Zář 29

V derby přehrála Čáslav Sršně

Neděle 27.9.2020
HC Čáslav – SK SRŠNI Kutná Hora 9:4 (3:1,3:0,3:3)

Ke třetímu zápasu soutěže jsme odjeli v sobotu na čáslavský led. Na derby jsme odjížděli oslabeni o 5 hráčů, podobně oslabeny byly i tribuny o diváky. Antivirová opatření a nejspíš i strach řady lidí, přivedl na čáslavský stadion necelé čtyři stovky diváků.
Domácí rozhodně nic nepodcenili, naopak Sršni se rozkoukávali velmi pomalu. Na začátku 2. minuty je měl probrat alespoň gól Krpaty, ale nestalo se tak. Domácí měli jednoznačně navrch, a byli to oni, kdo hru tvořil a vytvářel si šance. Jednu z nich využil Navrátil v 7. minutě, a v končící osmé přidal Sladký už třetí gól. Sršni se ještě nedostali do zápasu a už prohrávali o tři góly… Zanedlouho měli domácí další šanci, tentokrát ale minuli prázdnou bránu. Snad až po tomto okamžiku byli na ledě více vidět i Sršni, šance ale nebyli dost důrazné na překonání Nováka v domácí bráně. Překonat ho dokázal až junior Mikeška, který získal puk ve středním pásmu, ujel domácí obraně a blafákem snížil na 3:1 dvě minuty před koncem třetiny.
Druhá třetina byla podobná té první, podobný byl i výsledek. Domácí měli pořád navrch. Gólově se v této třetině prosadili jen domácí, opět 3x. Čtvrtý gól domácích přidal Tomáš Pipek, pátým a šestým zkompletoval hattrick Navrátil. Sršni se nejen gólově neprosadili, ale při jednom ze zákroků se zranil gólman Pekař.

Do třetí třetiny vstupovaly týmy za vysokého skóre 6:1, v bráně Sršňů vystřídal zraněného Pekaře Jakub Kočí. Nejen skóre, ale zejména herní výkon byli na straně domácích. První gól ve třetí části, ale padl do domácí sítě. Kapitán Pavel Švejda vystřelil z kruhu a Dytrych tečoval za Novákova záda. Radost, ale netrvala dlouho. Za půl minuty dal 7. gól Ježek, v 52. minutě přidal osmý, a 20 sekund na to dal svůj druhý gól Tomáš Pipek. Když začali skandovat domácí fanoušci „deset, deset“, předvedla první pětka Sršňů pěknou akci, kterou zakončil svým druhým gólem mladý Mikeška. Když chyběly do konce základní hrací doby 2 minuty, akci na jeden dotek předvedl druhý kutnohorský útok. Nahrávkou našel Socha Jana Tvrdíka, ten dával mezi kruhy na Matouše Jelínka, který prostřelil Nováka mezi betony. Posledním gólem zápasu tak korigoval výsledek na konečných 9:4.

Potenciál, který má čáslavské mužstvo, rozvinuli v tomto zápase naplno. Předváděli skvělý hokej od první minuty, do šedesáté. Disciplinovanost, obou týmů, dokládá i počet vyloučených. Tři na straně domácích, dva na straně Sršňů. Sestava Sršňů nebyla kompletní, nicméně zejména v první třetině nám více než hráči, chybělo nasazení, rychlost, přesnost.

Další zápas odehrajeme na mělnickém zimním stadionu v sobotu 3.10.2020 od 17:30h proti domácímu HC.

sestava: Pekař, Kočí