Bře 12

Lukáš Secký pěti góly sestřelil Mělník

001

SK Sršni Kutná Hora : HC Junior Mělník 5 : 3  (1:0; 2:2; 2:1)

V neděli 6.3.2016 jsme na domácím ledě odehráli utkání s Mělníkem. V podzimním utkání jsme na jejich ledě podlehli po tuhém boji 5:3, přičemž náš výkon byl hodně matný. Doma jsme toto chtěli změnit, ale jak se říká „Člověk míní a život mění“. Tentokrát jsme však nejen mínili, ale i konali. Soupeř přijel dobře připraven a jeho výkon šel od podzimu hodně nahoru. I proto je konečné vítězství cenné.

Utkání začalo ve svižném tempu a první minutu jsme se moc na puk nedostali. Ale ráz utkání určil v probíhající druhé minutě Lukáš Secký, který v našem vlastním oslabení nasadil k trháku a gólmanovi hostí nedal šanci 1:0. Hosty branka nijak nesrazila a jejich výkon snesl opravdu přísnější měřítka. To byl rozdíl od podzimního utkání, kdy domácí Mělník nehrál skoro nic a stejně jsme 5:3 prohráli. Zde kluci z Mělníka bojovali a jejich hra měla hlavu a patu. Evidentně nás jejich nasazení trochu zaskočilo, ale naši kluci makali. To byl důležitý faktor tohoto utkání. I přes tlak soupeře (Jenda Koleček v naší svatyni vedl nad svým soukmenovcem v protější brance na zákroky 11:5) jsme po první třetině vedli 1:0.

Do druhé třetiny jsme vstoupili s odhodláním z třetiny první, ale soupeř v aktivitě neutuchal a po 26 sekundách ve druhé části vyrovnal na 1:1. Ve druhé třetině se hra vyrovnala a hlavně díky tomu jsme se v čase 22:29 mohli znovu radovat, kdy Lukáš Secký po přihrávce od mantinelu Ondry Veita poslal Sršně opět do vedení. Druhá část hry se nám herně vydařila a nejen, že jsme si vzali vedení zpět, ale ještě se v čase 35:25 Lukáš Secký nejrychleji zorientoval v trochu nepřehledné situaci a svojí původní akci dotáhl do zdárného konce, kdy puk ležící za brankářem pohotově postrčil do branky 3:1. Bohužel ve 40 minutě soupeř těsně po skončení jeho přesilovky využil naše špatné bránění a nepokrytý hráč z první snižuje k tyči na 3:2.

Ve třetí třetině jsme chtěli stavět na výkonu ze třetiny druhé, ale hodně mrzel druhý gól v naší síti v poslední minutě druhého dějství. Ve třetí třetině byl soupeř zase o malinko nebezpečnější než naši hoši, ale bojovností jsme smazávali některé nedostatky v naší hře. Ve 48 minutě poslal Matěj Šváb dlouhou přihrávkou na zteč Lukáše Seckého, který si nakonec vychutnal váhajícího gólmana hostí a z dost ostrého úhlu trefil skvěle do již prázdné branky 4:2. Utkání se zdramatizovalo v 57 minutě, kdy se v čase 56:46 skóre pohnulo v náš neprospěch a bylo to 4:3. Do konce zbývalo něco přes tři minuty a vedení o jednu branku slibovalo nervy drásající závěr. Proti tomuto scénáři, byl ale opět Lukáš Secký, který hned po vhazování po obdržené brance ujel všem a k levé tyči rozhodl toto utkání 5:3.

Utkání bych shrnul asi tak, že všichni bojovali za tým a Lukáš Secký prostě soupeře svými neomylnými výpady pohřbil. Odehráli jsme dobré utkání, kdy jsme hráli celých šedesát minut. Jenda v brance tým podržel a ten se v rozhodujících momentech nepoložil, naopak vždy zabral. Bylo to hezké utkání a vítězství je taková třešnička na dortu, která vždy zahřeje.

Dovětek k videu pod článkem: titulky a zpomalené záběry jsou bez zvuku, protože se mi to během tvoření videa nějak po…lo a nešel mi zvuk ani tam, kde byl původně originál, tak jsem to nechal bez zvuku.

Branky: 5 x Secký

Asistence: 1 x Veit; 1 x Šváb

Poměr střel: 23 : 30

Vyloučení: 9 : 4

Využití: 0 : 1; V oslabení: 1 : 0