«

Lis 13

Remíza s lídrem tabulky

SK Sršni Kutná Hora : SK Černošice „A“     4  : 4   (0:2; 3:2; 1:0)

Nedělní dopoledne bylo vyhrazeno dalšímu utkání krajské ligy mladších žáků. Tentokrát jsme předehrávali kolo z konce prosince a soupeřem nám byl aktuální lídr tabulky tým SK Černošice. Po minulém týdnu, kdy jsme dostali výprask na Slavii (o tomto utkání jsem bohužel nepsal a to z akutního nedostatku času za což, se dodatečně omlouvám a připojuji nelichotivý výsledek 16:6 ve prospěch borců z Edenu) naše vyhlídky na úspěch nevypadaly nejlépe. Ale jak se říká, naděje umírá poslední.

Soupeř hned od začátku převzal otěže utkání plně do svých rukou a zahájil prakticky totální atak naší branky. Jak to tak bývá hned ve druhé minutě přesněji řečeno čísly v čase 01:13 jsme po nedůsledném bránění před vlastním gólmanem z dorážky inkasovali. Soupeř po vstřelené brance nijak nepolevil a hrál si svojí hru s vědomím, že další branky přijdou. Jak čas ubíhal tak jsme dostali až do deváté minuty, kdy jsme poprvé vyzkoušeli také pozornost gólmana hostí, lépe řečeno David Zvěřina, který mu řádně vyprášil výstroj. Ten byl však na svém místě a připraven, což znamenalo, že se skóre prozatím neměnilo. Ve druhé polovině první třetiny se stejně jako v polovině první stále hrálo hlavně jedním směrem a to k naší brance. Na ukazateli skóre však svítil stále výsledek 0:1. Světe div se, ale Sršni snad poprvé dokázali v utkání hrát důsledně v obraně. Soupeř ač byl lepší a vlastně nás k ničemu do této doby nepustil (vyjma úniku Lukáše Seckého, který z tohoto trefil tyč) stále ne a ne dát branku. Ve vlastní třetině jsme odvedli opravdu velký kus černé práce. Pravda hokej to zrovna k popukání nebyl, ale jak se říká, účel světí prostředky a některé souboje jsme doslova umlátili.  Pokud se přece jen v naší obranné hře vyskytla chyba tak za ní stál Jenda Koleček v brance, který nepřipouštěl žádné větší drama ve výsledkových číslech. Ač naše snaha padala na úrodnou půdu, skóre se přeci jen pohnulo v náš neprospěch a to v čase 18:26, kdy soupeř zvýšil vedení na 0:2.

Do druhého dějství jsme vstupovali s předsevzetím nedopustit nějaký debakl, protože výkony soupeře za uplynulých deset kol a první třetinu u nás k těmto myšlenkám sváděly. Určitě by se tak stalo, pokud by jsme polevili v důrazu a svědomitém přístupu ke všemu dění  na ledě. V čase 25:48 nám Černošičtí utíkají již na tříbrankový rozdíl, kdy po menším závaru před naší brankou útočník soupeře přehazuje Jendovo rameno a zvyšuje na 0:3. Obraz hry se stále nemění, ale my bojujeme. Ve 32 minutě bere puk ve vlastní třetině David Zvěřina. Protože nemá komu přihrát, vydává se na zteč útočné třetiny. Do této proniká a v čase 31:38 plní beze zbytku starou známou pravdu, když nevíš co s pukem, vystřel. No vážení to byla pumelenice, přesně do pravého horního rohu. Nutno dodat, že lepší reklamu si SK Sršni přát nemohli, protože projektilu z Davidovi hole branka resp. její výplet odolal a to bez sebemenší újmy. Branka nás lehce nakopla, ale že by jsme převzali iniciativu, to ani náhodou. Jendovi vesele přibývaly zákroky, ale skóre se neměnilo. Následně přišel další šok pro soupeře. Ve 38 minutě ujela středem Natka Brichová. Její výlet brankou neskončil, ale brankář její pokus jen vytěsnil před sebe, kde dojížděl  Lukáš Secký a s  přehledem zavěsil 2:3. Bohužel o minutu později nám soupeř opět výsledkově odskočil. Nejdříve jeho hráči vyrobili hrubku, čehož jsme svým neuměním nevyužili, hra se bleskově otočila a po střele k tyči se stav mění na 2:4. Aby toho všeho nebylo dost, na začátku poslední minuty po pár kličkách se snaží ujet Lukáš Secký, ale při své snaze je podražen. Rozhodčí píská velice správně a následně nám daruje trestné střílení. Pokorně musím přiznat, že daruje, protože to bylo evidentně na dvě minuty. No naše lavička přeci jenom na rozdíl od lavičky hostů neprotestuje, Jenda zajíždí z branky a následně i jako poslední z ledu na střídačku a v aréně zůstává Lukáš sám, proti brankáři. Nic nevymyslel, prostě a jednoduše  tváří v tvář vystřelil a snížil na 3:4.

Třetí třetinu jsme zahájili skvěle. Soupeř se sice opět hrnul do útoku, ale v čase 41:12 nejdříve zaváží puk do útočné třetiny Lukáš Secký, kdy následně jeho pokus gólman kryje. Šimon Pokorný  však útočnou snahu nevzdává, mate úplně všechny přítomné hráče soupeře a natáhne je na sebe. Následně v pádu přes gólmana dává zpět na Lukáše, který prakticky do prázdné branky vyrovnává na 4:4. Od této chvíle zbývala už jen jediná otázka, zda udržíme tento výsledek, nebo ne. Soupeř se do nás opět opřel. Místy ho Jenda Koleček v brance přiváděl do stavu mírné nepříčetnosti, ale až do konce utkání neudělal jedinou chybu. Když už se situace stala hodně nepřehlednou, naši obránci i útočníci volili účinný obranný styl tzv. valná hromada, který slavil úspěch. Se závěrečnou sirénou jsme propukli v jásot a to i přes nerozhodný výsledek, protože pro nás to bylo malé vítězství.

Soupeř byl po celé utkání lepší, nutno dodat, že věkově starší. Poměr střel 15:48 v náš neprospěch hovoří jasně o průběhu utkání, ale bojovnost nám vynesla jeden bod do tabulky, se kterým asi nikdo nepočítal.

Branky: 3 x Secký; 1 x Zvěřina;

Asistence: 1 x Brichová; 1 x Pokorný

Poměr střel:  15 : 48

Vyloučení: 3 : 2

Využití:  0 : 0

Trestné střílení: 1:0; využití 1:0