Zář 21

První domácí zápas zvládli Sršni vítězně

Sobota 19.9.2020
SK SRŠNI Kutná Hora – BK Mladá Boleslav 4:3 (1:1,3:0,0:2)

Začátek sezóny máme nabitý silnými soupeři, po Poděbradech jsme v prvním domácím zápase vyzvali bruslaře z Mladé Boleslavi. Zavřený vchod pro diváky a nehokejové ticho, tak začala letošní sezóna na domácím ledě…

Oba soupeři zahájili zápas v rychlém tempu. Sršni působili sehraněji, hra se proto více odehrávala na polovině hostů, hosté však byli důraznější v osobních soubojích.
V polovině třetiny byl vyloučen nejprve Bašus, zanedlouho vyfasoval trest 2+2 minuty Kredl za vysokou hůl, kterou způsobil Dytrychovi krvavé zranění v obličeji. A právě stav čtyř hráčů proti čtyřem přinesl první změnu skóre. Nahrávka Jelínka směrovala na Pavla Švejdu, který svojí střelou nedal šanci Maškovi v bráně bruslařů.
Nižší počet hráčů byl na ledě i při dalším gólu. Sršni hráli přesilovku, po Bílkově hře loktem, skórovat ovšem umožnili boleslavským, a v početní výhodě ztratili vedení.
Druhou třetinu začali Sršni zmatenou hrou, které se nedala srovnat s výkonem z první třetiny. Předvedli ovšem soupeři lekci z produktivity. Ve 29. minutě skóroval opět Pavel Švejda, tentokrát s asistencí Bašuse. Za necelé tři minuty zaúřadoval první útok, který po ose Jiráň – Beran –Dytrych zvýšil na 3:1. A za chvíli našel nahrávkou Dytrych Berana a ten dovršil třígólovou třetinu Sršňů. A v čem byli Sršni produktivní? Pouhých 9 střel na 3 góly – to je moc pěkný počin.
Bruslaři žádný gól nepřidali, po 40 minutách byl stav nadějných 4:1 pro domácí.
Hosté nastoupili do třetí třtiny se dvěma pětkami, s cílem korigovat vedení domácích. To se jim podařilo ve 49. minutě, když stupňovaný tlak využil svým druhým gólem Tregl snížením na 4:2. Povzbuzený soupeř svůj tlak dál stupňoval, a krátce po oznámení hlasatele, že zbývají poslední 2 minuty základní hrací doby, skóroval soupeř potřetí. Nejenom, že jsme přišli o slušný náskok, ale taky o Jelínka, který dostal, společně s Marešem dvou minutový trest. Při hře 4 na 4 jsme nedávali pozor, na led vjelo pět hráčů a dostali jsme další trest! Na posledních 14 sekund měli hosté výhodu čtyř hráčů proti třem. Po buly, ale dokázal dostat puk ze třetiny Pavel Švejda a poslední střelu ze středového kruhu Pekař pohlídal. Náskok jsme tedy uhájili a z náročného zápasu získali plný počet bodů.
Výrazně aktivnější ve střelbě byli hosté, výkon Pekaře v bráně však s velkou úspěšností tuto střeleckou potenci vymazal. Naopak Sršni vystřelili jen podprůměrných 23 střel za 60 minut, přesto se mohou radovat z vítězství.

Další zápas odehrajeme na čáslavském zimním stadionu v neděli 27.9. od 17:00h proti domácímu HC.
Těžko odhadovat jaká budou platit epidemiologická opatření. Pokud umožní fanoušky na tribunách, budeme se na Vás těšit.

sestava: Pekař, Kočí