«

Pro 12

Chyby stály Sršně ztrátu bodů ve Vlašimi

HC Rytíři Vlašim – SK SRŠNI Kutná Hora    třetiny (1:0, 1:1, 1:1)  3:2

Do Vlašimi jsme jeli v neděli 9. prosince ke druhému zápasu s tímto soupeřem v letošní sezóně. Naše sestava byla velmi dobrá, soupeř byl posilněn o mladé hráče z jihu Čech.

Do zápasu jsme vstoupili brejkem Berana, který domácí Holánek odrazil. Hned ve druhé minutě jsme se provinili podražením a dali soupeři výhodu přesilovky. Úspěšně jsme ji ubránili, ale krátce po jejím skončení neuhlídala první pětka Trpišovského se Svobodou, kteří zajistili domácím vedení.
V první třetině jsme viděli i dvě přesilovky 5 na 3. Ta, kterou měl soupeř, byla jen velmi krátká trvající 6 sekund, pak následovala ta naše, půlminutová. Přes vytvořený tlak jsme, ani v jedné neviděli gól. Při jednom z našich střeleckých pokusů od modré, z hole Křečka, přistál puk na žebrech Jelínka, který stál v předbrankovém prostoru. Přes bolestivé zranění pokračoval ve hře.
Střelecky aktivní byly naše první u druhá pětka, gólově jsme se ale neprosadili.

Začátek druhé třetiny byl podobný té první. Beran se dostal do brejku, tentokrát se, ale nedostal k zakončení, protože už před modrou ho poslal sekerou k ledu domácí kapitán Kucharčík. Asi největší šanci měl naopak náš kapitán Vaněk, střelu nad rameno klečícího gólmana však Holánek vytěsnil mimo bránu. Přesto byl náš tlak v úvodních minutách tak velký, že se domácí dostali z vlastního pásma jen sporadicky. Pak si, ale vybral slabou chvíli při zpracování puku na útočné modré Chmelař, jeho nezadržení puku a krátké zaváhání využil domácí Trpišovský s Matějkou ke zvýšení na 2:0.
Ve 29. minutě jsme měli výhodu přesilovky po podražení Herwiga. Pavel Švejda zastoupil útočníky, z křídla sjel s pukem mezi kruhy, prostřelil Holánka a v polovině zápasu snížil na 2:1.
Ani v dalším průběhu hry jsme se nedokázali vyvarovat dalších vyloučení a sami se připravovali o síly. Na konci třetiny jsme čelili dokonce čtyřminutové přesilovce po vysoké holi Havelky, které způsobilo soupeři krvavé zranění. I to jsme dokázali ubránit, druhá třetina proto skončila za stavu 2:1.

Třetí třetina byla opět ve znamení našich brejkových akcí, které jsme nedokázali proměňovat. Proto to byl opět soupeř, který skóroval. Vaněk chyboval na modré, následnou střelu soupeře neudržel Jelínek ve výstroji a puk, který mu vypadl, dorazili za jeho záda. Rázem jsme opět ztráceli 2 góly. Střelecky jsme sice byli aktivnější, klesl i počet trestů, ale čas ubíhal stále rychleji. Velké šance neproměnil ani zkušený Rudolfský, ani Jan Tvrdík.
V 54. minutě byl vyloučen za podražení opět domácí Herwig, a opět to přineslo náš tlak. Tentokrát se podařilo ho proměnit v gól Rudolfskému, který pro nás vykřesal naději na srovnání 5 minut před koncem třetí třetiny. Ovšem ani přes hru 4 na 4, ani přes následnou power-play jsme vyrovnat nedokázali a ve Vlašimi nechali všechny body.

Příští zápas odehrajeme na berounském ledě v sobotu 15. prosince od 17:00 hodin proti Královu Dvoru.