«

Bře 23

Ani hattrick Ondry Veita neznamenal bodový zisk

SK Sršni Kutná Hora : HK Kralupy nad Vltavou   3 : 6  (2:2; 0.2; 1:2)

V sobotu 19.3.2016 jsme v 09:00 hodin na domácím stadionu odstartovali utkání s celkem Kralup n/V, které bylo mistrovskou derniérou v této sezóně 2015-2016.

Na tento poslední mistrák, se sešla kompletní sestava do pole, kterou jsme během sezóny měli k dispozici, opět posílená a Dominika France ze čtvrťáků. Bohužel jeden článek do kompletní sestavy přece jen chyběl. Nebyl ještě k dispozici po nemoci Jenda Koleček do branky. Den před utkání v pátek zasedlo domácí konzilium a jednalo o aktuálním zdravotním stavu Jendy. Jednalo se opravdu do poslední chvíle a kolem deváté večer padlo definitivní rozhodnutí, že na plnou fyzickou zátěž to ještě není. Na žádost samotného Jendy, který chtěl původně hrát mu bylo vyhověno, alespoň v tom, že si sedl během utkání k mužstvu na střídačku. Celá tíha utkání tedy spadla do klína Pavlovi Ježkovi, který nastoupil do branky od začátku.

Do utkání jsme nevstoupili zrovna šťastně, když hned první střela na branku skončila ve 40 sekundě hry v naší síti. Co se týká hry tak se převážně bojovalo ve středním, či kolem středního pásma. Nejen první třetina, ale vlastně celé utkání nenabídlo zrovna moc brankových příležitostí. Sršni např. poprvé jakoby ohrozili branku soupeře až v probíhající šesté minutě a právě hned v začínající sedmé minutě konkrétně v čase 06:07 poprvé udeřili. Z vlastního obranného pásma vyslal do rychlé akce Ondru Veita Máťa Šváb a ten se v zakončení nemýlil 1:1. Za čtyři a půl minuty si opět Ondra Veit poradil za brankou u mantinelu s jedním z protihráčů a k tyči z poza branky úspěšně zakončil 2:1. Bohužel toto byla na dlouhou dobu poslední radost v našem táboře a ani nevydržela nějak zvlášť dlouho. Prakticky hned po vhazování skončila v naší síti bekhendová střela z pravého kruhu a bylo to 2:2.

Druhá třetina žádnou výraznou změnu v poměru sil nepřinesla a tak se zas bojovalo nejvíce ve středním pásmu a nebo u mantinelů. Mnoho pohledných akcí tak k vidění nebylo. Bohužel nám Kralupští zasadily dva tvrdé direkty v rozmezí 37 sekund v polovině utkání a rázem to bylo 2:4. Tímto poměrem i druhá třetina skončila. Šance na zvrat tu byla, ale to by znamenalo radikálně změnit pojetí tohoto utkání.

Ač jsme začali třetí třetinu skvěle tak bohužel náš výkon, šel v této části možná ještě o stupínek níž. Na začátku třetího dějství nám svitla naděje v podobě snížení opět Ondrou Veitem na 3:4, když Lukáš Secký v jedné z mála pohlednějších akcí zavezl kotouč do útočné třetiny, aby ho ve finální fázi přenechal na střelu Ondrovi, který skvěle zavěsil pod horní tyč 3:4. Tato branka náš nějaký výraznější tlak nepřinesla a tak jsme ve 48 minutě opět inkasovali 3:5. Poslední brankovou tečku v utkání udělal opět soupeř a to konkrétně v čase 52:44, kdy uzavřel brankový účet v utkání na konečných 3:6 v náš neprospěch.

Utkání jsme prohráli a v tabulce jsme se nepohnuli ani o píď. Mistrovská sezóna je sice u konce, ale nás ještě čekají dva přátelské zápasy 1.4. v Ledči n/S s domácím týmen a 3.4. na témže zimním stadionu s rakouským zástupcem ENZO Vídeň. Tímto vás všechny srdečně zveme na toto definitivní zakončení sezóny 2015-2016.

Branky: 3 x Veit

Asistence: 1 x Šváb; 1 x Secký

Poměr střel:  24 : 19

Vyloučení: 3 : 3

Využití:  0 : 0