«

«

Srp 10

Historie největších výrobců hokejových výstrojí

Historie firmy BAUER

Značková hokejová výstroj Bauer patří ve světě k absolutní špičce. Jejich produkty jsou charakteristické svým naprosto precizním provedením, dokonalým střihem a průběžnými inovacemi, které jdou ruku v ruce s nejnovějšími požadavky trhu. Historie značky Bauer se píše od roku 1927, kdy malá rodinná obuvnická firma hledá v čase hluboké hospodářské krize nové možnosti výroby jako nový zdroj obživy. Budoucnost vidí v oblasti bruslení. Do této doby je totiž pojem brusle chápán jako ocelový nůž vlastnoručně přibitý na spodní část boty. Rodina BAUERova přichází s konceptem kompletní brusle s mnoha vylepšeními a představuje botu trvale spojenou s nožem. Během následujícího půlstoletí BAUER v této oblasti nekompromisně udává směr. Brusle BAUER a nože TUUK nyní dominují ve světovém hokeji na všech úrovních. Bauer nabízí kompletní hokejovou výstroj od bruslí, hokejek, rukavic, přes helmy, chrániče, kalhoty, brankářskou výstroj až po textil a brusle na in-line hokej. Jejich produkty patří mezi nejpopulárnější i mezi hráči v NHL!

Historie firmy CCM

Společnost CCM byla založena v roce 1899 a začíná se prosazovat na trhu jako výrobce jízdních kol. Po několika nezdařilých letech s výrobou a prodejem jízdních kol se společnost přeorientovala na výrobu hokejové výstroje. Jako první firma CCM představuje svůj nový produkt hokejové brusle, které představuje v roce 1905. V dalších letech firma rozjíždí výrobu i spodní výstroje, kterou představuje v roce 1907. V roce 1937 firmu CCM získal Georgie Tackaberry, po kterém tato firma pojmenovala své modely „ TACK“. Ke konci roku 2006 byly modelové typy „TACK“ nahrazeny modelovou řadou „VECTOR“ kde toto označení vydrželo až do roku 2008. V roce 2009 firma představuje nové řady, které si s sebou nesou i nové modelové označení „ U+ “, které se používá dodnes. V roce 1992 podepisuje firma CCM dlouholetou smlouvu s hvězdou NHL Mario Lemieux, který se stává největší ikonou pro tuto firmu. O pár let dochází k přibrání značek KOHO, TITAN, HEATON, JOFA. V červnu 2004 dochází ke zlomovému prodeji firmě REEBOK, která tyto značky kupuje a zachovává pouze značku CCM. Mezi největší ikonu této značky patří ruský reprezentant hrající v NHL za Washington Capitals Alexander Ovechkin.

Historie firmy EASTON

Historie značky Easton se začala psát již v roce 1922. Když o osm let později její zakladatel James Doug Easton představil první hliníkové šípy na světě, patřil tento kov mezi nejdražší známé materiály. Díky výzkumu slitin hliníku se Easton stal leaderem v tomto relativně novém vědeckém odvětví. Rok 1967 předčil všechna očekávání – firma se stává dodavatelem speciálních trubek pro letecký průmysl a vyrábí tepelný ochranný plášť, který je užit k zakrytí seismometru při prvním přistání lunárního modulu programu Apollo na Měsíci. V roce 1981 uvádí značka na trh první hliníkovou hokejku, jejíž funkčnost byla prověřena i hráči NHL. V této době se začíná věnovat materiálovému spojení hliníku a karbonu, prozatím ve výrobě šípů. Easton rozšiřuje spektrum svého působení – zahajuje výrobu trubek pro stavbu rámů jízdních kol, ale i pro výrobu stožárů malých plachetnic. Význam značky ve sportovním odvětví stále roste – v roce 1990 podepisuje hokejový hráč Wayne Gretzky sedmiletou smlouvu o spolupráci. Letní olympijské hry 1996 v Atlantě přinesly Eastonu několik zlatých medailí – mimo jiné díky bikerovi Bartu Brentjensovi. Koncem druhého tisíciletí se dostávají cyklistické komponenty Easton do běžného maloobchodního prodeje. Rok 2004 přináší do cyklistiky a hokeje nejnovější karbonovou technologii společnosti – Carbon Nanotube Technology (CNT). V současnosti je značka Easton světovým leaderem ve výzkumu vlastností slitin hliníku a věnuje se i technologiím zpracování karbonu, což jsou dva základní materiály používané v cyklistice. Zatímco duralové komponenty této značky udávají standardy pro ostatní výrobce, trubky Easton používané při stavbě rámů jsou světově hodnoceny jako jedny z nejlepších na světě.

Historie firmy REEBOK

Historie firmy Reebok má své kořeny už v roce 1890, kdy Joseph Williams Foster vyráběl v Anglii jedny z prvních treter, které kdy spatřily světlo světa, s cílem pomoci atletům běhat rychleji. Do pěti let se díky ruční výrobě treter pro nejlepší běžce světa stal Foster respektovaným hráčem na trhu se sportovní obuví a založil si společnost J.W. Foster and Sons, která si brzy vybudovala mezinárodní klientelu. V roce 1958 založili dva z vnuků J.W. Fostera společnost, která dostala po africké gazele jméno Reebok. V roce 1979 spatřil boty Reebok na výstavě sportovního zboží Paul Fireman a vyjednal licenci pro severoamerický trh. Do roku 1981 překonaly tržby Reeboku hranici 1,5 milionu dolarů. V roce 1992 se začal Reebok zaměřovat více na sport všeobecně, nikoliv pouze na fitness. V roce 2004 se společnost Reebok stává předním světovým výrobcem hokejové oblečení a vybaveníz z důsledků pořízení hokejové společnosti CCM. Hokejová společnost značek, CCM, Koho a JOFA, patří mezi nejuznávanější ve celosvětovém hokejovém businessu. Společnost Reebok má dlouhodobou licenční smlouvu s National Hockey League, v jehož rámci společnost slouží jako dodavatel dresů pro všechny teamy NHL. To má za následek také exkluzivní celosvětová práva k výrobě replik dresů s použitím jména a loga NHL a jeho týmů. Reebok má také exkluzivní dohody s kanadskou hokejovou ligou, American Hockey League a ECHL. Na začátku roku 2005 Reebok zahájila prodej nové a inovativní řady. Tato řada se objevuje na hokejkách a bruslích pod jménem nejlepšího kanadského utočníka a reprezentanta kanadského národního teamu „Sidney Crosby“, který patří mezi nejlepší hráče na světě. Ve dvou krátkých letech, se stává firma Reebok nejviditelnější značkou v prodeji hokejových potřeb na trhu.

– čerpáno z pragotrading.cz –