SK Sršni Kutná Hora – Slavoj Zbraslav 8:1 (3:1; 3:0; 2:0)

3. kolo – neděle 17.9.2017
BK Mladá Boleslav – SK Sršni Kutná Hora 8:4 (1:1; 3:2; 4:1)

Hned druhý hrací víkend nás čekal zápas v sobotu i v neděli.

První domácí zápas jsme nezačali šťastně a hned ve druhém střídání jsme inkasovali v čase 0:41 po našem propadnutí na modré v pásmu Zbraslavi. Soupeř se prosadil po dorážce do prázdné branky, kdy první šanci likvidoval Dominik vyjetím z branky. Sršni se však tohoto průběhu nezalekli a přebírali aktivitu na svou stranu. Útoky se valily na branku Zbraslavi, zpočátku se nám však nedařilo překonat výborně chytajícího gólmana Zbraslavi. Až v čase 15:57 otevřel skóre utkání z naší strany Tomáš Janata po dorážce střely Dominika France, hned po rozehrání v čase 16:17 si Tomáš s Dominikem role obrátili a Dominik zakončil po přihrávce Tomáše. Aby si kalich hořkosti vypili zbraslavští až do dna, tak po vystřídání v čase 16:28 zakončuje Honza Knížek. Za 31 vteřin 3 branky a soupeř byl rád, že je konec třetiny.
Ve většině dalšího průběhu zápasu měli Sršni zápas pod kontrolou a neustále svými útoky zaměstnávali zbraslavského gólmana. Obě naše pětky hráli výborný zápas, bylo vidět spousta pěkných hokejových akcí. Ve druhé a třetí části se střelecky dařilo Tomášovi s Dominikem, kteří ještě společně skórovali 5x. Na konci zápasu zlikvidoval nájezd Dominik.

Branky: 4x Tomáš Janata, 3 x Dominik Franc, Honza Knížek

Asistence: 3x Dominik Franc, Honza Knížek, Tomáš Janata, Bára Sirotková, Šimon Král,Dominik Hruboš

Vyloučení:  6  :  2

Branky přesilová hra:  0  :  0

Branky oslabení:   0  :  0

Zásahy gólmani:  5  :  42

3.kolo – neděle 17.9.2017

Povzbuzeni sobotním vysokým vítězstvím a hlavně předvedeným výkonem jsme zavítali na led soupeře, který oproti nám nemá žádný problém s množstvím dětí a tak  jejich část zápisu o utkání je výrazně zaplněná, u nás by se vešel ještě jeden tým. Čekali jsme tedy jak se na našich borcích projeví dva zápasy ve dvou dnech na dvě pětky… Nebylo to vůbec špatné a nemáme se za co stydět, ale popořadě.

Do zápasu jsme vstoupili aktivněji a náš tým měl několik šancí, které mohly skončit brankou. Hra byla vyrovnaná a tak se oba gólmani v brankách nenudili. V čase 7:51 útočník domácího týmu nahodil puk zpoza branky a ten skončil dle rozhodnutí rozhodčího v brance, ač můžeme mít názor jiný. Dále měli několik šancí hlavně Dominik Franc a Honza Knížek, branky v síti Mladé Boleslavi jsme se dočkali v čase 15:04 po střele Dominika France.

Začátek druhé třetiny nás zastihl v lehkém útlumu a tak soupeř měl více ze hry a postupně nám odskočil na stav 4:1. My jsme se však nevzdali a bojovali jsme a odměnou bylo snížení Šimonem Králem po nahrávce Dominika France zpoza branky na 4:2 a dále Honzou Knížkem na 4:3 po hezké individuální akci, kdy ze středního pásma dokončil akci střelou nad vyrážečku domácího gólmana.

Hned při prvním střídání ve třetí třetině jsme inkasovali, své velké šance, kdy zvonila několikrát tyč jsme neproměnili a následně jsme v čase 49:15, 50:32 a 54:29 opět inkasovali. Během minuty už stačil jen korigovat Dominik Hruboš po přihrávce Honzy Knížka, ale více už jsme nestihli.