«

«

Lis 18

Zbytečně vysoká prohra

Domácí nedělní zápas k nám zavál borce z Kobry Praha. Z faktu, že se jednalo o aktuálně třetí tým tabulky se dalo vyčíst, že utkání bude nesmírně těžké a pokud chceme uhrát solidní výsledek, musíme podat výkon na hranici našich možností. To se nestalo.

Začněme, ale od začátku. Začátek utkání byl až nečekaně vyrovnaný. Soupeř začal trochu vlažně, což nám vyhovovalo, protože vstup do utkání pro nás bývá většinou oříšek. Naopak v probíhající čtvrté minutě ukázal sílu Tomáš Knížek, který ujel za obranu soupeře, následně ustál dost těžký souboj s obráncem, který ho nekompromisně stíhal a nakonec zakončil mezi betony gólmana 1:0. Soupeř začal postupně nabírat na rychlosti a tlačil nás před naší branku. V desáté minutě jsme vyrobili hrubku ve vlastním obranném pásmu a soupeř vyrovnává na 1:1 střelou pod horní tyč. V čase 15:29 jsme nedohráli několik po sobě jdoucích soubojů kolem své branky a ve finále po dvou úspěšných zákrocích Jendy Kolečka, který hájil naší svatyni hráč s č.8 přehazuje jeho beton a stav se na světelné tabuli posouvá na 1:2. V končící 19-té minutě vyhrává souboj u mantinelu ve vlastním obranném pásmu David Zvěřina, posouvá na rozjetého Lukáše Seckého, který následně v čase 18:59 úspěšně překonává gólmana hostí a srovnává stav na 2:2. Tak končí druhá třetina. Zde se znovu ukázalo, že ve chvíli kdy bojujeme, můžeme hrát o slušný výsledek s každým. Poměr střel za první třetinu 8:18 a stav utkání 2:2. Postavení v tabulce obou soupeřů bylo během první třetiny viditelné, ale snaha a bojovnost vyvážili rozdíl ve výkonnosti soupeřů.

Přestávka, ač by se mohlo zdát, že by nám mohla pomoci zejména v odpočinku, měla úplně opačný účinek. Druhá část už z naší strany nebyla tak bojovná jako ta první. Její první polovina ještě možná jakž, takž. Sice jsme v čase 21:25 inkasovali po naší chybě v útočném pásmu, kdy jsme pomohli soupeři k brejku, ale stále byla vidět ještě touha uhrát dobrý výsledek. Ve 27 minutě se soupeř usadil v naší třetině a po dobývání naší branky uspěl 2:4. Po této brance následovaly rozhodující momenty v utkání, které jasně určili další směřování tohoto zápasu. V čase 28:13 byl za hákování vyloučen Tomáš Knížek. Toto oslabení jsme v obraně odehráli bez chyby a vlastně jsme soupeře k ničemu velkému nepustili. Proč, ale toto zmiňuji má to jediný důvod. Dokázali jsme ve čtyřech soupeře uzamknout v jeho obranné třetině a třikrát po sobě nebezpečně ohrozit jeho branku. Bohužel toto naše snažení nakonec nevedlo k úspěchu a tak se za pár minut slavilo na druhé straně. Mezi časy 31:04 a 35:17 na nás dolehla tíha odpovědnosti tak, že jsme nezodpovědně úplně vypadli z role. Tato čtyřminutovka nás stála čtyři obdržené branky a bylo vymalováno. Proti takto těžkému soupeři to byl smrtící úder. Čtyřminutový gólostroj jsme sice zastavili, ale v obrat již věřil asi málokdo.

Ten samozřejmě nepřišel, ani ve třetí třetině. Hru jsme malinko zlepšili. Opět bylo vidět, že kluci chtějí bojovat, ale zvrátit stav utkání to byl již pro nás nadlidský výkon. Ve 42 minutě jsme sice snížili na 3:8, kdy Lukáš Secký přihrál Šimonovi Pokornému a ten se následně nemýlil, ale soupeř již nepřipustil žádné drámo. Hrál si svojí hru a utkání dohrál s přehledem.

SK Sršni Kutná Hora : HC Kobra Praha  3 : 11 (2:2; 0:6; 1:3)

Branky: 1 x Knížek; 1 x Secký; 1 x Pokorný

Asistence: 1 x Secký

Poměr střel:  22 : 52

Vyloučení: 4 : 1

Využití:  0 : 0