«

«

Led 08

Do roku 2024 vstoupili Sršni vítězně!

První utkání roku 2024 odehráli Sršni v Mladé Boleslavi s tamějším „B“ týmem. V důležitém utkání dokázali díky zodpovědnému výkonu uspět a přivézt do Kutné Hory všechny tři body. Během tradičního hodnocení utkání jsme vyzpovídali hlavního trenéra Jiřího Kadlece a střelce vítězné branky Pavla Švejdu.

Hlavní trenér Jiří Kadlec

Trenére, stručné hodnocení utkání?

Super výhra, po z naší strany rozpačitém začátku a dvou ubráněných oslabeních se nám podařilo dát branku. V dalším průběhu jsme si vytvořili vic gólových šancí než domácí. Bohužel pro nás jsme využili jen 3, ale zodpovědným výkonem všech hráčů jsme zápas zvládli a do nového roku vstoupili vítězstvím.

Kapitán „Áčka“ Pavel Švejda

Pavle, jak hodnotíš vítězné utkání?

Utkání hodnotím určitě pozitivně. Nejen kvůli výsledku a důležitým třem bodům, ale i kvůli předvedené hře. Utkání se nám celkově povedlo a připsali jsme si důlěžité 3 body do tabulky.

Na „malé“ hale v Boleslavi je v porovnání s kutnohorským stadionem o několik metrů užší ledová plocha, jak se ti na menší ploše hrálo?

Na menším hřišti se hrálo poměrně dobře. Hrálo se nahoru a dolu ve vysokém tempu. Bylo potřeba dávat kotouče rychle od hole. Tím, že jsme dodržovali systém a taktiku od trenéra a vyvarovali se faulů jsme byli schopni dotáhnout utkání to vítězného konce.

Na utkání jste odjeli v osekané sestavě. Nehrál Dominik Jiráň a tvůj tradiční spoluhráč z obrany Štěpán Havránek. Celé utkání se tak hrálo na pět beků a ty ses tak po celé utkání točil s Davidem Bašusem ve dvou. Jak se ti hraje na dva beky?

Na dva obránce se mi hraje dobře. V sezoně se to stalo už vícekrát. Jsem rád za každou minutu na ledě. I když je to někdy poměrně náročně, čím větší ice-time, tím lépe.