Říj 10

Vlašimské Rytíře jsme porazili a Jenda vychytal nulu

4. kolo neděle 7.10.2018 16:00 hodin

SK Sršni Kutná Hora : HC Rytíři Vlašim 3:0 (1:0; 1:0; 1:0)

Po jedné remíze a dvou porážkách jsme se dočkali ve čtvrtém kole plného bodového zisku. Konečný výsledek se však nerodil lehce a pokud budeme upřímní byl to těžký a složitý porod, který klidně mohl skončit smrtí rodičky.

Do utkání jsme vstoupili hodně ustrašeně. Zbytečně jsme se zbavovali puku, což byl samozřejmě signál pro soupeře, aby začal tlačit na pilu. Prvních deset minut jsme k tomu přidali ještě hodně špatný pohyb a bylo rozhodnuto. Spíše jsme se bránili, než abychom tvořili. Tento způsob hry nás stál neskutečné množství sil a také z toho vyplynuly i dvě přesilovky soupeře. Po polovině první třetiny jsme se lehce začali osmělovat, ale slovo lehce je opravdu na místě, protože z nás rozhodně nešel strach. Vlašimští Rytíři se do naší obranné třetiny dostávali hodně často a při jejich zakončení to vždy tzv. smrdělo. Jenda Koleček v brance byl prakticky od začátku utkání v pravidelné permanenci a tak neměl čas prochladnout, přičemž se několika jistými zákroky dostal do optimální provozní teploty. Jako dar z nebes se v již končící osmnácté minutě jevila naše akce, která byla v této fázi utkání opravdu ojedinělá. Máťa Šváb od vlastní brankové čáry rozehrál přesně na najetého Ondru Veita, který v útočném pásmu přesně přihrál Pepovi Komárkovi. Ten zakončil, ale gólman hostí odmítl pohyb ve skóre. Stejného názoru však nebyl Ondra Veit, který mezitím zaparkoval před brankou hostí a dorážkou přeci jen pootočil číselníkem 1:0. Že by nás branka zrovna nakopla to se říct nedá, ale třetinu jsme již s tímto rozdílem uzavřeli.

Do druhé třetiny jsme vstoupili s větším odhodláním po dobrém výsledku, než v první části. I přes tuto snahu jsme však byli pořád horším týmem. V polovině dvacáté páté minuty však přišel opět blesk z čistého nebe. Podél pravého mantinelu se do útočného pásma protáhl Vilda Pešek, přesně našel najíždějícího Kubu Rývu a ten milimetrově z první trefil přesně k levé tyči 2:0. Tato opravdu oku lahodící akce nás nakopla a naše hra se viditelně zlepšila. Hru jsme vyrovnali a vypadalo to, že otěže utkání nepustíme. Bohužel to tak jednoduché však nebylo. Když hosty ještě podržel v pro ně asi v nejkritičtější pasáži utkání jejich gólman, tak skóre zůstalo v původní podobě až do konce druhé třetiny. Postupem času jsme opět začali ztrácet půdu pod nohama, což značilo, že výsledek zrovna pod kontrolou nemáme.

V posledním dějství nám během prvních šesti minut byli postupně vyloučeni čtyři hráči, což ve dvou časových úsecích znamenalo oslabení 3:5. Hosté postupně zvyšovali obrátky a Jenda v brance měl plné ruce a nohy práce. Dlouhé oslabení ať už 3:5, 4:5, nebo i v jedné fázi 3:4 jsme přežili bez ztráty kytičky a tak stále platil náš dvoubrankový rozdíl. Rytíři v průběhu poslední části svůj tlak zvyšovali, ale kluci v obranné fázi své souboje dohrávali a Jenda tasil jeden zákrok za druhým. Vše tak nějak skončilo v polovině 57 minuty, kdy definitivně rozhodl Vilda Pešek. Asi v době největšího tlaku Rytířů se ve vlastní obranné třetině zmocnil puku, pláchnul všem a do pravého vinglu ukončil dohady o vítězi utkání 3:0. Ač jsme utkání dohrávali opět v oslabení tak se stav již neměnil a nula na našem kontě obdržených branek byla jen třešničkou na dortu vítězství.

Sportovně musíme uznat, že soupeř byl kvalitní a po drtivou většinu utkání i lepší. O to cennější získané body pro nás jsou. I přes radost z vítězství jsme však museli myslet na Vojtu Matějku, který v průběhu utkání přímo ze stadionu putoval do nemocnice z rozříznutou nohou. Tímto mu přejeme úspěšnou rekonvalescenci a brzký návrat na led.

Následující víkend hrajeme v sobotu v Benešově a v neděli v Poděbradech, takže držme palce.

Branky: Veit, Rýva, Pešek

Asistence: Komárek, Pešek

Vyloučení: 8  :  5

Branky v přesilovce:  0  :  0

Branky v oslabení:  0  :  0

Střely na branku:  28  :  44