«

«

Lis 03

Bod dorostencům zachránili starší žáci

Neděle 2.11.2014 SK Sršni Kutná Hora – HC Slavoj Zbraslav 5:6 SN (1:2,1:3,3:0)Dalším soupeřem dorostu byl jejich nejbližší pronásledovatel v tabulce HC Slavoj Zbraslav. Vzhledem k zlomené klíční kosti Vojty Dytrycha, povolali trenéři do sestavy výpomoc ze starších žáků. K již stabilnímu členu dorostu Tomášovi Pekařovi přibyl další Tomáš, tentokrát Brich a Václav Kadleček. Naši hráči od začátku utkání tahali za kratší konec, do zakončení jsme se dostávali jen sporadicky, a když už jsme se do šance dostali, nedokázali jsme ji proměnit. Proto také jako první skórovali hosté, když v 11. minutě Filip Wagenknecht neudržel lehkou střelu od modré a soupeř z dorážky lehce skóroval. Domácí srovnali skóre v 17. minutě, když v přesilovce Michal Šváb vybruslil od mantinelu a zblízka překonal brankaře hostů. V 19. minutě jsme však znovu chybovali a soupeř využil situaci 2 na 1 a do kabin jsme odcházeli s jednobrankovým mankem.

Druhá třetina pro nás nezačala vůbec dobře, nejprve si v 23. minutě Filip srazil přihrávku zpoza brankové čáry do vlastní branky, aby v 24. minutě kapituloval znovu, po rychlé střele z mezikruží. Na skóre 1:4 reagovali trenéři jednak předčasnou výměnou brankařů, kdy Filipa nahradil Tomáš Pekař, a také time outem (nechápu, proč to, co řeknou hráčům během krátkého oddechového času, neřeknou už v kabině, protože již podruhé v poslední době to zřejmě pomohlo). Od tohoto okamžiku se naše hra mírně zlepšila a výsledkem byla branka Vojty Hríbika, který vleže překonal soupeřova brankaře, aby v zápětí sám skončil v síti. V polovině zápasu se odehrála příznačná situace pro naši hru: Máme puk na holi v rohu obranného pásma, soupeř musí vyjet, vzhledem k tomu, že je signalizováno postavení mimo hru. Vypínám kameru, protože mám chvíli čas, než založíme svou útočnou akci, dělám si „značku“ v záznamu a než se od časomíry otočím zpět směrem k naší brance, znovu prohráváme o tři branky… Jiskřičku naděje vykřesal ještě před koncem třetiny Michal Šváb, který proměnil samostatný nájezd nařízený za faul a snížil na 3:5.

Třetí třetina přinesla vyrovnaný hokej, ale zdálo se, že na obrat v zápase již nemají domácí dost sil. Naštěstí jsme se nevzdali a Venca Kadleček, který v tu dobu hrál v prvním útoku, nejprve oklamal tři soupeře, zavezl puk do pásma, kde ho převzal Michal Šváb a prostřelil brankaře na bližší tyči. V 57. minutě pak Venca korunoval svůj výborný výkon vyrovnávací brankou, když nadvakrát zužitkoval přihrávku Michala Švába. A protože v závěrečných minutách nás ještě několikrát podržel Tomáš Pekař v brance, lze s nadsázkou říci, že bod skutečně zachránili starší žáci.

O bonusovém bodu měli rozhodnout samostatné nájezdy, v prvních dvou sériích vyšli ze souboje lépe brankaři, ve třetí šli do vedení hosté, když Tomáš nestačil na blafák soupeře. Třetí nájezd za domácí jel Tomáš Fišar ml. a vzhledem k jeho únavě, jsem se trochu obával, aby nájezd neřešil „ruským blafákem“, t.j. střelou golfákem od modré. Fíša dal na radu trenéra „nic nevymejšlej a vystřel“ a prudkou střelou švihem vymetl pravou pavučinu. Další sérii začínali hosté, a když svůj nájezd proměnili, ležela tíha odpovědnosti na Michalovi. Michal tentokrát místo střely zkusil blafák, ale soupeřův brankař byl proti a dva body tak putují na Zbraslav. I díky získanému bodu se však Sršni udrželi na třetí příčce KLD.

Branky a nahrávky: 17. Šváb, 26. Hríbik, 47. Šváb, 56. Šváb (Kadleček), 57. Kadleček (Šváb)
Brankáři: Wagenknecht, Pekař
Útočníci: Fišar ml., Kadleček, Šváb, Macháček, Hríbik, Jestříbek, Kratochvíl, Zika
Obránci: Fišar st., Bachtík, Červinka, Konečný, Brich, Macháčková