Další sezónu KLM zahájili Sršni v Poděbradech

Sobota 12.9.2020
HC Poděbrady – SK SRŠNI Kutná Hora 4:0 (1:0,1:0,2:0)

Po velmi specifickém průběhu roku 2020, jsme se vrátili zpět na led a doufejme, že sezóna nejen začala, ale také bude mít svůj standardní průběh a taky vyvrcholení.
Prvním zápasem Sršňů v letošní KLM byl silný tým z Poděbrad. Sestavy obou týmů doznali několik změn, a jak je zvykem, a hlavně jedním ze základních principů SK Sršni, v naší sestavě se objevili noví junioři 😊

Domácí začali zápas s velkým nasazením, tvrdě, nicméně Sršni dokázali nejen odolávat, ale vytvářeli si i dostatek šancí. Naše vzdorování přinutilo domácí k několika chybám, které hasili fauly. To nám vyneslo mj. hru 5 na 3 na půl minuty. Přes vytvořený tlak jsme ji, ale nevyužili.
V druhé půlce třetiny jsme soupeře přehrávali, překovat gólmana Bílka se nám, ale pořád nedařilo. Naopak domácí využili 6 sekund před koncem třetiny závar před naší bránou a prostrkali puk až za čáru, za gólmana Pekaře.
Začátek 2. třetiny zvládli lépe domácí, když ve 23. minutě navýšili skóre na 2:0. Sršni se „srovnali“ a opět jsme sledovali skvělý hokej. Domácí výrazně přitvrdili hru, vyvrcholením bylo zranění Málka na ruce v půlce zápasu (po vyšetření v nemocnici potvrzeno vykloubení prstu ve dvou kloubech). Faulující Kejdana se přesto cítil vyloučen neprávem, což dost nevybíravě sděloval i rozhodčímu, který mu přidal ještě osobní desítku za nesportovní chování.
Oslabení naší obrany o Málka bylo znát nejen v obranné činnosti, ale i proto, že Málek má výbornou střelu a je aktivní v útočné činnosti. Druhá třetiny skončila za stavu 2:0 pro domácí.
Třetí třetina začala naší zbytečnou nepozorností, a proto jsme už po 13 sekundách inkasovali!?! Domácí se tím dostali do ráže, a taky díky několika vyloučením nás ve třetí části výrazně přestříleli 21/8. Čtvrtý gól do naší sítě padl v 57. minutě, při hře 4 na 3.
A protože jsme se nedokázali střelecky prosadit ani jednou, je stav 4:0 stavem konečným.

Sršni odehráli velmi kvalitní zápas, jeho velkou část byli aktivnější. Ovšem laciné chyby a gólová nemohoucnost tento výkon zbytečně srážejí dolů.

Na další zápas Vás zveme v sobotu 19.9. na kutnohorský zimní stadio od 17:30h proti dalšímu silnému soupeři, BK Mladá Boleslav.

sestava: Pekař, Kočí