«

«

Lis 04

Být lepší na výhru někdy nestačí

V neděli po poledni vyjela 1.-2. třída na led kozlí arény. Čekalo nás první letošní derby. Vstup do zápasu se však malým sršňům nepovedl. Sice hned během prvního střídání šli do vedení po gólu kapitána Dominika France, ale kozlové vlivem sršní nekoncentrovanosti a laxního přístupu skóre velmi rychle otočili na 1:4 z pohledu sršňů. Tímto skóre skončila i nepovedená první třetina.

Do druhé části už vstoupili sršni tak jak se od nich očekává. Začali lépe bruslit, přidali dravost a snahu o kombinační hru. Soupeře začali viditelně přehrávat a to jim vydrželo až do konce utkání. Bohužel ke kýženému vítězství to nestačilo. Zápas téměř kopíroval střetnutí s Příbramí během minulého týdne v rámci mistrovského turnaje. Jeden výborný hráč  (kozlík s číslem 10 se postaral o 6 nebo 7 gólů svého týmu a nad ostatní modro-bílé hodně herně vyčníval )a kvalitní gólman. To je jediný důvod proč se sršni na konci střetnutí neradovali z výhry, ale museli překousnout (a někteří velmi těžce) prohru 7:8.

Pomineme-li však první třetinu, kterou jsme čistokrevně „prochrápali“, tak většině kluků nelze nic vytknout. Úmyslně píši většině, neboť mám ve svém „bonz-bloku“ zapsány 3 jména průšvihářů, kteří k zápasu nepřistoupili dle mých představ. To si však blíže necháme do kabiny.

Lépe než výsledné skóre vystihuje průběh utkání počet střel na bránu. Ten se ze sršního pohledu zastavil na hodnotě 39:17. Být lepší na výhru někdy prostě nestačí.

SK Sršni  – SC Kolín  7:8  (1:4;5:2;1:2)

Střely : 39:17