«

«

Led 07

Koncert s falešnými tóny

Neděle 5. 1. 2020 SK Sršni Kutná Hora – HC Smíchov 1913 8:3 (3:2,2:0,3:1) Junioři vstoupili do roku 2020 jasnou výhrou. Směrem dopředu předvedli koncert, když vstřelili osm branek, dvakrát nastřelili tyč a množství gólových příležitostí zůstalo nevyužito. V obranné hře ale občas zazněly falešné tóny a hráči spíše „hráli“ na nervy trenéra.

V první třetině nic nenasvědčovalo tomu, že si domácí odnesou tři body. Sice jsme měli od úvodního vhazování územní převahu, ale nic jsme z ní nedokázali vytěžit. Naopak hosté ve třetí minutě využili chybu v naší rozehrávce a ujali se vedení 0:1. Naše odpověď přišla poměrně brzy, na konci čtvrté minuty nejprve střelu Davida Zvěřiny zastavila tyč, ale následnou dorážkou srovnal Filip Mikeška na 1:1. Obraz hry se příliš nezměnil, Sršni se tlačili do zakončení, ale znovu šli v 9. minutě do vedení hosté. Na vyrovnání jsme tentokrát čekali poněkud déle, ale nakonec se v 17. minutě prosadil Vojta Hobza a vyrovnal na 2:2. Stejný hráč po kombinaci celého útoku ještě v 19. minutě poslal Sršně do vedení 3:2.

Ve druhé třetině padaly branky pouze na jedné straně a to na straně hostů. Nejprve se ke střele od modré odhodlal Tomáš Knížek a Filip Mikeška lehkou tečí zvýšil na 4:2. A necelou minutu před koncem třetiny se střelecky prosadil Tobiáš Klazar. Po dvou třetinách tak byl stav 5:2 pro domácí.

Obava trenéra ze sebeuspokojení s výsledkem před poslední částí hry se bohužel naplnila ve 42. minutě, kdy jsme opět svým laxním přístupem umožnili hostům snížení na 5:3. To bylo ale naštěstí poslední vzepětí hostujících hráčů. Ve 49. minutě, v prvních dvou třetinách téměř neviditelný, Petr Koubský využil prostoru na ledě při hře 4 na 4 a přihrál na branku Ondrovi Plíhalovi. V 55. minutě si zopakovala spolupráci dvojice Hladík – Klazar a druhý jmenovaný využil své rychlosti i evidentního úbytku sil soupeře a zvýšil na 7:3. Zmar hostujících hráčů završil v 59. minutě ve vlastním oslabení znovu Ondra Plíhal, kterému znovu přihrával Petr Koubský (který v poslední třetině spálil asi pět gólových šancí).

Sršni si tak připsali čtvrtou výhru v řadě a v neúplné tabulce jsou zatím na pěkném třetím místě. Další domácí utkání sehrají Sršni v neděli 19. 1. 2020 kdy od 17:30 přivítají Letce z Letňan.

Sestava: Pekař, Zvěřina – Knížek, Kopecký – Kvapil,  Koubský – Plíhal – Kubelka, Mikeška – Hladík – Klazar, Bartoš – Secký – Hobza, Pokorný,

Branky a nahrávky: 4. Mikeška (Zvěřina), 17. Hobza (Bartoš), 19. Hobza (Secký, Bartoš), 38. Mikeška (Knížek), 40. Klazar (Hladík), 49. Plíhal (Koubský), 55. Klazar (Hladík), 59. Plíhal (Koubský)

Tresty: 8:8 Využití: 0:0 Oslabení: 1:0

Trenér: Stanislav Bednář