«

«

Bře 25

Junioři v posledním utkání sezony porazili Benátky

Junioři v uplynulém víkendu odehráli poslední dvě utkání sezony. V pátek jeli  k odloženému utkání proti Berounským Medvědům, v neděli na domácím ledě přivítali Benátky, a díky vítězství v posledním kole opustili poslední příčku tabulky nadstavby.

Pokud Sršni pomýšleli na odpoutání z posledního místa tabulky, museli bezpodmínečně bodovat. V cestě jim ale stál třetí a čtvrtý celek nadstavbové části a měli tak před sebou velice těžkou úlohu.

Pátek 22.3.2019 HC Berounští Medvědi – SK Sršni Kutná Hora 5:3 (2:1,0:2,3:0) Sršni se po delší době sešli téměř kompletní, trenér měl k dispozici 16 hráčů do pole a mohl tak postavit tři kompletní pětice. Už zápas ve Frýdlantu, kde jsme doplatili na naši střeleckou nemohoucnost, naznačoval, že pokud chceme dokážeme hrát slušný hokej. I v Berouně jsme podávali výkon, na který už se „dalo koukat“. Domácí měli ve svém středu několik výrazných individualit a některé jejich kombinace byli ukázkové a tak šli také po právu v 5. minutě do vedení. Sršni ale dokázali za minutu vyrovnat pěknou tečí Filipa Mikešky. Domácí v 17. minutě strhli vedení znovu na svoji stranu, když naši obránci nechali za svými zády najíždějícího hráče. Možnost vyrovnat měl ve 23. minutě z trestného střílení Vojta Dytrych, ale jeho střela pouze zazvonila na tyčce domácí branky. Přesto jsme se vyrovnání dočkali, ve 35. minutě se opět prosadil první útok, Filip Mikeška zaznamenal svou druhou branku a srovnal na 2:2. Než byla zahájena hra, posteskl si trenér Bednář, že více očekává také od druhého útoku. Byť byli již zmiňovaní hráči na ledě a nemohli tak jeho slova slyšet, reagovali ukázkově. Po 11 sekundách přihrál Tomáš Fišar na Vojtu Dytrycha a ten poslal Sršně do vedení. Bohužel toto mimosmyslové vnímání se přeneslo i do úvodu poslední třetiny, kdy jsem se obávali, abychom neinkasovali hned v úvodu třetiny… Domácí vyrovnali 22 sekund po zahájení třetiny po sérii našich individuálních chyb a za další dvě minuty jsme již o gól prohrávali. Při naší marné snaze o vyrovnání jsme trochu otevřeli hru a domácí dokázali ve 49. minutě odskočit na rozdíl dvou branek, který jsme již nedokázali smazat.

Vyloučení: 6 – 6
Využití: 0 – 0
Oslabení: 0 – 0
Sestava: Pekař (Červinka), Koubský – Plíhal – Mikeška, Klazar – Dytrych – Fišar, Hobza – Hladík – Cihlář, Zíka, Bartoš – Bachtík, Hnilička – Kubelka, Kopecký – Link

Neděle 24.3.2019 SK Sršni Kutná Hora – HC Benátky nad Jizerou 4:2 (1:0,1:0,2:2) Sestava se proti pátku mírně pozměnila, vypadl Vojta Dytrych a Dominik Bachtík, po trestu se vrátil Ondra Macháček, který musel zaskočit v obraně. Rozbruslení před zápasem nenasvědčovalo tomu, že by naši hráči byli připraveni svého soupeře porazit. Naštěstí se ale zápas odvíjel v jiném duchu než rozbruslení a v 8. minutě po kombinaci s Tobiášem Klazarem otevřel Ondra Plíhal skóre. Hosté sice byli nebezpeční, ale střely, které prošly na branku s přehledem likvidoval Tomáš Pekař. Ve 21. minutě se pěknou střelou prosadil Tobiáš Klazar a vedli jsme 2:1. Hosté měli velikou příležitost ke snížení kolem 34. minuty, kdy hráli dlouhou přesilovku 5 na 3, ale Peky v brance opět čaroval a dokázal i po druhé třetině udržet čisté konto. Vrásky na čele nám tak přidělal znovu až úvod poslední třetiny a když už se zdálo, že zakletí úvodu třetin je prolomeno, v čase 41:38 jsme po našem malém důrazu inkasovali a hosté snížili na 2:1. V 52. minutě hosté srovnali v přesilovce na 2:2. Na vyrovnávací branku jsme ale dokázali rychle zareagovat a za 20 sekund poslal Sršně do vedení znovu Ondra Plíhal. V 56. minutě se také v přesilovce prosadil Petr Koubský. Hosté již na tento vývoj nedokázali odpovědět a Sršni tak získali do tabulky tři body.

Vyloučení: 5 – 5
Využití: 1 – 1
Sestava: Pekař (Wagenknecht), Koubský,Plíhal, Mikeška, Klazar, Fišar, Hobza, Hladík, Cihlář, Zíka, Bartoš, Hnilička, Kubelka, Kopecký, Link, Macháček
Trenér: Stanislav Bednář