«

«

Kvě 16

Den s hokejem

V sobotu 14.5.2011 proběhlo na ZS sportovní odpoledne, pořádané naším oddílem „Den s hokejem“. Již podle názvu je zřejmé, co bylo jeho hlavní náplní – sport, hry a soutěže s hokejovým zaměřením.
První část se nesla ve znamení plnění disciplín na jednotlivých stanovištích se zaměřením na sílu, obratnost, koordinaci a hokejové dovednosti. Děti běhaly, skákaly přes švihadla, dělaly kotrmelce, podlézaly a přeskakovaly hrazdy, házely medicinbalem, běhaly přes koordinační žebřík atd. (Pozn. fotogalerie uvnitř článku)

Nejoblíbenější se ale stala jednoznačně střelba na skutečného brankaře po krátkém slalomu s pukem. Poslední zastávkou tréninkového kolečka pak byla kabina, kde musel být splněn závěrečný úkol – oblečení hokejové výstroje. No, a když se řádně potrénovalo, mohl se začít hrát hokej, proložený nájezdy a střelbou na brankaře dorostu. Po dvou hodinách sportování skončilo a všechny děti byly odměny věcnými i sladkými cenami za své výkony. Hovořím jistě za celý náš oddíl, když řeknu, že nás účast každého dítěte moc těšila a doufám, že se s některými setkáme znovu na skutečných hokejových trénincích. Zvláště v dnešní době, kdy spousty atraktivních elektronických a jiných kratochvílí odvádí děti od aktivního sportování, je potřeba si vážit těch, které si i přesto k němu najdou cestu.
Závěrem chci poděkovat všem trenérům a členům našeho oddílu za spolupráci a pomoc při zajištění celé akce, která měla svou sportovní a organizační úroveň, a i přes několik drobných problémů (v našem případě především nedostatečná propagace), které však jsou typické pro každou lidskou činnost, se vydařila.
Zde by mohlo vyprávění o sportovním odpoledni klidně skončit, ale… Dovolím si již teď všechny pozvat na další akci, pořádanou oddílem SK Sršni, v měsíci červnu, kterou budou in-lajnové závody. Bližší informace o termínu, disciplínách a kategoriích budou včas zveřejněny na těchto webových stránkách a v kutnohorských periodikách.
Zní to jako klišé, ale rozloučím se onou mírně otřepanou frází. Vyhrávat mohou jen někteří, ale snahu, bojovnost a radost z pohybu, mohou mít všichni.