«

Zář 25

Během 8 dnů jedno vítězství a dvě prohry

Neděle 14.9.2014.

Mladší žáci se během osmi dnů utkali postupně se třemi soupeři. První utkání v řadě (jinak druhé kolo dlouhodobé soutěže) jsme odehráli na domácím ledě s mužstvem Podblanicka B.

SK Sršni Kutná Hora – HC Podblanicko B     5  :  4   (2:2; 1:2; 2:0)

Branky: 2x Zvěřina, 1x Knížek, 1x Trnka

Asistence:  1x Hynek

Sestava:

1. Jakub Červinka, Jan Koleček

David Zvěřina (C) – Matěj Šváb         Šimon Pokorný – Lukáš Secký – Matěj Hájek

Jan Kašpar – Pavel Ježek           Tomáš Knížek – Mikuláš Hynek – David Trnka

Natálie Brichová

Od začátku utkání se hra přelévala z jedné strany na druhou. Hra byla vyrovnaná stejně jako výsledek. Začali jsme utkání klasicky a v 5’ prohrávali 0:1. Pak předvedl v naší brance Kuba Červinka několik dobrých zákroků a podržel nás při tlaku soupeře. Postupem času jsme se dostávali do hry a naše snažení přineslo ovoce v 16’, kdy se trefil Tomáš Knížek. Tuto branku jsme paradoxně zaznamenali ve vlastním oslabení. Hvězdnou šestnáctou minutu korunoval Dave Zvěřina, který ještě v témže oslabení bombou mezi betony soupeřova gólmana upravil na 2:1. Bohužel v poslední minutě první třetiny jsme inkasovali a tak na ukazateli skóre svítil po první třetině stav 2:2.

Druhou třetinu jsme začali také aktivně a v čase 22:43 se trefil Dave Trnka po přihrávce Mikiho Hynka. Následoval však mírný herní útlum, což znamenalo ještě v první desetiminutovce soupeřovo vyrovnání a následné vedení 3:4.

Třetí třetinu jsme zahájili náramně a po 23 sekundách vyrovnal Lukyn Secký. Vyrovnaný průběh hry pokračoval až do samotného závěru, přičemž tíhu odpovědnosti na sebe vzal jako pravý kapitán Dave Zvěřina, který nemilosrdně soupeře dorazil bombou od modré v čase 50:04. V poslední desetiminutovce jsme již soupeři nedovolili skórovat, čímž jsme získali do tabulky první dva body.

Sobota 20.9.2014

SK Černošice – SK Sršni Kutná Hora    14  :  3   (2:2; 4:0; 8:1)

Branky: 1x Trnka, 1x Brichová, 1x Hájek

Asistence:  1x Trnka, 1x Secký

Sestava:

David Zvěřina (C) – Matěj Šváb         Natálie Brichová – Lukáš Secký – Matěj Hájek

Jan Kašpar – Pavel Ježek           Tomáš Knížek – Šimon Pokorný – David Trnka

Ondřej Veit

Neděle 21.9.2014

SK Sršni Kutná Hora – HC Kobra Praha   3  :  8   (1:5; 0:2; 2:1)

Branky: 2x Brichová, 1x Secký

Asistence:  1x Trnka, 1x Secký, 1x Brichová

Sestava:

David Zvěřina (C) – Matěj Šváb         Natálie Brichová – Lukáš Secký – Šimon Pokorný

Jan Kašpar – Pavel Ježek           Tomáš Knížek – Ondřej Veit – David Trnka

V uplynulém víkendu jsme odehráli dvě utkání ve dvou dnech. V sobotu 20.9. v Černošicích a v neděli 21.9. doma s Kobrou Praha. Výsledkově sice ne stejná utkání, ale pojetím hry velice podobná. V sobotu jsme hráli jen první třetinu, v neděli jsme hráli druhou a třetí třetinu. Dohromady by to dalo jedno kvalitní utkání, ale v konečném výsledku je to prostě špatně. Herně určitě na soupeře máme, ač hrajeme proti věkově starším klukům (to není výmluva jen konstatování), ale musíme hrát celých 60’. V Černošicích jsme totálně odpadli po první třetině a nechali jsme soupeře, aby si na ledě dělal co chce. Bohužel naše (ne)nasazení s postupem času gradovalo a výsledek narůstal.

Ve druhém utkání v neděli s Kobrou Praha jsme si utkání prohráli tragickým výkonem v první třetině, resp. po první minutě utkání, kdy jsme v čase 00:48 prohrávali 2:0. U druhé branky zlomil Kuba Červinka hůl a tak se po 48 vteřinách hry střídali gólmani, kdy do utkání prakticky od začátku naskočil Jenda Koleček. Následovala další brankářská rošáda, kdy na každého z nich vyšla polovina utkání. Od začátku druhé části hry, kdy jsme již prohrávali 1:5 se naše hra výrazně zlepšila. Dohrávali jsme osobní souboje a nenechávali soupeři tolik místa na hrací ploše. Jak náš výkon v sobotu s přibývajícím čase uvadal, tak v neděli se s postupem času herní projev lepšil. Od 42’ jsme byli troufám si říci, že dokonce lepším týmem. Bohužel tak velkou ztrátu po první části nešlo proti tak zdatnému soupeři dohnat. První tři zápasy ukázali, že to nebudeme mít v nabité 18-ti členné skupině jednoduché, ale maximální úsilí v tréninku nás může posunout k dalším cenným bodům .