«

«

Úno 28

Letní kemp

Již je na čase informovat veřejnost o tom, jak probíhal poslední, tedy třetí ročník letních příměstských kempů. Začínají se totiž pomalu připravovat kempy pro rok 2022 🙂

Kempy, které proběhly v roce 2021 jsme si užili také díky krásnému počasí, které nám v obou turnusech přálo! 

S první partičkou jsme navštívili místa, která nám nabízela velmi kreativní program. Ať už se jednalo o zrcadlové bludiště, ze kterého někteří jen velmi těžko hledali tu správnou cestu. Zavítali jsme také do Sklenářova dolíku, kde bylo co hledat a to podle orientačního smyslu všech zúčastněných. Dále jsme navštívili hřiště v Sedlicích, které bylo plné netradičních sportovních her. Děti si samy designovaly bagy, které si nakonec odnesly na památku domů. Zúčastnily a vyzkoušely si také několik disciplín z programu Sportujeme se Spořkou. Společně jsme zavítali také do vizuální herny, která se nachází v prostorech GASK. Děti zde byly ve svém živlu a každý si našel to ,,své“.

Abychom se však neopakovali, s druhým turnusem jsme měli v plánu aktivity zcela jiné a nakonec nám úplně všechny vyšly! Děti se vykoupaly u Velkého rybníka a pro některé to byl velký zážitek. Naučily se spolupracovat v týmech a dokonce se nosily na rukou, nebo spíše zvedaly 😉 Stejně jako první turnus, zavítal i druhý, na návštěvu za velmi spřátelenými včelkami. Nikomu z návštěvníků nedaly žihadlo, z čehož jsme my jako pořadatelé měli asi větší radost než děti!!! Netradičně si některé děti v srpnu vyzkoušely i lední bruslení na ledové ploše a abychom se ochladili i zevnitř s oběma turnusy jsme navštívili zdejší Zmrzlinárnu 🙂 Nejednou jsme se zchladili v parku pod Vlašským dvorem (Breuerových sadech) a v závěru jsme s druhým turnusem navštívili Sportovní park Pardubice.

Byli jsme společně na hodně místech, ale víte na co jsme přišli? Ještě jsme stále nebyli všude! A i před čtvrtým ročníkem máme nových nápadů stále mooooc! 

Děti, které to s námi zažily, vědí o čem mluvím. Některé totiž v čase našich kempů chodily spát i o pár hodin dříve, než obvykle. A víte co? I když jsme v pátek po odevzdání všech dětí, většinou zralí na offline režim, baví nás to stále dost! Možná je to i tím, že nám děti i rodiče zůstávají věrní a za to Vám patří velké díky 🙂

Ráda bych touto formou poděkovala všem, kdo se na kempech ve větší míře podílel a křičíme do světa, že v létě roku 2022 jsme tu opět pro Vás!!!

Za organizátory Barča Benešová.