«

«

Úno 03

Pouze splněná povinnost

Neděle 2. 2. 2020 SK Sršni Kutná Hora – SK Černošice 4:1 (1:1,2:0,1:0) Junioři přivítali na domácím ledě poslední celek skupiny R Ligy juniorů, Tygry z Černošic. Soupeře sice dokázali porazit tříbrankovým rozdílem, ale svojí hrou nenavázali na výkony z předchozích zápasů.

Naše hra byla od úvodních minut neurovnaná a nepřesná, chybělo nám patřičné nasazení. Našeho přístupu dokázali hosté využít v 5. minutě, když hostující hráč nikým neatakován pohodlně poslal vyražený puk no naší prázdné branky. To nás sice trochu nabudilo, ale k očekávanému výkonu jsme měli stále daleko. Na vyrovnání jsme čekali dvanáct minut a v té době jsme dvakrát trefili brankovou konstrukci. V 17. minutě dokázal druhý útok konkrétně Filip Mikeška, využít přesilovou hru, když si vybruslil z rohu a prostřelil hostujícího brankaře na bližší tyč. Další branka už v první třetině napadla.

V úvodu druhé třetiny jsme měli možnost dohrávat přesilovku z předchozí části hry a i tuto přesilovku jsme využili, když Vojta Hobza tečoval střelu Honzy Kopeckého od modré čáry. Dostali jsme se sice do vedení, ale stále jsme se nemohli „dostat do hry“. Nedokázali jsme skórovat ani ze situace 2 – 0, v rozehrávce jsme byli nepřesní, chyběl nám důraz. Vypomohli jsme si nakonec opět přesilovou hrou. Tu jsme sice nehráli vůbec dobře, ale 12 sekund před jejím skončením se znovu dokázal prosadit Filip Mikeška a zvýšil naše vedení na 3:1.

Toto skóre by zřejmě vydrželo až do konce zápasu, ale hosté se pět minut před koncem utkání odhodlali k odvolání brankaře a Tobiáš Klazar střelou z poloviny hřiště potvrdil naše vítězství.

Sestava: Pekař, Zvěřina – Knížek, Kopecký – Hnilička, Kubelka, Koubský – Plíhal – Pokorný, Mikeška – Hladík – Klazar, Bartoš – Secký – Hobza,

Branky a nahrávky: 17. Mikeška (Hladík, Klazar), 21. Hobza (Kopecký, Plíhal), 34. Mikeška (Secký), 57. Klazar

Tresty: 22:18 Využití: 3:0 Oslabení: 0:0

Trenér: Stanislav Bednář