Bře 16

Na Kladno jsme nestačili

001

PZ Kladno : SK Sršni Kutná Hora  13 : 2  (5:2; 5:0; 3:0)

V sobotu 12.3.2016 mužstvo mladších žáků odjelo v brzkých ranních hodinách na kladenský led svést bitvu s místním PZ. Na podzim jsme doma hodně překvapivě dokázali s tímto mužstvem  remizovat 4:4, ale vždy není posvícení. Sršni dorazili v malinko okleštěné sestavě pro nemoc chyběl gólman Jenda Koleček a z pole Naty Brichová s Tomášem Knížkem.

Domácí začali utkání pěkně od podlahy a vyslali jasný vzkaz jak se asi utkání bude ubírat. Poměrně záhy v čase 03:15 se také ujali vedení, kdy poprvé překonali naši novou akvizici v brance Pavla Ježka, který si na gólmanském postu odbyl svojí ostrou premiéru, pokud si odmyslím zahřívací jednu třetinu ve Velkých Popovicích. Jak rychle domácí k vedení přišli, tak rychle ho také pozbyli. Proti jednoznačnému scénáři se vzepřel nejdříve Ondra Veit v čase 05:58, kdy nejen že svedl u mantinelu souboj o kotouč, ale následně se jako buldok prodral až před domácího gólmana a bekhendem mezi betony srovnal skóre utkání na 1:1. O 16 sekund později zavezl kotouč do útočné třetiny Lukáš Secký, vystřelil gólman lapil, ale následně kotouč opět získal, nezištně přihrál před branku, kde číhal Denis Čížek, který dost krkolomným, ale účinným manévrem poslal Sršně do vedení 1:2. Bohužel se nám nepodařilo vedení udržet dlouho, co by domácí asi trochu znejistělo a v čase 08:19 bylo srovnáno 2:2. Kladenské borce to opět nakoplo zpět do utkání a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. V čase 13:33 se domácí opět ujímají vedení tentokrát 3:2. Škoda konce první třetiny, kdy jsme inkasovali nejdříve v probíhající 19-té minutě a následně hned ve 20-té minutě. Soupeř tak odskočil do vedení 5:2 a bylo prakticky po naději na bodový zisk.

Prvních deset minut ve druhé třetině zřejmě pod tíhou špatného konce třetiny první na nás lehla deka. Za tento časový úsek jsme pětkrát inkasovali a bylo vymalováno. Naše hra se potom zvedla vytvořili jsme si i několik slibných šancí, bohužel žádná se neujala a tak se snížení stavu nekonalo. Druhá třetina skončila za stavu 10:2 pro domácí.

I přes celkem jednoznačný výsledek jsme odehráli slušně třetí třetinu. Bohužel jsme opět nedokázali skórovat, ale šance na snížení stavu tam byly. Soupeř využil celkem tři své akce a tak se konečné skóre zastavilo na stavu 13:2.

Soupeř byl v tomto utkání lepší a ukázal svojí sílu (na střely domácí vyhráli v poměru 40:12). Nás v tomto utkání může mrzet malá produktivita, protože nějaké šance ke skórování jsme si vytvořili, ale bohužel zůstalo jen u nich.

Branky: 1 x Veit, 1 x Čížek

Asistence: 1 x Secký

Poměr střel: 40 : 12

Vyloučení: 4 : 5

Využití: 2 : 0