«

«

Pro 15

Bez vstřelené branky se vyhrát nedá

Pátek 14.12.2018 SK Sršni Kutná Hora – HC Benátky nad Jizerou 0:2 (0:0,0:1,0:1) Proti poslednímu zápasu byl pohled na domácí soupisku optimističtější, trenér mohl do utkání postavit tři kompletní útoky a dvě obrany. Do utkání ale ze zdravotních důvodů nemohli nastoupit hned čtyři hráči, kteří v letošní sezoně nastříleli za Sršně nejvíce branek.

To nakonec možná rozhodlo o výsledku utkání, protože domácí nedokázali vstřelit ani jednu branku. Hosté byli o kousek hokejovější než Sršni, ti ale měli v brance výborného Tomáše Pekaře. Posoudit kvalitu hostujícího brankaře lze jen těžko, protože měl za celé utkání jen minimum zákroků. Když už jsme se dostali do střelecké příležitosti, buď jsme místo střely volili přihrávku, nebo střela končila na hrudi či betonech brankaře.

Úvodní třetina skončila bez branek, když se hrálo „nahoru dolů“, bohužel z naší strany bez vážnějšího ohrožení soupeřovy branky. Druhá část hry vypadala podobně s tím rozdílem, že ve 25. minutě nedokázali hosté využít trestné střílení nařízené za podrážení, pak jsme nevyužili situaci kdy jeli dva naši hráči sami na brankaře hostů, ale Tobiáš Klazar místo střely volil přihrávku na spoluhráče, který se nakonec k zakončení vůbec nedostal. Hosté pak tři minuty před koncem třetiny využili našeho malého důrazu u branky a vstřelili vedoucí gól. Deset sekund před koncem třetiny měl ještě výbornou příležitost Vojta Hobza, když čárový rozhodčí „odstavil“ hostujícího hráče a Vojta jel sám na brankaře, ale jeho zakončení k brance nevedlo. Naši snahu o vyrovnání narušil osobní trest Tobiáše Klazara, který tak proseděl polovinu poslední části hry na trestné lavici, ale ani po jeho návratu jsme nebyli schopni stupňovat tempo a byli to naopak hosté, kteří v 58. minutě uzavřeli z dorážky na konečných 0:2.

Vyloučení: 2 + 10 + TS – 3

Využití: 0 – 0

Oslabení: 0 – 0

Sestava: Pekař (Wagenknecht), Klazar – Plíhal – Hobza, Hnilička – Bartoš – Cihář, Zíka – Hladík – Mikeška, Bachtík – Link, Kopecký – Brich,

Trenér:Stanislav Bednář