«

«

Lis 16

Lukáš Rudolfský rozhodl derby a poslal Sršně do čela tabulky

8. kolo KSM: SK Sršni Kutná Hora – HC Žabonosy  2:1  (0:0, 0:0, 2:1)

V neděli hostili Sršni na svém ledě HC Žabonosy, atraktivního soupeře z Kolínska. Hráči se na utkání těšili a Stanislavu Bednářovi se sešla téměř kompletní sestava. K týmu se nově připojil útočník Jiří Pácal a obranu posílil David Marvan z Juniorky.  Vítězství v tomto utkání dosud neporažených týmů zajišťovalo vedení v tabulce, takže cíl byl jasný.

Od první buly bylo zřejmé, že oba týmy nechtějí prohrát a nic nevypustí. To přinášelo vysoké tempo a nervozitu na hole obou týmů. Sršni si vypracovali několik slibných šancí, ovšem tutovky Andrleho ani Javůrka neskončily brankou. Na druhé straně se Hermannovi povedlo vychytat šance hostí po chybách domácí obrany.

Ve druhé části oba týmy ještě zvýšily úsilí o vstřelení první branky. Zahrály si i první přesilovky, ovšem skórovat se opět nikomu nepodařilo. Své šance se nepovedlo proměnit Janu Tvrdíkovi v úniku ani Petru Javůrkovi, kterému oslavu narozenin gólem překazil Hušek v bráně hostí.

V úvodu třetí třetiny zažívali Sršni těžké chvíle. Po faulech je rozhodčí poslal do tří na téměř celé dvě minuty. Oslabení dokázali ubránit a vyrovnaná partie pokračovala dál. Jedenáct minut před koncem se Jiří Tvrdík I. prodíral do úniku a byl faulován. Rozhodčí nařídil trestné střílení a sám faulovaný  přesnou střelou poslal Sršně do vedení. Pět minut před koncem se však Žabonosům podařilo vyrovnat a drama pokračovalo. Rozhodnutí přišlo minutu před poslední sirénou. Javůrek zavezl puk do útočného pásma, tvrdě vystřelil a brankářem vyražený puk dorazil do sítě Rudolfský. Rozhodl tím před solidní návštěvou na tribunách toto derby, poslal všechny body na konto Sršňů a svůj tým do čela tabulky.

Sršni tedy prodloužili svou neporazitelnost a další dějství soutěže odehrají proti HC Velc Žilina na kladenském ledě v neděli 22. listopadu.

Branky Sršňů: Jiří Tvrdík I., Rudolfský (Javůrek)

Sestava: Hermann (Březina) – Čejka, Siváček, Švejda, Meloun, Tvrdík II., Drahoňovský, Marvan,  Rudolfský, Pácal, Javůrek, Tvrdík I., Jan Tvrdík, Jelínek, Charvát, Andrle, Sádlo, (Hynek, M. Šváb, L.Šváb)    Trenér: Stanislav Bednář

Vyloučení: 4/4    Střely na bránu: 19/25

-Hynek Macháček-

Další foto zde: http://www.kutnohorskelisty.cz/2015/11/15/obrazem-srsni-se-po-viteznem-derby-s-zabaky-prodrali-do-cela-tabulky-krajske-souteze/

Gól Jirky Tvrdíka na sršním facebooku: http://www.facebook.com/SKSrsni/

 

STATISTIKY:

BODOVÁNÍ

STŘELBA

BRANKÁŘI