«

«

Úno 02

Přesilovky určily výsledek v Mělníku

Sobota 1. 2. 2020 HC Junior Mělník – SK SRŠNI Kutná Hora 3:1 (0:0,3:0,0:1) První únorový den odehráli Sršni zápas v mělnickém zimní stadionu. Mělník bojuje s omlazeným týmem o 4. příčku v západní skupině a dlouhodobě patří k nejlepším týmům soutěže. Sršni odjížděli k tomuto důležitému zápasu neplánovaně oslabeni. Chyběli Javůrek, Málek, Jiráň, Šváb, Sádlo, naopak nastoupil Siváček. Po zranění z přáteláku před začátkem sezóny si odbyl Siváček letošní premiéru v 19. kole. Tehdy utržil řeznou ránu na ruce od brusle spoluhráče, na kterou bylo potřeba několik desítek stehů! .

První třetina byla herně velmi vyrovnaná a z obou stran velmi disciplinovaná. Žádná z našich pětek nehrála v obvyklém složení, přesto to na hře nebylo příliš viditelné. Oba týmy odpovědně bránili, mělničtí byli o něco nápaditější a přímočařejší v útočení, proto byla větší i jejich střelecká aktivita. Přesto zůstalo skóre bez poskvrny.

Druhá třetina měla jiný průběh a na vině byla oslabení. Nevyvarovali jsme se zbytečným vyloučením. První gól jsme dostali v 28. minutě, junior Kapoun vystřelil z kruhu a Prejza puk tečoval do horního rohu Jelínkovi brány. Naši přesilovku v 29. minutě jsme sice ozdobili pěknou kombinací, ale domácího Šrámka jsme nepřekovali. Druhý gól jsme inkasovali krátce po jejím skončení při hře 5 na 5. Při jednom z útoků domácích zastavil ve 37. minutě Havelka průnik Šípka, faul byl posouzen jako napadení a „odměněn“ trestem 5+20 minut. Když už to vypadalo, že úspěšně ubráníme až do konce třetiny, další nastřelený puk a teč, stejně jako u prvního gólu, zajistili domácím vedení 3:0.

Na začátku třetí třetiny bychom potřebovali útočnou aktivitu, brzdil nás ale dvouminutový zbytek pětiminutového trestu. I proto jsme bránili aktivně a úspěšně. K tomu se nám naskytla výhoda 5 na 3 na téměř dvě minuty. Přes velký tlak a řadu našich střel jsem ji nevyužili. V 52. minutě jsme šli do dalšího oslabení a opět to bylo s gólem. Tentokrát jsme se, ale dokázali prosadit v početní nevýhodě my. Z vlastní třetiny rozehrál Grauer na Matouše Jelínka, ten projel střední pásmo, na modré se vyhnul ataku Verneka, nahrávkou našel Jana Tvrdíka, který potvrdil znovunalezenou střeleckou produktivitu a prostřelil Śrámka. Do konce třetiny jsme viděli ještě několik akcí obou týmů, zejména naše první pětka byla velmi blízko gólu, nicméně skóre 3:1 pro domácí už zůstalo beze změny.

Další zápas odehrajeme v sobotu 8.2. od 17:30 v Kutné Hoře proti vedoucímu týmu soutěže z Černošic.

sestava: Jelínek, Pekař