«

«

Lis 19

Bilance víkendu: Jedna vydřená a jedna darovaná výhra…

Prodloužený víkend přivedl na led Sršňů dva týmy z posledních příček KLD, HC Podblanicko a TJ Spartak Žebrák. V nedělním utkání domácí nejdříve vydřeli výhru nad předposledním Podblanickem, aby pak v pondělí doslova darovali první výhru celku ze Žebráku.
Neděle 16.11.2014. SK Sršni Kutná Hora – HC Podblanicko 6:3 (2:1,1:2,3:0)

Podblanicko se náš tým pokusilo znervóznit už při rozbruslení a z dvaceti hráčů, kteří byli uvedeni na soupisce vyslalo na rozbruslení pouze jediného a to ještě v čase, kdy ledař startoval rolbu k úpravě ledu před utkáním. Nevím, zda to mělo vliv na hru, každopádně do vedení šli jako první hosté, když už ve 2. minutě využili toho, že si Fíša a Fíďa nerozebrali soupeře před brankou a ten snadno překonal bezmocného Pekyho. Obrat nastal v 9. minutě, když Fíša využil nahrávku Švábika a po ledě překonal hostujícího brankaře. Ve stejném střídaní a ve stejné minutě, poté co Venca Kadleček s Fíďou vybojovali a udrželi pásmo, si výše jmenovaní spolupráci zopakovali s tím rozdílem, že střela mířila pod horní tyč. Ještě lépe to vypadalo v 23. minutě kdy nejprve Švábik v přesilovce nastřelil pouze tyč prázdné brány, ale Miloš akci dokončil tvrdou střelo a zvýšil na 3:1. Naše radost netrvala dlouho, protože hosté ve 27. také využili přesilovku, když po špatném vyhození naší obrany si vybral slabší chvilku Peky a střelu směřující nad branku lehce tečoval lapačkou a puk skončil v naší síti. Po polovině zápasu to už bylo nerozhodně, soupeř v 33. minutě dobře sehrál situaci 2:1 a překonal Fífu, který mezi tím vystřídal Pekyho. Ve 43. minutě Švábik doklepl nahození Fídi od modré a zvýšil na 4:3, o minutu později našel Fíďa dlouhou přihrávkou najíždějícího Švábika, který ranou do šibenice zvýšil na 5:3. Tečku za zápasem udělal Kadleček, když v 59. minutě završil na konečných 6:3.
Branky a nahrávky: 9. Fišar ml. (Šváb), 9. Fišar ml. (Šváb), 23. Konečný (Šváb), 43. Šváb (Fišar st.), 44. Šváb (Fišar st.), 59. Kadleček (Konečný)
Brankaři: Pekař, Wagenknecht
Útočníci: Fišar ml., Šváb, Kadleček, Hríbik, Kratochvíl, Macháček, Zika, Maník
Obránci: Fišar st., Konečný, Bachtík, Červinka

Pondělí 17.11.2014. SK Sršni Kutná Hora – TJ Spartak TOS Žebrák 4:6 (2:0,1:2,1:4)

Zatímco v nedělním zápase jsme vítězství vydřeli, v pondělním jsme vítězství doslova darovali poslednímu celku tabulky. V úvodu zápasu tomu nic nenasvědčovalo, byli jsme lepší, dostávali jsme se do brankových příležitostí, které jsme ale nedokázali proměňovat. Teprve ve 12. minutě se konečně prosadil Fíša a zblízka překonal brankaře hostů. Ve 20. minutě Kadeček využil výbornou nabídku Švábika a zvýšil na 2:0. Když ve 21. minutě Fíša v kleče zády k brance zvýšil na 3:0, zdálo se, že máme utkání pod kontrolou. Bohužel ve 22. minutě nechali v přesilovce naši obránci projet soupeřova hráče přes celé hřiště a snížit na 3:1, za dalších pět minut to bylo 3:2, když jsme nebyli dostatečně důrazní před svou brankou. Uklidnění měla přinést 30. minuta, kdy Fífa kryl samostatný nájezd a 41. kdy Švábik dal „housle“ brankaři hostů a zvýšil na 4:2. Možná jsme se uklidnili až příliš, v 46. propadlo do na naší sítě bekhendové nahození z brankové čáry, v 52. jsme zamkli soupeře před jeho brankou a vyslali na něj šest střel během jednoho střídání, soupeř se osvobodil vyhozením přes všechny čáry, což náš brankař i obránci v „klidu“ pozorovali. Hosté si však vyhozený puk dojeli a náš klid potrestali vyrovnávací brankou. Zmar v naší hře dokonala poslední minuta zápasu, když jsme ještě neproměnili několik šancí a soupeř potrestal náš malý důraz okolo naší branky vítězným gólem. Aby toho nebylo málo, ještě 2 sekundy před závěrečnou sirénou skončil puk přímo z vhazování na útočné modré s odrazem o mantinel pošesté v naší brance…
Branky a nahrávky: 12. Fišar ml. (Šváb, Konečný), 20. Kadleček (Šváb), 21. Fišar ml., 46. Šváb (Kadleček)
Brankaři: Wagenknecht
Útočníci: Fišar ml., Šváb, Kadleček, Hríbik, Kratochvíl, Jestříbek, Zika, Míšek