«

Lis 19

Druhá třetina rozhodla

HC Kobra Praha  – SK Sršni Kutná Hora 8:4 (2:2, 5:0,1:2)

V neděli 19. 11. odjel mladší dorost sehrát odvetu na led Kobry Praha. V posledním vzájemném střetnutí na kutnohorském ledě Pražané zvítězili 2:6, což Kobru favorizovalo i v tomto utkání. První třetinu Sršni zahájili nebojácně v dobrém tempu a Kobře byli zcela rovnocenným soupeřem. V čase 2:34 se do konce Sršni ujali vedení 0:1, když po nahrávce Vojtěch Hobzy se štěstím dostal puk za záda soupeřova brankaře Sebastián Bandy. V čase 4:18 Kobra srovnala na 1:1 a na 2:1 zvyšovala po velkém tlaku v čase 7:35. Sršně tento nepříznivý stav vyburcoval ještě k lepšímu výkonu a na konci třetiny 19:08 srovnali na slibných 2:2 po souhře Pavla Bartoše, Ondry Mašína a gólovou tečkou Tobiáše Klazara. Bohužel začátek druhé třetiny Sršně nezastihl v nejlepším rozpoložením a již v čase 20:29 lovil puk ze své svatyně gólman Petr Gygal. Kobra ve svém velkém tlaku nepolevovala a Sršňům se nedařilo úspěšně založit jakoukoliv branku ohrožující akci. Naopak domácí v časech 32:29, 34:05, 35:06, 38:56 nastříleli Sršňům další čtyři branky a zvýšili svoje vedení na 7:2. Do třetí třetiny opět Sršni vstoupili velice dobře, jako do první části hry. Kobře byli opět rovnocenným soupeřem a v čase 42:58 snížili na 7:3, když chytrou nahrávku Ondry Mašína gólově využil Petr Zábraha.  Kobře se podařilo v čase 52:53 navýšit vedení na 8:3. Poslední gólový zásah zápasu zaznamenali v čase 58:53 Sršni konkrétně po nahrávce Filipa Mikešky se krásně trefil Pavel Bartoš a upravil tím stav utkání na konečných 8:4. Škoda zaváhání ve druhé třetině, kterou Sršni prohráli 5:0. První třetina byla naprosto vyrovnaná a v poslední byli Sršni, dovolím si říci lepším týmem na ledě. Poděkování celému týmu za bojovnost.

Sestava: Petr Gygal, Jakub Červinka

Jan Hnilička, Jan Stružinský, Ondřej Mašín, David Trnka, Pavel Bartoš, Tobiáš Klazar, Vojtěch Hobza, Sebastián Bandy, Petr Zábraha, Jaroslav Kubelka, Filip Mikeška, Mikuláš Hynek, Vojtěch Mašín

Branky: Sebastián Bandy, Tobiáš Klazar, Petr Zábraha, Pavel Bartoš

Asistence: Vojtěch Hobza, Ondřej Mašín 2x, Filip Mikeška

Vyloučení: 3:8 (6 min:16 min)

Využité přesilovky: 1:0