«

«

Říj 26

Změna času změnila i hráče

   Tento víkend jsme poměřili síly s vlašimskými kluky a já měl bohužel často pocit, že se změnou času se změnil i projev mnohých hráčů. Než se ale vrátím k samotnému zápasu, tak jen zmíním, že nepatřím k militantním odpůrcům tohoto časového posunu, protože pokud má opravdu tak škodlivé účinky na naše zdraví a pravidelný biorytmus, tak nechápu, proč není taky minimalizovaná práce na směny. Ovšem připadám si trochu jako intelektuální mrzák, pokud hlavním argumentem pro tuto změnu jsou energetické úspory, které ale samotní odborníci zpochybňují, a to vše v době úsporných žárovek a neúsporných celoročních klimatizací.

   No nic, pojďme k hokeji. Ale abych oživil fádní trenérské hodnocení, a protože dnešní matný výkon zaskočil laickou i odbornou hokejovou obec, přináším několik pozápasových ohlasů z jejich pohledu:

R.Záruba, Praha – Na ledě jsme dnes viděli odevzdané mužstvo, které sice nastoupilo bez svých dvou klíčových hráčů, ale pokud by ostatní podali výkon na hranici svých možností, mohli jsme být svědky velmi zajímavého zápasu. K tomu ale měla většina hodně daleko, a tak po vyrovnané první části, kterou domácí vyhráli 3:2, se v následujícím průběhu propadli do strnulosti a vlažnosti, kde tuhly nejen nohy, ale i chuť bruslit či se nějakým způsobem snažit. A tak se nemůžeme divit, že konečný výsledek byl 8:16.

R.Kysela, Litvínov – Jakoby měli domácí kluci spavou nemoc, přestože spali o hodinu déle. Věkově to bylo fifty-fifty, takže žádné takové, že jsme byli mladší. Nasazení, důraz, zarputilost, chuť se porvat o výsledek utkání… to je to, co Sršňům chybělo nejvíc. Dovednosti jakž takž, ale porvat se o ztracený puk, dojet za každou cenu soupeře, i kdybych měl tu hokejku sežrat, domlátit odrážený puk do brány, to nejde moc naučit, to musí hokejista mít v sobě a především sám chtít a dnes se většině nechtělo.

V.Růžička, Chomutov – V šatně před zápasem dělat binec, to jsou slyšet až před zimák, ale na ledě? Bez pohybu, nasazení, všude o krok pozdě a po ztrátě kotouče bez okamžitého napadání. Tento jalový výkon bych nazval  „Nevím proč, ani nač tu jsem”. Týmy toto obvykle řeší změnami v sestavě, či odesláním některých hráčů na farmu, jako to potkalo tento týden Rewaye. Zde ovšem nejsme na Spartě, a pak tedy zbývá jen výměna trenéra.

S.Lener, Praha – Prosím Vás neřešte zde jeden výsledek, protože na ty jsme přeci zakázali hrát. Ve Švédsku to tak funguje až do 14 let a kolik vychovávají hráčů pro NHL. Nejdůležitější přeci je, že si kluci zahráli s poměrně vyrovnaným soupeřem a kdo vyhrál, není vůbec důležité. V tomto věku je potřeba, aby se kluci naučili především mít hokej rádi a vybudovali si k pohybové aktivitě kladný vztah.

P.Zacha, V.Meziříčí – Je to jednoznačně špatná práce svazu s mládeží. To je Švédsko tady, Švédsko támhle a trochu Švédska za rohem, ale s tím, jak to chodí ve Švédsku, nemáme nic společného, jen se o tom pořád mluví a v tomhle případě tisíckrát zopakovaná lež nezačne být pravdou. Naopak je potřeba, aby se hrálo i v těchto kategoriích na výsledky a hráči se učili zvládat tlak na ně kladený už od nejmenšího věku. Je ovšem osudem malých klubů a s malou hráčskou základnou, že i ti, co by za normálních okolností neměli za předvedenou hru nárok do zápasu dál zasáhnout, hrají a pošlapávají snahu svých spoluhráčů nedisciplinovaností a nedostatkem nasazení.

T.Perič, Helsinky – Chválit, chválit a zase chválit. Jsou to přeci malé děti a prostě tomu ještě tolik nerozumí. Všechno chce svůj čas a neříkejte mi, že chválit není za co!!! Tak například ten gólman Sam podal velmi dobrý výkon a pochytal mnoho šancí soupeře. Hráči Pepa s Pavlem byli jak šídla, kterých byl plný led a soupeřům nic nedarovali. No a ostatním to v těch černých dresech alespoň moc slušelo a měli hezky zavázané brusle.

J.Jágr, Florida – Milá hokejová rodino, teď jsem docela i rád, že jsem vlastník Kladna. To teda hrálo vloni bídně i v první hokejové lize, ale pořád to nebylo tak hrozné, jako to co jsem viděl dnes ráno. Kluci, začněte zase pořádně makat, protože já místo vás nebudu v nároďáku hrát až do důchodu.

M.Hosták, H.Králové – Měl bych jen jednu malou účetní poznámku na závěr. Pokud chci mít stejně jako jiní na straně „dal“, musí tomu také odpovídat můj účet na straně „má dáti“. Dovednostně může být klidně každý někde jinde, ale úsilí hýbat nohama a bojovat mohou vyvinout všichni stejné. To není o tom jestli už to umím nebo neumím, ale jestli chci a nebo nechci. Toť vše.

T.Hladík, K.Hora – Po dnešním zápase „B“ týmu (3:14) bych rád pochválil celý tým za bojovnost a neutuchající snahu prostřelit soupeřova o třídu zkušenějšího a staršího brankáře. Hráčsky byly týmy vyrovnané, rozdíl v brankách byl dán pouze brankáři – soupeřův zkušený gólman versus náš dobrovolný gólman – Dominik. Za odvahu postavit se do brány a za snahu chytit vše, co se na něho řítilo, si ale určitě zaslouží speciální pochvalu. Co se týče vstřelených branek, dva rychlé góly vstřelené Kubou a Jendou jsme dali, když soupeřův brankář musel čůrat a zastupoval ho jiný hráč. Třetí gól se nádherně povedl Kubovi z boku těsně okolo tyčky pod gólmanův beton.

P.Sirotek, K.Hora – Jaké jsou moje celkové dojmy z výkonu „A“ týmu? Musím říct, že velmi rozpačité. Zatím co dospělí se zahřívali svařeným vínem, aby se neopakoval minulý víkend, kdy promrzli jak v Charkově na nádraží, tak už rozbruslení hráčů nemělo příliš daleko k hromadnému usnutí. No a podle toho vypadal i náš výkon v zápase. Víc bych se v tom asi nebabral. Prostě je potřeba klukům vysvětlit a přesvědčit je, že tak jak je potřeba aby všichni poctivě bránili a po ztrátě puku se okamžitě vraceli, tak aby i všichni útočili a ne jen se z poloviny koukali na jediného hráče, který vpředu bojuje. Na odpočinek je totiž čas až na střídačce. Na druhou stranu, byl to jeden odfláknutý výkon a je potřeba, aby se znovu neopakoval a příště jsme předvedli opět ty z kraje sezóny.

sestava „A“ týmu: Sam Nevole, Pavel Tvrdík, Jakub Komárek, Matouš Bajer, Matouš Klouček, Pepa Dvořák, Tomáš Břinčil, Matěj Mimra, Martin Závůrka

branky: Pepa Dvořák 4x, Pavel Tvrdík 3x, Tomáš Břinčil

asistence: Pepa Dvořák

Sestava „B“ týmu: Dominik Rejnek, Jakub Jelínek, David Staško, Jan Vajgl, Tomáš Král, Šimon Král, Štěpán Smetánka, Marek Neuman, Kamil Hladík, Adam Hykš

branky: Jakub Jelínek 2x, Jan Vajgl