«

«

Pro 14

Rytířům jsme natočili kutnohorskou jedenáctku

SK SRŠNI KUTNÁ HORA – HC RYTÍŘI KLADNO 11:6 (1:1, 5:1, 5:4)

Vánoce jsou opět o týden blíž a já tu jsem zpět, jak správně hozený bumerang, s dalším zápasovým reportem. Tentokrát z utkání čtvrtého kola nadstavby „A“, v němž se mladým Sršňům zadařilo a získali skalp soupeře zvučného jména.

Utkání samotné ale začalo náporem soupeře, kdy nás Rytíři hned po úvodním buly zavřeli v naší třetině. Z tohoto mraku ovšem nezapršelo, naopak z rychlého protiútoku bezpečně otevřel skóre ujíždějící Dominik – 1:0. Tenhle náš ostrý nástup hosté včas zachytili a zápas tak pokračoval ve vyrovnaném duchu, i když mnoho hokejové krásy k vidění nebylo. Ať už to bylo zvolenou taktikou, nebo nedostatkem střeleckého prachu na hokejkách útočníků, gólových šancí bylo na obou stranách jako šafránu. Hosté přesto dokázali zúročit v polovině třetiny svou přesilovou hru a srovnat na 1:1. Dál už se hrála naprosto vyrovnaná partie a několik málo šancí na obou stranách žádné další ovoce nepřineslo.
Od druhé třetiny se ale Sršni osmělili a především víc rozbruslili. Rozhodujícím momentem se pak stal jejich aktivnější forčekink, kdy si Rytíři občas nevěděli rady s okamžitým přístupem a dostávali se pod tlak. Sršni zasypali jejich branku řadou střel a rozpoutali brankový koncert, který skončil s odchodem do šaten za stavu 6:2.
V poslední periodě jsme bohužel opět polevili a v jejím úvodu byli Kladeňáci mnohem nebezpečnější a po zásluze snížili na 6:3. To nás trochu probralo a dál už to byla spíše vyrovnaná bitva. Hra se docela přelévala a strhla se gólová přestřelka, v níž si soupeři nastříleli během osmnácti minut navzájem devět branek. Tento neklid zbraní byl korunován naším celkovým vítězstvím 11:6, nicméně ke spokojenosti v trenérském štábu příliš důvodů nebylo.
I když to bude možná vypadat divně, tak se mi i přes poměrně vysokou výhru, herní projev našeho týmu moc nelíbil. Podali jsme určitě bojovnější a mnohem snaživější výkon než před týdnem, ale po celý zápas provázela naší hru hromada nepřesností a chyb. Přihrávky až příliš často končily nenasměrovány, sraženy, či nezpracovány a puk do čepele rozjetému hráči byl pro nás stále španělská vesnice. Místo toho jsme si dávali přihrávky pod nohy, či uspěchaně do zad. Nebo naopak jsme předrželi puk, nedali ho včas a pak nahrávali odjetému spoluhráči do prostoru, kde s ním šlo jen těžko něco dělat. Prostě timing, timing, timing…
Abych ale nešířil jen negativní pohled, tak i něco z toho, co se mi líbilo. Určitě to byla zlepšená efektivita v zakončení. Dále výkon Štěpána J., který na poslední chvíli úspěšně zahnal bacily a byl tentokrát náš nejlepší obránce – spolehlivý dozadu, kreativní dopředu. Samozřejmě i několik opravdu pěkných, rychlých a přesných kombinací, které předvedla první lajna a potvrdila, jak dobře se umí orientovat v herních situacích. Oproti tomu Pavel vynikal tím, jak naplno uplatnil své individuální dovednosti. V jednom případě šlo o mimořádnou gólovou chuť a schopnost úspěšného prosazení v souboji 1-1. V tom druhém o občasné přehlížení lépe postavených spoluhráčů. No a nesmím zapomenout zmínit i Matěje, který chytil svou příležitost v áčku správně za pačesy a díky své aktivitě byl hodně vidět. Teď ještě předvedený výkon a především nasazení přenést i pravidelně do tréninku. Dost už ale mudrování o nesmrtelnosti brouka. Tak jak už to v hokeji chodí, za všechno stejně může, dle otřepaného šatnového fóru, gólman a obránci. No a v našem případě taky útočníci a trenér. Tudíž prostoru pro zlepšení na všech frontách stále dost.

P.S. No a kdo mi nevěří, nemusí nikam běžet, ale postačí, když si prokliká tento odkaz – https://sirahokej.rajce.idnes.cz/8.12.2018_Srsni_-_Rytiri_Kladno/

Sestava: Sam Nevole, Michal Zvěřina, Jan Knížek, Dominik Hruboš, Marie Hynková, Tomáš Hájek, Štěpán Lipský, Josef Dvořák, Pavel Tvrdík, Tomáš Břinčil, Štěpán Jelínek, Šimon Král, Matěj Mimra, Jakub Komárek, Martin Závůrka.

branky: Dominik Hruboš 4x, Pavel Tvrdík 3x, Jan Knížek 1x, Tomáš Břinčil 1x, Matěj Mimra 1x, Štěpán Jelínek 1x.

asistence: Jan Knížek 4x, Josef Dvořák 2x, Tomáš Břinčil 1x, Pavel Tvrdík 2x, Tomáš Hájek 1x, Marie Hynková 1x, Dominik Hruboš 1x.

 

-PSirotek-