Úno 03

Výborný výkon, ale přišli jsme o Ziggyho

JUN: KLJ kolo 14 SK Sršni vs. Spartak Vlašim 8:2 (3:0, 3:1, 2:1)

Hrálo se: 24.01.2014 (dohrávka)

V pátek 24. ledna jsme dohrávali utkání s Vlašimí, věděli jsme, že nebudeme mít Petra Švejdu (automatická stopka za dvě desítky), Otu Hynka (poraněné koleno), Janka Kořistku („služební Ski“ cesta do Itálie, Dominika Ryšana (hospitalizace s trávícím traktem). Čtyři hráči mimo, to znamená žádost o pomoc mladší kolegy z dorostu.

Já mám rád utkání s Vlašimí. Ačkoli jsme až do letoška byli vždycky o chlup horší, byla to vždycky  hokejová utkání se vším všudy. Nikdy jsme nepropadli, i když jsme více prohrávali, ale hrál se hokejový hokej.

Letos máme trochu navrch a ukázalo se to i v tomto utkání. V pátek před utkáním jsem se bál spíše utkání sobotního se Sedlčany, ale Vlašim jsme určitě nepodcenili. Hráli jsme dobře, řekl bych, že zejména obrana byla v tomto utkání taková, jak si představuji – nenechali jsme rozjet vlašimský útok až k nám do třetiny, ale zastavovali jsme ho spolehlivě už před naší modrou. Pokud tohle v utkání jde a funguje, je to vždycky výhoda.

Do patnácté minuty první třetiny jsme si udělali tříbrankový náskok a pod tímhle dojmem už pak utkání pokračovalo. Nic výrazného jsem klukům neříkal, na střídačce začala být docela uvolněná atmosféra (už to bylo 4:0), a teprve potom jsem začal mít obavy. Víte, jak to chodí. Dostanete nenápadnou branku na 1:4, pak druhou a začnou nervy. Takže jsem přesně v tomhle okamžiku hráčům řekl, aby se střídačka uklidnila a vrátila k normálnímu režimu.

Borci to pak zvládli do konce utkání bez sebemenšího problému. Místy jsme hráli velmi hezký hokej i na pohled. Byli jsme v pohybu a znovu opakuji – radost mám z našich beků, protože v téhle sezóně pokročili se svým hokejem hodně dopředu. Nejen dovednostmi, ale i směrem hry – dopředu do třetiny soupeře. A to je pro tým hodně dobré.

Největším záporem utkání (pro mě doslova sezónní tragedie) ale bylo to, že jsme ztratili na zbytek sezóny Martina „Ziggy“ Ziku. Při jednom ze svých výpadů si přisedl nohu a má poškozené vazy. Píšu poškozené, protože v době psaní tohoto referátu jsem nevěděl, zda jsou natažené nebo přetržené. V každém případě zřejmě konec sezóny. A to pro nás není nic povzbudivého.

Vím, že tenhle hrací víkend nebyl „dobrý“ z pohledu vytížení pro tým dorostu, čtyři důležití hráči s námi hráli v pátek, tři jsme museli nakonec použít i proti plánu v sobotu. Jinak bychom nemohli ani hrát. Pozitivní ale na tom bylo to, že kluci hráli opravdu dobře. Zahráli si „naplno“ v režimu normálního střídání tří útočných řad  a asi bylo dobré, že každý z nich měl vedle sebe vždy alespoň jednoho „zkušeného“ juniora. To bylo pozitivní a dorostenci se opravdu ukázali v dobrém světle.

Branky, jak šly za sebou – min. Asistence v závorce: 05. Jelínek Matouš (Jestříbek David, Sádlo Aleš), 07. Šváb Michal (Vojtíšek Ondřej, Marvan David), 15. Marvan David (Sádlo Aleš), 27. Kadlec Ondřej (Jestříbek David, Sádlo Aleš), 31. Zika Martin, 36. Sádlo Aleš, 53. Jelínek Matouš (Šváb Michal, Tvrdík Jiří), 60. Tvrdík Jiří (Jelínek Matouš, Švejda Pavel). Vyloučení: 2 + (Pavel Švejda 10): 4.

Sestava: Balham Šimon (Kurka Michal) – Šváb Ladislav, Švejda Pavel, Marvan David „C“, Fišar Tomáš st. – Jestříbek David, Sádlo Aleš, Jelínek Matouš – Zíka Martin, Fišar Tomáš ml., Kadlec Ondřej – Vojtíšek Ondřej, Tvrdík Jiří, Šváb Michal.