«

«

Dub 18

Sršni dvakrát poměřili síly s izraelským týmem z města Arad

Do Kutné Hory přijela InLine Roller hokejová škola Marii a Vitaliho Mogilevských z izraelského města Arad, kterým pomáhal trenér z města Eilat na břehu Rudého moře Dmitri Armour.

Děti ve věku 10 – 11 let (kluci, ale také tři dívky) se věnují InLine Roller hokeji na území Izraele, nebyly pouze z Aradu. Jezdí k nám rády, uznávají náš lední hokej, a proto chovají „úctu“ i k českému InLine hokeji. V Izraeli zdaleka nemají takové podmínky – teprve teď tam postavili první betonovou plochu s plastovými mantinely podobnou našim hokejovým hříštím. O plastové podlaze si zatím mohou nechat zdát (natož o zastřešené aréně). Ale hokej mají všichni rádi.

Sehráli dvě neoficiální přátelská utkání s přípravkou hokejového klubu SK Sršni Kutná Hora trenérů Františka Plíhala, Jaroslava Eisenhammera a Vladimíra Ziky. Domácí hráči obě utkání vyhráli. Zejména druhé utkání bylo kvalitní, protože izraelští inlajnisté se za pět dní tréninku hodně zlepšili. Domácí „Sršníci“ vyhráli 5:1 (1:0, 2:1, 2:0). Izraelští hráči přece jen nevydrželi se silami, protože nejsou zvyklí na tak intenzívní trénink, jaký mají naši malí hokejisté.

– Richard Bláha –

INFO ODKAZ NA FOTKY Z UTKÁNÍ

– článek byl rovněž zveřejněn na svoboda.info