«

«

Bře 20

Sršni smutní, finále jim uteklo dvě minuty před koncem

Play-off – semifinále

sobota : HC Buldoci Neratovice – SK Sršni Kutná Hora 3:3  (1:1, 0:2, 2:0)

neděle : SK Sršni Kutná Hora – HC Buldoci Neratovice 1:2  (0:0, 0:1, 1:1)

Po skončení základní části čekal Sršně o víkendu semifinálový dvojzápas s Buldoky Neratovice, třetím týmem po základní části. Stanislav Bednář se pro zranění v nominaci hráčů musel obejít bez dvou nejzkušenějších obránců Vaňka a Čejky. Že vyřadit Buldoky bude těžké, bylo jasné všem, ale odhodlání hráčů se o postup „porvat“ bylo veliké.

První utkání se v Neratovicích vyvíjelo dobře. Sršni se ujali vedení z hole Jiráně, ovšem jeden z nenápadných zákroků na Rudolfského znamenal jeho zranění a vyřazení nejzkušenějšího centra z dalších bojů. Buldoci do sirény vyrovnali stav na 1:1. Ve druhé části se Sršňům povedl skvělý kousek. Ve vlastním oslabení dvakrát ujeli domácí obraně a nejprve Jiráň a po něm Jan Tvrdík skórovali. Ve třetí části Buldoci snížili na 2:3 a Sršni si chtěli vítězství pohlídat dobrou obranou. Necelé dvě minuty před koncem však rozhodčí nepotrestal krvavý zásah do krku Švába a následně přísně vyloučili Sršně za hru v šesti. Buldoci na konci odvolali brankáře a vteřinu před koncem šťastnou tečí srovnali stav na 3:3. Oba soupeři tedy brali jeden bod.

Nedělní druhé utkání, tentokrát v Kutné Hoře muselo rozhodnout o finalistovi. Sršni se oproti prvnímu utkání museli obejít bez Rudolfského a obránce Jiřího Tvrdíka. Diváci vytvořili skvělou atmosféru a hra měla všechny atributy play-off. První třetina skončila bez branek, když žádný z týmů nechtěl zbytečně riskovat. Sršni v ní zvládli dvě minuty dvojnásobného oslabení po přísném verdiktu rozhodčích. Druhou třetinu vyhráli Buldoci, kteří střelou od modré využili přesilovku. Domácímu týmu se v ní nepovedlo proměnit nařízené trestné střílení. Ve třetí části se Sršni hnali za vyrovnáním. Třináct minut před koncem se to povedlo, když Křečkovu střelu dorazil do sítě Neratovic Jan Tvrdík. Oba týmy sahaly až na dno sil. Po dalším přísném verdiktu rozhodčích museli Sršni opět hrát dvě minuty ve třech a zvládli to. Dvě minuty před koncem, když už to vypadalo, že se nejspíš bude prodlužovat, Buldoci dokázali vydolovat puk za bránou Sršňů, ten přihrát před bránu volnému hráči a dát druhou branku. Snaha Sršňů v závěru vyrovnat vyšla naprázdno a tak euforii z postupu do finále zažili Buldoci. Na Sršně zbylo jen hořké zklamání.

Sezóna je pro Sršně tedy skončena a i když se nepovedlo tomuto mladému týmu vyhrát a postoupit, nemá se rozhodně za co stydět. Získal cennou zkušenost a ukázal své bojovné srdce, které je příslibem do budoucna. Poděkování si zaslouží všichni hráči i fanoušci, kteří vytvořili skvělou atmosféru tohoto play-off.

Sestava pro play-off: D. Jelínek, M.Kunášek – F. Málek, D. Křeček, P. Švejda, M. Havelka, D. Chmelař, Jiří Tvrdík II., J. Červinka, L. Rudolfský, Jan Tvrdík, P. Javůrek, R. Siváček, D. Jiráň, Jiří Tvrdík I., M. Meloun, A. Sádlo, M. Šváb, T. Fišar, O. Macháček

Trenér: Stanislav Bednář

-HyM-

4 comments

Skip to comment form

 1. Zdenek J.

  Ahoj fanoušci SRŠŇŮ, a třeba i nefanoušci, kteří čtete náš web.
  Celý naše áčko je tak mladý tým, že stojí za to zdůraznit, jak vysoko se dostali, a že se na špici soutěže drželi celou sezónu!
  Určitě bychom raději včera všichni oslavili výhru a postup, náš klub, ale nekouká jenom na okamžité výsledky, ale celý je založen na dlouhodobém postupném budování. Proto už letos máme v áčku většinu hráčů, kteří jsou v klubu od přípravky.
  Správnost takového postupu potvrzují nejen zápasy s Neratovicemi, které byly opravdovým herním vyvrcholením sezóny, ale i 100% nasazení hráčů, jak napsal Láďa. A přes některé chyby plynoucí z mládí hráčů, jsme dokázali utlumit nejlépe střílející tým soutěže na minimum. Vždyť v soutěži měli průměr 5,75 gólu na jeden zápas, a nám dali jen 5 gólů ve dvou zápasech!!! I to si zaslouží uznání.
  Teď mám chuť poděkovat některým jednotlivcům, a bylo by to právem, protože ale síla našeho týmu je právě v týmovosti, posílám svoje poděkování celýmu týmu, všem hráčům i vedení týmu.

  Za včerejší atmosféru děkuju všem našim fanouškům a to i těm soupeřovým, protože vytvořili společně skvělou atmosféru semifinále.
  Budeme rádi, když nám přijdete fandit i v příští sezóně. Věřím, že výkon, který jste viděli, Vás bude motivovat k další aktivní podpoře SRŠŇŮ na tribunách.

  I když s těžkým srdcem, gratuluju soupeři k postupu, a současně mu přeju vítězství ve finále. Myslím, že mají tým, který má na to vyhrát.

  Našemu týmu i vedení klubu přeju ještě úspěšnější sezónu 2017/2018.

  Díky a čau všem

  1. olda

   Zdenku, asi by stačilo jen se pod tvůj příspěvek podepsat… Devět hráčů ze šestnácti, kteří nastoupili do zápasů play-off, mohlo vzhledem ke svému věku v této sezoně ještě nastupovat za juniory!!! Tentokrát to bohužel nevyšlo, ale jen podobné zápasy jako byly ty proti Neratovicím můžou hráče posunout dál…
   Za mně chlapci a chlapi moc děkuju za celou sezonu!

 2. J.Machacek

  Nelze než souhlasit s Láďou. Kluci předvedli perfektní výkon a rvali se do poslední chvíle. Za mě velká poklona!

 3. ladis

  Sršni – Velké díky.
  Bylo mi ctí stát na tribuně a fandit právě Vám. Za bojovnost a obětavost hluboká poklona, bez ohledu na neobjektivní rozhodčí.
  Oba zápasy odmakány na 100 procent a bylo tam srdíčko.
  Pro mne jste vítězové
  Láďa Sádlo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>