«

«

Úno 11

Sršni míří do baráže

SK SRŠNI Kutná Hora – HC Žabonosy 1:2 PP   třetiny (1:0,0:1,0:0, 0:1)

 Poslední domácí zápas základní části byl pro Sršně důležitý, vzhledem k vyrovnanému bodovému zisku několika týmů v dolní části tabulky. Abychom se vyhnuli obhajobě účasti v soutěži v baráži, potřebovali bychom porazit Žabonosy za 3 body. Jelikož i Žabonosy patří mezi týmy z dolní části tabulky, byl to klíčový duel i pro ně.

Na zápas přišel podpořit svůj tým i Martin Meloun, dlouholetý hráč Sršňů, který se rozhodl ukončit aktivní kariéru po vleklém zranění. Milan Pekař z vedení klubu, společně s trenérem Stanislavem Bednářem a kapitánem Janem Vaňkem poděkovali před fanoušky Mariovi za dlouholetou práci, kterou odvedl v dresu Sršňů.

 Sršni nastupovali do zápasu dobře připraveni, všichni věděli, jaký je před nimi cíl. Proto byli od úvodu zápasu velmi aktivní a snažili se gólově prosadit co nejrychleji. Cíl byl pro oba týmy stejný, proto se i přes oboustranně aktivní přístup oba týmy prosazovali střelecky jen velmi málo. A malé množství střel oba gólmani likvidovali s jistotou. Rozhodčí nasadili od začátku poměrně přísný metr a některá vyloučení na obou stranách měla nejspíš působit spíše výchovně, než že by se jednalo o reálné fauly. Při jednom z vyloučení hostí se prosadila naše druhá pětka v 15. minutě. Křeček se Švejdou připravili puk pro Jiráně, který prostřelil Martínka v brance Žabonos a zařídil Sršňům vedení.

Druhou třetinu zahájili oba týmy se čtyřmi hráči, protože dobíhali malé tresty z konce první třetiny. Sami jsme si ale zkomplikovali situaci, když Havelka nerozehrál dobře z vlastní třetiny, soupeř se dostal do šance, kterou musel hasit Křeček faulem. Oslabení se blížilo ke konci, když Havelka hákoval a na chvíli jsme museli bránit ve třech proti pěti. V tomto oslabení se hostům podařilo sevřít nás v naší obranné třetině. Jedna z dělovek Procházky od modré se zastavila o hlavu Davida Křečka. Ten zůstal ležet na ledě ve velkých bolestech a musel být ošetřen. Když hra opět začala, byly jsme stále pod tlakem a z jedné akce hostů jsme inkasovali.
Po několika minutové pauze ještě zkusil Křeček nastoupit, bolest a motání hlavy mu však nedovolili zápas dohrát.
Podle čerstvé informace má celé ucho i část čelisti výrazně oteklé a modré, zranění by ale nemělo mít vážnější následky.
Krátce po srovnání skóre, při jednom z kontaktů před naší bránou se bohužel dostala hokejka Sochy do obličeje hostujícího Honze a za zranění v obličeji dostal 2+2 minuty. Bránili jsme se úspěšně, nicméně po pár vteřinách vyhodil puk do sítě nad plexi Havelka a šel si odpočinout na další 2 minuty.
Pak následovala dvě oboustranná vyloučení, ale do konce třetiny už další gól nepadl. Ve druhé třetině jsme inkasovali hlavně proto, že jsme téměř půlku třetiny hráli ve čtyřech nebo jen ve třech hráčích.

 Třetí třetina začínala za nerozhodného stavu. Oba týmy během ní hráli více hokej, výrazně přibylo střelby, současně ubylo vylučování. Výrazným momentem byl souboj u mantinelu, po kterém zůstal ležet na ledě žabonoský Procházka. Po základním ošetření byl přenesen na nosítkách na ošetřovnu s podezřením na prasklé žebro.
Oba gólmani drželi svoje týmy. Situaci měli na konci zápasu komplikovanější Sršni, když byl v 55. minutě dost přísně vyloučen Chmelař za držení. I toto oslabení jsme úspěšně odvrátili, ovšem krátce po jeho skončení dostal na začátku 58. minuty trest Javůrek za hákování. Další z řady vyloučení jsme ubránili, zbytečně jsme ale přišli o šanci vytvořit si v pěti hráčích tlak na hostující tým.
V poslední sekundě zápasu byl zcela jednoznačně poslán krosčekem k ledu Siváček u brány hostí, rozhodčí však sdělil kapitánovi Vaňkovi, že Siváček sám skočil na led, že to prý dělal celý zápas…?!? V klíčové fázi zápasu, trochu stupidní posouzení jasného faulu.
Jelikož byl stav po 60. minutách 1:1, čekalo nás prodloužení v počtu třech hráčů proti třem. Šance museli likvidovat oba gólmani, asi největší zastavil Jelínek po nájezdu kolínského Kozáka. V poslední minutě prodloužení skončil puk před naším brankovištěm pod Jiráněm, z pod kterého ho však soupeři doslova vydloubali a puk doklouzal až do brány. Bez jakýchkoliv diskuzí rozhodčí gól uznali a Žabonosům tak přidali druhý bod. Když Jiráň reklamoval u hlavního faul na něj, byl „vyřešen“ osobním 10 minutovým trestem…

Zisk jednoho bodu ze zápasu nám už neumožňuje získat lepší umístění v tabulce východní skupiny, proto po odehrání posledního zápas základní části soutěže ve Velkých Popovicích 17. února, odehrajeme baráž o uhájení příslušnosti v KLM.
Ve skupině zápas se před posledním zápasem nachází na 8. místě PZ Kladno, jen 2 body před nimi jsou Neratovice. Až poslední kolo tak rozhodně o týmu na 8. místě a dalším účastníkovi baráže z druhé skupiny. V Krajské soutěži mužů se probojovali na první místa HC Kralupy n.Vl. ve skupině sever a HC Sedlčany ve skupiny jih. Oba by měly být účastníky baráže.

Baráž bude hrána systémem každý s každým 2x, před Sršni je tak dalších 6 zápasů, z nichž domácí sehrajeme vždy v pátek od 19:30h

23. února  proti Sedlčanům
2. března proti (Kladno nebo Neratovice)
9. března Kralupy nad Vltavou.
Venkovní zápasy by měly být odehrány v neděli.

Statistiky SRŠNI – Žabonosy:
– celkem střelba po třetinách 8:5, 3:12, 10:3 celkem 22:30
– úspěšnost gólmanů             93,3% : 95,5%
– počty trestných minut           30:16
– využití přesilovek                  1:1
– úspěšnost vhazování            50% : 50%

 

sestava:  Jelínek David, Kunášek Michal
Křeček, Chmelař, Švejda, Havelka, Málek, Šváb Ladislav, Vaněk,
Javůrek, Siváček, Pešek, Jelínek Matouš, Jiráň, Tvrdík Jan, Tvrdík Jiří I., Rudolfský, Socha, Sádlo,
Dytrych, Šváb Michal
Trenér:   Stanislav Bednář

Branky:               Jiráň
Asistence:          Švejda, Křeček
Vyloučení:          10x 2 minuty + 1x 10 minut : 8x 2 minuty

 

-ZJel-

3 comments

 1. Zdenek J.

  Dobrý den Willie Zaney,
  kluby z našeho blízkého okolí, které zmiňuješ, byli dlouholetými účastníky KLM, takže domnívat se, že jsou slabými soupeří není na místě. Souhlasím ale, že z letošní skupiny jsme k nim měli výkonnostně nejblíže a nezvládli jsme získat body. Čáslavský klub je nový, tým má složený z hráčů, kteří hráli většinou 2. ligu, takže nemohou být slabí. Zázemí mají v Čáslavi skvělé, tak jako na každém novém zimním stadionu. A jaké je vedení, ukáže čas. Čáslavská radnice je momentálně finančně velmi vstřícná, nezbývá proto než přát hokeji, aby to vydrželo co nejdéle.
  SK Sršni jdou cestou výchovy vlastních hráčů a to je proces postupný a zdlouhavý, ovšem dlouhodobě smysluplný. A taky bolestný, tak jako letošní sezóna. Kvalita hry pořád roste, získávat body se teprve učíme. Tým máme extrémně mladý (v porovnání s kladenskými juniory, dalšími nováčky v soutěži, jsme v průměru starší o necelý rok…), logicky mu proto chybí potřebná vyhranost a zkušenost.
  Do baráže musíme vstoupit s velkou pokorou a ještě větším nasazením, abychom dokázali rozjeté soupeře porazit. To bude porce zkušeností pro celý tým a všichni doufáme, že pro Sršně bude baráž úspěšná.

  Pro „Gambrinus“
  Tvoje hodnocení je tak trochu vyjádřením naší letošní formy. Ve většině zápasů umíme být těžkým soupeřem téměř všem (kdo nám nedal moc „čuchnout“ byli jen Ti nejsilnější – Černošice s Mělníkem a Benešov u nich doma), šance ale proměňujeme podprůměrně. Naše potíž proto není hra, ale zakončení.

  Díky oběma za Vaše komentáře.

 2. Willie Zaney

  Tak za Žabonosy nastupuje pravidelně několik hráčů se zkušenostmi z 2. ligy, ve které nastupují Ta Kolín. To budou asi ti „fakt dobří“. Jinak pro Kutnou Horu není baráž zrovna dobrá vizitka. Dokonce Poděbrady dopadly v celkovém bodování. Nemluvě o Čáslavi. Ta je úplně někde jinde. Jak herně, tak i co se týče vedení a zázemí. Na to, že tohle je teprve jejich druhá sezóna a daly by se u nich očekávat nějaké „dětské nemoci“, tak jsou spolu s Benešovem asi nejlépe vedeným klubem v soutěži. Máte co dělat. Kutné Hoře by jako okresnímu městu slušela vyšší soutěž.

 3. Gambrinus

  Pánové,

  ačkoli my hrajeme KLM v Plzni, šel jsem se ze zvědavosti podívat na váš sobotní zápas. A nechápu, jak jste mohli prohrát?? Ačkoli jsem vydržel jen 2 třetiny a odcházel za stavu 1-1, byli jste výrazně lepší než soupeř, kde 2-3 hráči byli fakt dobří, ale zbytek měl problém přihrát puk.

Komentáře byly zablokovány.