečných střel soupeře a má tak nemalý podíl na tom, že Sršni získali tři body  a stále se drží v popředí tabulky KLJ.

Branky a nahrávky: 14. Fišar (Adam, Böhm), 23. Adam (Fišar)

Vyloučení: 2-3