V derby jsme nakonec udolali Kozly z Kolína

001

31. kolo – sobota 18.3.2017

SK Sršni Kutná Hora : SC Kolín 4:3 (0:1; 2:2; 2:0)

Původně odložené očekávané derby začalo ve vlažnějším tempu. Bohužel jako první se do tempa dostali hosté a během první desetiminutovky si vytvořili čtyři gólovky, které však zůstaly nevyužity.

Vzhledem k tomu, že se naše hra ani s postupem času nelepšila, přišel zákonitý trest v čase 12:59, kdy hosté vnikli do rozhozené obrany a prakticky nikým neatakovaný útočník otevřel skóre 0:1. Do konce prvního dějství nezáživný hokej pokračoval, přičemž se již stav nezměnil.

Druhá třetina začala, jak první skončila. Hokej nic moc s množstvím osobních soubojů. Ve 27 minutě se najednou z ničeho nic před brankářem zjevil Tom Janata, kterého si gólman vychytal, ale dojíždějící Dominik Franc si s vyraženým pukem poradil a srovnal na 1:1. Hokej tzv. nic moc pokračoval, přičemž jsme byli hodně pasivní a nic se nedařilo. Na konci 32 minuty přišel opět úder z čistého nebe. Hosté udělali chybu a Dominik Franc se dostal do samostatného úniku, který nad pravým ramenem gólmana proměnil 2:1. Bohužel nás tato branka nijak nenakopla a hráli jsme dále stejnou tužku. Zákonitě už musel přijít trest. Ve 34 minutě při akci dva na jednoho se stav mění opět na plichtu 2:2. Utkání dále probíhalo podle stejného scénáře a proto prakticky ve čtyřech minutách Kozlové otáčí skóre a opět vedou tentokrát 2:3. Tak i druhá část skončila

Třetí třetina se sice nesla ve zvýšené snaze naší strany s výsledkem něco udělat, ale veškeré snažení se míjelo účinkem. Naopak soupeř měl šance navýšit vedení, kdy utkání výsledkově podržel Jenda Koleček v brance. Až v 51 minutě se rozjela Natka Brichová z naší obranné třetiny a nekompromisně srovnala skóre 3:3. Nečekané rozuzlení přišlo v probíhající 55 minutě. Natka Brichová velice důsledně napadala v útočném pásmu, vybojovala kotouč a ten jak na podnose předložila úplně volnému Dominiku Francovi před brankou, který se nemýlil 4:3. Posledních pět minut jsme již i přes velký tlak soupeře přežili bez úhony a tím body zůstaly doma.