«

«

Říj 30

Konečně to bylo o něčem (3.-4. třída)

V neděli na státní svátek 28.10.2012 se konečně Sršni ze 3-4. třídy představili na domácí půdě, kde v turnajovém rozlosování přivítali celky HC Podblanicko Benešov a PZ Kladno. Ve třetím pokračování turnajových klání panovala v kabině napjatá atmosféra jak to asi tento týden dopadne. Po nezdarech v minulém a předminulém týdnu odešli již i ti největší optimisté do věčných lovišť a pozůstalí realisté si zbožně přáli, aby nedošlo k dalšímu vraždění neviňátek spojeném s veřejným lynčováním ve vlastním městě s bohatou historií.

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti týmu HC Podblanicko Benešov. Dva naši Sršni Jenda Koleček s Lukynem Seckým a jednou Sršnicí Naty Brichovou měli z předešlého sobotního dopoledne ještě v živé paměti bitvu se stejným soupeřem ovšem z nižší věkové kategorie. Tuto vítěznou bitvu sehráli s přípravkou 2. tříd s výsledkem 6:5 pro Sršně. Nikdo z přítomných na zimáku si nedělal plané naděje, že by se obdobný výsledek mohl opakovat i na Den vzniku samostatného československého státu, ale lehce jsme spekulovali co by asi udělalo se soupeřem, kdyby Sršni začali bojovat jako o život. Určitě by to bylo znát na výsledku utkání a zde by právě platilo, že radost může mít člověk i z prohry pokud se hra týmu líbí a hráči dokážou položit na ledě za svůj klub obrazně řečeno život.

No konec předzápasového snění a hup do reality první třetiny zmíněného utkání. Čas 05:30 stav 0:3. Z této informace je nad slunce jasné jak asi celý zápas dopadl. V čase 06:20 sice Dave Trnka po přihrávce Mikiho Hynka snížil na 1:3, ale stejný scénář z minulého měření sil těchto soupeřů to nijak neovlivnilo. Spíše opak byl pravdou. Panovala obava s přibývajícím časem, aby výsledek nebyl ještě tragičtější než minule. Po první třetině to tak vypadalo, protože 8 fíku v naší svatyni vypadalo hrozivě. V dalším průběhu i přes různé střídání brankářů nám skóre vesele narůstalo, až se v závěru zastavilo na níže uvedené cifře. Zápas skončil a některým z domácích příznivců a přátel naskočily i přes mladý věk vrásky spolu s otázkou co se bude dít dál.

SK Sršni Kutná Hora   :    HC Podblanicko Benešov    1    :    24      (1 : 8; 0 : 7; 0 : 9)

Branka: David Trnka

Asistence: Mikuláš Hynek

Poměr střel:  15  :  68

Sestava:      G. Jakub Červinka (1); G. Jan Koleček (2)

Mikuláš Hynek (96) – David Trnka (26) – Petr Pokorný (33)

Lukáš Secký (10)  – Šimon Pokorný (9) – Tomáš Knížek (7)

Natálie Brichová (5) – Matěj Hájek (18) – David Zvěřina (12) C

Pavel Ježek (11)

Trenér: Michal Procházka

Položená otázka co dál dostala další rozměr při rozbruslení dalšího našeho soupeře z Kladna. Na led vyrazili ještě větší obři než nám již známí kluci z Benešova. Výrok trenéra Michala Procházky „hele dívej na toho s tou sedmičkou, ten je velkej jako já“ byl celkem trefný. Nálada na bodu mrazu, proti nám výškově mladší žáci a za námi výše uvedené utkání. To byly vyhlídky.

Po odpočinku a úpravě ledu naskočili Sršní bojovníci do arény a ukázali jak zdolat obra. Sami poznali, že cesta k úspěchu vede přes nezměrnou bojovnost a hlavně víru v sama sebe. Konečně to byli naši Sršni jak je chceme vidět v každém utkání:  bojovali, dřeli a rvali se o výsledek. První třetinu jsme vyhráli 2:0 po trefách Mikiho Hynka a Lukyna Seckého. Minutu po přestávce odstartoval gólostroj Tom Knížek. Mimo zmiňovaných se trefili v prostřední části hry (někteří ne jednou)  Dave Zvěřina, Dave Trnka, Naty Brichová. Naše převaha byla taková, že se naši gólmani poprvé v sezoně nudili. V první třetině se mohl během utkání klidně dloubat za uchem Kuba Červajs a ve druhé třetině Jenda Koleso. Ve třetí třetině si čas kluci v brance rozdělili. Bohužel co se týče výsledku Jenda to s tím dloubáním vzal smrtelně vážně. Jak se většinu času hrálo pouze na jedné polovině hřiště tak se dostal myšlenkami do jiné dimenze a tak těch doslova pár zákroků stálo za to. Tohle byla však jediná kaňka na jinak výborně z naší strany hraném utkání. V závěrečné části se mimo jiné také dokonce trefil premiérově Peťas Pokorný.

Naši Sršní kluci si zápas stejně jako diváci užili, byli lepší, měli větší touhu po vítězství, ale hlavně bojovali, což v předchozích utkáních chybělo. Za toto jim zaslouží dík. Jen doufejme, že jim toto nadšení vydrží i přes jednu týdenní přestávku, která nás teď čeká. Takže nashle za necelých čtrnáct dní pro změnu  v Benešově.

SK Sršni Kutná Hora     :     PZ Kladno        14    :    6        (2 : 0; 9 : 3; 3 : 3)

Branky:  4 x Lukáš Secký; 3 x Mikuláš Hynek; 2 x David Zvěřina; 2 x Tomáš Knížek; 1x Natálie Brichová; 1 x David Trnka; 1 x Petr Pokorný

Poměr střel:  41  :  26