«

Zář 11

Sršni přivezli z Kolína všechny body

SC Kolín B – SK Sršni Kutná Hora 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

První kolo KLM, první derby v sezoně a branka inkasovaná v čase 0:21. Takto pekelný start měli Sršni na ledě Kozlů.

Nicméně hráči se z inkasované branky rychle otřepali a Lukáš Beran šťastným nahozením zpoza branky v páté minutě srovnal stav utkání. Další branku přidal v patnácté minutě Vojtěch Dytrych za asistence Jiřího Kadlece. V první třetině si Sršni vytvořili ještě několik velmi dobrých příležitostí, kdy zejména ta Josefa Spitzera volala po brance. V první třetině si Sršni vytvořili ještě několik velmi dobrých příležitostí, kdy zejména ta Josefa Spitzera volala po brance. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:1 pro Sršně.

Do druhé třetiny lépe vstoupili domácí a zlepšeným pohybem, rychlým přístupem a napadáním dělali Sršňům problémy. To Kozlové přetavili do dvou branek. Jako první v přesilové hře skóroval Filip Vaňkovský a na 3:2 zvyšoval Jakub Semirád. Důležitým momentem utkání byla ale vyrovnávací branka Antonína Kadlece dvě minuty před koncem druhé periody. Asistenci si připsal Vojtěch Dytrych. Do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu a bylo pravděpodobné, že další branka rozhodne o tom, kdo bude v utkání tahat za kratší konec.

Třetí třetina se s tímto vědomím nesla v duchu boje o každý centimetr ledu a ve snaze neudělat chybu. Sršni ustáli vyloučení Pavla Švejdy a za necelé tři minuty se podařilo povedenou střelou do levého rohu skórovat Michalu Havelkovi. Jak se později ukázalo, šlo o branku vítěznou. Zbytek utkání se Sršni snažili nepustit domácí do souvislého tlaku, a to se jim poměrně dařilo. Pomohlo tomu i vyloučení Filipa Vaňkovského v 55. minutě, které otupilo tlak domácích. Ale hraje se do poslední vteřiny utkání… V té vytáhl zákrok utkání David Jelínek a nedovolil dovést utkání do prodloužení. Za to si od trenéra vysloužil „vítězný klobouk“, novinku pro letošní sezonu, určený pro nejlepšího hráče utkání.

Zhodnocení utkání trenérem

Při prvním mistrovském utkání se nabízí otázka, jak vypadala příprava před zahájením sezóny?

Příprava letos probíhala mimo domácí stadion. Což byla mírná komplikace vzhledem k nutnosti dojíždět na jiný stadion. Nebylo to tedy úplně standardní, ale svou funkci to splnilo. I když si myslím, že tréninků mohlo být více. Jedenáct tréninků před prvním mistrákem je zkrátka málo. Situace ale byla taková, jaká byla a jsme tak rádi, že se nám povedlo domluvit alespoň těch 11 tréninků.

Teď už k hodnocení utkání proti Kolínu. Jak hodnotíte vstup do sezóny?

Parádní výhra. Skvělý obětavý výkon od všech hráčů, podpořený gólmanem. Není moc co vytknout, v přípravě jsme měli pouze jeden zápas, nebylo tak moc času na zažití si systému, kterým se chceme prezentovat. Ale zvládli jsme to a skvěle jsme vykročili do sezóny.

Na letošní sezónu jste si nachystali novinku v podobě vyhlášení hráče utkání, kterého bude volit kabina. Jak to s tím po prvním utkání dopadlo?

S novinkou přišli hráči sami po vzoru NHL, kde se v kabině vyhlašuje nejlepší hráč utkání. Po prvním utkání jsem to, kdo dostane cylindr, určil já, ale příště už to bude na klucích. Rozhodl jsem se pro Davida Jelínka i za výkon v celém utkání, ale hlavně za ten zákrok v poslední vteřině, kterým zachránil výhru a nešlo se tak do prodloužení.

Branky: 1. MARTÍNEK (SEMIRÁD, HAUSLER), 24. VAŇKOVSKÝ (KOZÁK), 28. SEMIRÁD – 5. BERAN (KADLEC Jiří), 15. DYTRYCH (BERAN ), 39. KADLEC Antonín (DYTRYCH ), 49. HAVELKA (JIRÁŇ)

Sestava: JELÍNEK David (KOČÍ Jakub) – HAVRÁNEK Štěpán, ZVĚŘINA David, ŠVEJDA Pavel, BERAN Lukáš, JIRÁŇ Dominik, KADLEC Antonín, HOBZA Vojtěch, DYTRYCH Vojtěch, BAŠUS David, CHMELAŘ Daniel, HAVELKA Michal, PLÍHAL Ondřej, KADLEC Jiří, SPITZER Josef, JELÍNEK Matouš

Trenér: Jiří Kadlec