«

Říj 13

Dorost na ledě soupeřů zatím bez ztráty kytičky.

TJ Spartak TOS Žebrák – SK Sršni Kutná Hora 4:13 (1:2,1:4,2:7)

V sobotu 11.10.2014, jeli dorostenci na led papírově nejslabšího účastníka KLD, mužstva Spartak TOS Žebrák. Z mého pohledu to byl zvláštní zápas. Nevzpomínám si na utkání, kde by došlo k tolika různým nestandartním událostem, jako tomu bylo v Hořovicích… Zajímavý byl již příjezd k zimáku, kdy se náš autobus kolébal na rozježděné polní cestě, míjejíc osobák, který prorazil dvě pneumatiky. Po vstupu do haly jsem se domníval, že mne šálí zrak, ale nešálil a první dvě třetiny se hráli „za mlhou, která by se dala krájet“, teplota byla jen o pár stupňů nižší, než na vedlejším fotbalovém hřišti a tomu odpovídala i kvalita ledu. Z různých důvodů zůstalo trenérům na soupisce deset hráčů do pole a brankař.

Naši borci možná pod dojmem loňských relativně snadných vítězství nastoupili do zápasu vlažně a soupeř burcován trenérem a povzbuzen poněkud „zvláštním“ posuzováním rozhodčích, využil v 6. minutě chybu v našem střídaní, a z přečíslení šel do vedení 1:0. Naštěstí se nám do konce třetiny daří díky brankám Švába a Dytrycha vývoj zápasu otočit a do kabin odcházíme s jednobrankovým vedením 1:2.

O přestávce trenér prochází kolem diváků a suše prohodí: „Fíďa má zlomený nůž“. Nicméně do druhé třetiny nastupujeme v plném složení a po 48 vteřinách hry využíváme jednu ze dvou přesilovek které jsme v zápase hráli a Koubský zvyšuje na 1:3. Takový vývoj zápasu se nelíbí rozhodčím a vzápětí nařizují nesmyslné trestné střílení, které však Filip Wagenknecht s přehledem chytá! Ve 27. minutě nás rozhodčí posílá do oslabení, které výborně zužitkuje Vojta Dytrych a při hře ve čtyřech zvyšuje naše vedení na 1:4 pěknou individuální akcí. Za čtyři minuty je to již 1:5, když Tomáš Fišar ml. prostřelí betony soupeřova brankaře. Domácí se snaží ještě dostat do hry a v přesilovce krásnou tečí, na kterou Filip nemohl reagovat, snižují na 2:5. Rozhodčí má zřejmě pocit, že tudy by mohla vést cesta ke zdramatizování zápasu a posílá nás do oslabení o jednoho a vzápětí dokonce o dva hráče. Vojta Dytrych si s tím ale neláme hlavu, vybojuje puk ve středním pásmu a při hře ve třech zvyšuje na 2:6. Nevím, zda naši hráči přestali faulovat, nebo rozhodčí reagoval na pokřik z tribuny, že když nás vylučuje je alespoň víc místa na ledě a dáme tím pádem víc branek, ale byť do této doby vyloučil 8 našich hráčů, do konce zápasu už nevyloučil nikoho (z obou stran).

Ve 45. minutě zvyšuje Šváb na 2:7, ve 46. Tomáš „Fíďa“ Fišar, snad aby šetřil prasklý nůž, místo svých elegantních obloučků vystřelil od modré a zvyšuje na 2:8. Ve 48. minutě si „Fífa“ důsledně kryje pravou tyč, bohužel soupeř lehkou bekhendovou střelou míří k tyči levé a snižuje na 3:8. Za necelé dvě minuty Šváb zvyšuje na 3:9 a po dalších dvou minutách „Fíša“ zblízka bekhendem pod víko střílí 10 branku. Za půl minuty pouští „Fífa“ za svá záda prudkou střelu a soupeř snižuje na 4:10. V 58. a 60. minutě skóruje Šváb a kompletuje tak pěttrick a 16 vteřin před koncem utkání Petr „Koubák“ Koubský zkušeně vyčkávající na červené čáře dostává přihrávku a jede sám na brankaře, (jeho rychlost je tak „veliká“, že při tvorbě videa přemýšlím, zda mám použít zpomalený záběr, aby to nevypadalo, že stojí) to mu ale nezabrání v tom aby skóroval a uzavřel tak účet zápasu na konečných 4:13. Za zmínku snad ještě stojí, že při pohledu do zápisu o utkání, při současném vyloučení hráčů obou mužstev za hrubost je u jednoho zapsán čas udělení trestu 17:09 a u druhého 17:07…, jak už bylo řečeno, opravdu „zvláštní“ zápas.

Branky a nahrávky: 10. Šváb (Fišar ml.), 14. Dytrych (Šváb), 21. Koubský (Šváb), 27. Dytrych (Fišar st.), 31. Fišar ml. (Kratochvíl), 39. Dytrych, 45. Šváb (Fišar ml., Bachtík), 46. Fišar st. (Šváb), 50. Šváb (Fišar ml., Dytrych), 52. Fišar ml. (Dytrych, Šváb), 58. Šváb (Dytrych), 60. Šváb (Dytrych), 60. Koubský (Macháček, Fišar st.)

Sestava: Wagenknecht, Dytrych – Fišar ml. – Šváb, Koubský – Macháček – Kratochvíl, Zika – Fišar st., Bachtík – Červinka