«

«

Lis 17

Hokejový zázrak se nekonal

16.11.2015 SK Sršni Kutná Hora – HC Junior Mělník 2:8 (1:2,0:2,1:4) Jen ten největší optimista mohl očekávat zisk bodů v utkání se suverénem krajské ligy dorostu, celkem HC Junior Mělník. Hosté po deseti odehraných zápasech měli impozantní skóre 97:7. Vzhledem k počtu zápasů se tak dalo bez námahy spočítat, že v průměru vstřelí téměř deset branek za zápas a inkasují necelou jednu branku.Před domácími borci tak stála velká výzva. Mužstvo nastoupilo ve stejném složení, jako proti Vlašimi, jen zaneprázdněné trenéry nahradili Milan Pekař a Pavel Anderle, kteří nabádali tým především k bezchybné defenzivě.

Hosté nejen věkově, ale i fyzicky a hokejově převyšovali domácí borce a od úvodních minut ukazovali, proč v dosavadním průběhu soutěže neztratili ani bod. Domácí ale srdnatě bojovali a pokud již hosté překonali domácí obranu, stál v naší brance Tomáš Pekař, který doslova čaroval a pochytal neuvěřitelné množství střel. Když už to začínalo vypadat, že bezbranková remíza vydrží až do konce první třetiny, dokázal v 18. minutě Dýťa využít přesilovku a poslal tak překvapivě domácí do vedení 1:0. Bohužel naše radost netrvala dlouho, protože po necelé minutě, Kráťa ve snaze odehrát puk ve skrumáži před naší brankou, zasáhl hokejku padajícího soupeře a puk se odrazil tak natastně, že skončil v domácí brance a bylo srovnáno na 1:1. To však nebylo ještě všechno, protože v poslední minutě první třetiny došlo k tomu, před čím trenéři nejvíce varovali, nejdříve tři hráči na útočné modré napadají jednoho hráče supeře (samozřejmě neúspěšně), aby v zápětí naopak skončili tři naši hráči za naší brankou a volný hráč před Pekym neměl problém skórovat a hosté tak odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Druhá třetina se podobala té první, hosté útočili a domácí se poměrně úspěšně bránili. Přijatelné skóre vydrželo až do 37.minuty, kdy soupeř s notnou dávkou štěstí překonal naši obranu a pokořil i Pekyho a zvýšil tak na 1:3. Do konce třetiny jsme inkasovali ještě jednou, jako kdyby se s kuriozními brankami v naší síti o tomto víkendu roztrhl pytel, nepříliš prudká střela, tečovaná hokejkou domácího hráče, se odrazila do brusle dalšího bránícího hráče a odrazem od obou tyček skončila v naší síti a hosté tak už vedli 1:4.

Ve třetí třetině vystřídal vyčerpaného Pekyho v brance Fífa a než se pořádně zahřál, skončila ve 43. minutě za jeho zády střela z takřka nulového úhlu a za dalších pět minut lovil puk ze své sítě znovu, když mu spoluhráči nepomohli a nechali soupeřova útočníka dorazit vyražený puk. V 54. minutě domácí dokázali snížit v přesilovce, když Fíša dostal od Dýti výbornou přihrávku a bez problémů snížil na 2:6. Ze strany domácích to byl poslední gólový zápis, naopak hosté ještě dokázali v 57. minutě zvýšit na 2:7 těsně po vypršení přesilovky 5 na 3. Konečné skóre pak stanovili hosté rychlou střelou do šibenice v 58. minutě.

I když skóre 2:8 vypadá hrozivě, domácí hráči nezklamali a vydali se za všech sil a pokud si uvědomíme, že Mělník obdržel v dosavadních 11 zápasech 9 branek, zatížili Sršni jeho konto celou jednou třetinou branek…

Branky a nahrávky: 18. Dytrych (Fišar, Brich), 54. Fišar (Dytrych)

Vyloučení: 6:5