«

«

Bře 28

Zhodnocení sezóny 2015-2016 seniorského týmu

Již dva roky za sebou se naše mužstvo snažilo postoupit do krajského přeboru středočeského kraje, ale ani jednou se nám to nepodařilo! V sezóně 2014-2015 jsme skončili dva body za postupujícím Královým Dvorem, letos se ztrátou pěti bodů na postupující Žabonosy. Co zapříčinilo letošní neúspěch? Rozhodně to byla druhá část soutěže, protože v té prvé polovině mužstvo hrálo velmi dobře a mělo na kontě jen jednu porážku na Kladně se Žilinou po velkém boji 1:0 a náskok pěti bodů na Žabonosy. Ve druhé části to již bylo horší, kdy rozhodla nečekaná prohra s Hvězdou Kladno 4:1, na Kladně a hned po ní další se Žabonosy 4:1 a již nic neřešící, ale ostudná prohra v Sedlčanech 4:1. Při tom skóre vstřelených a obdržených branek v prvé půlce soutěže, bylo 48:19 a v té druhé 60:23 což zapříčinila velká porážka Kralup v posledním zápase sezóny.

Co se týče účasti hráčů v zápasech, ta se oproti sezóně 2014-2015 výrazně zlepšila, kdy poprvé tři hráči odehráli všech 20 zápasů a to druhá útočná trojka Jan Tvrdík, Jiří Tvrdík I a Matouš Jelínek. S 19 zápasy se umístil Jiří Tvrdík II a Petr Javůrek a z 18 Lukáš Rudolfský. Jeden velký problém se však přihodil a to omluva hned několika hráčů v zápase do Kralup! To by se v dobrém kolektivu stávat nemělo. Velký problém v prvé půlce soutěže byl, že bylo málo obránců. Hned po dvou zápasech se zranil a dlouhodobě nemohl hrát Jan Vaněk, celou sezónu nehrál Pavel Švejda, 5 zápasů odehrál jen Miroslav Drahoňovský a po dvou odehraných zápasech přestal hrát Radek Krejza. A tak se sháněli obránci.

Jednou z hlavních statistik jsou střelci branek a asistencí. Této činnosti jsme si vedli velmi dobře, což dokazuje celková tabulka, ve které jsme na druhém místě se 108 vstřelenými brankami za vítěznými Žabonosy se 111 brankami. Nejlepším naším střelcem je Matouš Jelínek, který dal 14 branek, další tři hráči vstřelili 11 branek a to Jiří Tvrdík I, Petr Javůrek a Jan Tvrdík. Na dalších místech s 10 brankami se umístil náš nejlepší obránce David Čejka, dál Lukáš Rudolfský a Michal Charvát. Jen pro zajímavost v sezóně 2014-15 byl nejlepším střelcem s 15 brankami Lukáš Rudolfský, na druhém místě Matouš Jelínek se 13 brankami dále se tam objevují Jan Tvrdík a Michal Charvát s 9 brankami.

V asistencích si vedl nejlépe Jiří Tvrdík I se 14 přihrávkami na branku. Na druhém místě Lukáš Rudolfský s 13 přihrávkami a na třetím místě David Čejka s 12 přihrávkami. V celkově kanadském bodování tj. branky a asistence se na prvém místě umístil Jiří Tvrdík I s 25 body, na druhém místě Lukáš Rudolfský s 23 body a na třetím místě David Čejka s 22 body, spolu s Janem Tvrdíkem.

Přidáme-li k tomuto hodnocení ještě účast hráčů na ledě při vstřelených a obdržených brankách, tak nám vyjde toto pořadí. Na prvém místě Lukáš Rudolfský 52 bodů, na druhém místě David Čejka 51 bodů na třetím místě Petr Javůrek a Jiří Tvrdík I se 46 body a Jan Tvrdík se 43 body. Podíváme-li se v tomto hodnocení na dva rozhodující zápasy proti Hvězdě Kladno a Žabonosům vidíme, že naši hráči tyto zápasy bohužel nezvládli.

První pětka David Čejka +2 -2, Jan Vaněk +2 -2, Petr Javůrek +2 -3, Lukáš Rudolfský +2 -3, Martin Pipek +2 -3.

Druhá pětka Roman Siváček +0 -3, Petr Švejda +0 -2, Jan Tvrdík +0 -4, Jiří Tvrdík I +0 -3, Matouš Jelínek +0 -3. Další hráči, kteří byli v těchto zápasech na ledě Martin Meloun +0 -2, Jiří Tvrdík II +0 -3, Jiří Pácal +0 -2, Michal Charvát, Michal Havelka a Aleš Sádlo všichni +0 -1. Ukazuje se, že mladí musí dál získávat hráčské zkušenosti, aby obstáli i v těch rozhodujících momentech v zápasech ve kterých se rozhoduje o všem. Bohužel ani zkušení hráči neobstáli, kdy nebyli schopni to vzít na sebe a zvrátit nepříznivě se vyvíjející zápasy. V polovině druhé části soutěže se podařilo stabilizovat obránce, kdy do našeho mužstva přišli Jiří Fiala a Michal Havelka.

Dalším hodnocením jsou tresty hráčů. Tuto statistiku si až v závěru soutěže pokazil Jiří Tvrdík II, který byl potrestán celkem 28 minutami. Na druhém místě Lukáš Rudolfský s 24 minutami, na třetím místě Martin Pipek s 22 minutami a dalším trestem 5 minut + do konce zápasu. V této činnosti nastalo určité zlepšení.

V hodnocení brankářů opět obstál Denis Hermann, který je naší velkou oporou. I v letošní sezóně si udržel vysokou výkonnost, kdy až na jeden zápas odchytal celou sezónu s tím, že spolu s hráči se podílel na nejmenším počtu 42 obdržených branek v celé soutěži. Jen pro srovnání v sezóně 2014-15 měl 1,6 branky na zápas a 92,6% úspěšnosti. V letošní sezóně 2,1 na zápas a 91,6 % úspěšnosti. Dík patří i oběma dalším brankářům, kteří zaskočili jak při trénincích, tak i v zápase.

Závěrem zprávy bych chtěl hráče vyzvat, aby do nastávající sezóny zvýšili své úsilí, hlavně účasti na trénincích a zápasech, aby na potřetí se konečně podařil náš cíl v postupu do vyšší soutěže.

Statistik Jaroslav Eisenhammer