«

«

Úno 02

(NE) Hokejová fraška v Kralupech

15. Kolo nadstavba KSM: HK Kralupy – Sršni Kutná Hora 8:3 (3:2, 2:1, 3:0)

Rozlosování nadstavby určilo Sršňům její první utkání v Kralupech. Seznam zraněných se po předchozím zápase rozrostl o Charváta a Siváčka. A tak složitou situaci se sestavou vylepšil jen uzdravený Otakar Hynek. Kralupy jdoucí za postupem nechtěly klopýtnout a Sršni chtěli soupeři oplatit porážku ze svého ledu.

Od první buly se hrál svižný hokej nahoru dolů. Skóre otevřel v šesté minutě domácí obránce střelou do horního růžku Myřátského brány skrz bránící hráče. Sršni chtěli odpovědět, ale neproměnili několik svých šancí. V desáté minutě přesnou střelou z kruhu do stejného růžku domácí navýšili vedení. O minutu později ukázkovou souhrou Sádlo, Hynek a zakončující Tvrdík snížili na 2:1. Sršni se dostali do pohody, hra se dařila a domácí nervózněli. Vyrovnání bylo na spadnutí. Ve čtrnácté minutě se však poprvé vylučovalo a režie utkání se ujal hlavní arbitr pan Švejda. „Redukcí“ počtu hráčů na ledě udělal z pohledného utkání frašku. Těžko se to dá popisovat objektivně a bez emocí. Takže jen trochu statisticky. V následujících minutách již v rovnovážném stavu Sršni neinkasovali. Do dvaapadesáté minuty hráli sedmkrát (!) za sebou dlouhá oslabení (jen dvě byly kratší než minutu a půl) ve třech proti pěti. Celkem pětkrát z nich inkasovali. Při plném počtu hráčů dali oba soupeři dva góly a při hře 5:4 po jednom.

Slovy trenéra: „Hráli jsme dobře, mohl to být pěkný hokej, ale takhle je zbytečné o něco se snažit“. Jediným pozitivním faktem z tohoto utkání je, že výborně hrající Matouš Jelínek „ustál“ nepochopitelný útok na hlavu od domácího Hanouska i kopanec bruslí (snad nechtěný) do rozkroku bez zdravotních následků a nikdo nerozšířil seznam zraněných hráčů.

Příští utkání proti HC Zlonice ve Slaném odehrají Sršni opět v sobotu 8. února.

Branky sršňů: Tvrdík (Hynek), M.Jelínek (Pálek, Rudolfský), Rudolfský

Sestava:Petr Myřátský, Šimon Balham – Jan Vaněk, Martin Pálek, Pavel Švejda, Láďa Šváb, Jiří Tvrdík (II.), Martin Meloun, Lukáš Rudolfský, Matouš Jelínek, Robert Jelínek, Otakar Hynek, Tomáš Kaiser, Aleš Sádlo, Jiří Tvrdík   Trenér: František Coubal

-HyM-

7 comments

Skip to comment form

 1. Zdenek J.

  Podle popisu, nejspis kralupskeho fanouska, jsem byl nejspis na jinem zapase… Drtiva vetsina faulu byla z tridy beznych, na obou stranach. Koleno jsem nevidel, nemohu soudit. Pokud bylo, souhlasim, ze je to velmi, unfer zakrok. Je ovsem hlavicka pri preruseni hry, nasemu hracovi, navic 17. letemu juniorovi, dukazem velke moralni vyspelosti domaciho hrace? Neni. Pokud proto chce nekdo moralizovat, tak jednoznacne smerem k rozhodcim. Tak tendencni piskani dela nekdo uplne blbej nebo ma duvod to delat. Kazdy si o tom muzeme myslet, co chceme.

  1. Paolo

   Zdeňku, to je jasný, jsou v tom jablka a hrušky, pořád jen brečíte, hokej hrajete strašnej, ty dědulové co tam pořád pořvávali děs a hrůza, prostě se smiřte s tím, že ještě hoooodně dlouho výš nepůjdete 🙂

 2. Tomáš

  Pánové, udělejte něco s tím tlačítkem „zde klikni pro kod“… nahraďte to něčím lepším, tohle je fakt o nervy, když to zapomenete a návratu „zpět“ je text pryč.

  Stručně: fraška to od pana sudího byla uplně stejná, jako předtím utkání se Zlonicema. Amaterismus! Z hezkého hokeje se stalo jedno velké utrpení, kdy se víc nehrálo, než hrálo. Fraška to ale byla na obě (!!!!) strany zhruba stejná. Vaše tendenční psaní zde na tom nic nezmění. Pokud budou k dispozici záznamy o vyloučených, bude z nich jasně patrné, že spousta vyloučených byla na obou stranách. Za druhé – od Sršňů to bylo enormně nefér a hrubé utkání. Kde se vašich hráčích vzala taková zloba a nenávist?! Skoro to (pro žabáka tady v diskuzi, aby se zastyděl) vypadalo, že Sršni dostali od Zabonos nějakou motivaci, aby (když už sami nemají o co hrát) Kralupy alespoň pořádně „vyrasili“. Tohle utkání dohrát bez dalších VÁŽNÝCH zraněných (zákrok Sršně na koleno našeho hráče byl na kriminál – viz. Hertl v NHL, škoda, že to nikdo nenatočil – trestní oznámění jako vyšité) byl takový malý zázrak.

 3. Antonín Kubát

  doufám že to vedení klubu nenechá jen tak a bude oficiálně podávat stížnost

  1. David

   na co?

 4. žabák

  No a co jste čekali? Však kralupští se od začátku sezóny netají tím, že musí postoupit zpátky ať to stojí co to stojí. No a tady už to asi něco stálo.

 5. Zdenek J.

  Byl jsem se na zápas podívat a musím jednoznačně potvrdit krátký, přesto velmi výstižný Hynkův popis. Posuzování některých zákroků, za které nás posílal rozhodčí na trestnou bylo místy až směšné. Čároví, navíc mladší než většina hráčů na ledě, zcela ignorovali některá pravidla, jako např. zakázaná uvolnění nebo ofsajdy. Nechali na sebe hulákat domácí hráče, nechali je řvát ve své blízkosti „hraj, hraj“ i když sami avizovali zakázané uvolnění…
  Zápas tak působil spíše tragikomicky, ovšem s tříbodovým ziskem pro domácí!

  Za shodného počtu hráčů na ledě padlo pět branek – Kralupy dali 2, Kutná Hora 3.
  Jasným vítězem zápasu se tak stal hlavní rozhodčí….. 🙁
  Ať žije sport v Kralupech nad Vltavou.

Komentáře byly zablokovány.