«

Pro 03

S Benátkami úspěšní jen na půl

AKTUALIZOVÁNO: přidán článek starších žáků

Nedělní zápas mladších žáků proti týmu HC Benátky nelze nazvat jinak než utrpení pro oko diváka. Od začátku většina Sršňů se snažila o jediné, se co nejdřív zbavit puku bez snahy o přesnou přihrávku a pokusu o založení útoku. Soupeř díky tomu během utkání získal značnou převahu, kterou postupem času proměnil v 10 gólů.

Ze strany Sršňů stojí za zmínku pouze šance v časech 27:26, kdy Robin Míšek zavezl puk po levé straně a přesně nahrál na hokejku Vojty Dvořáka, který puk přenechal Mikuláši Hynkovi a ten vstřelil první gól Sršňů a snížil na 1:4.

Dále v čase 48:46 přišlo ze strany Sršňů snížení na 2:7, kdy opět Robin Míšek zavezl puk do útočného pásma, kde přesnou nahrávkou našel Davida Trnku, který vstřelil svůj vůbec první gól v této sezóně. Poslední úspěšný zásah přidal sám Robin Míšek v čase 58:04, kdy upravil skóre z pohledu Sršňů na 3:10.

SK Sršni Kutná Hora – HC Benátky 3:10 (0:3, 1:3, 2:4)

Gygal, Červenka

Míšek-Dvořák-Vojáčková-Hnilička-Šimáček,

Onderko-Hynek-Bartoš- -Mašín, Trnka

Vyloučení:

6:2

-ToB-

STARŠÍ ŽÁCI: Boj o body s druhým týmem tabulky.

První prosincový den jsme přivítali na svém ledě druhý tým tabulky HC Benátky, který nám určitě chtěl vrátit porážku z vlastního ledu 4 – 5. O kvalitě soupeře vypovídal i fakt, že prohrál pouze tři zápasy a to dva se Spartou Praha (bezkonkurečně první tým) a jeden s námi. V první třetině se hrál vcelku vyrovnaný hokej a je třeba pochválit naši obrannou hru. Soupeře jsme nepouštěli do vyložených šanci a vyvarovali jsme se i pro nás někdy tradičních hrubých chyb. Stav zápasu se změnil až v 30. minutě, kdy se přesně naplnilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Rychlý útok Sršňů v přesile dva na jednoho nebyl zakončen gólem, bohužel hosté z následného útoku již skórovali 0-1. Na začátku poslední třetině se podařilo Ondrovi Plíhalovi sólo z našeho obranného pásma 1-1. Vše nakonec rozhodla naše přesilovka, v které jsme nechali soupeřova útočníka objet naši bránu až mezi kruhy a skórovat. V závěrečné hře bez brankáře soupeř ještě kosmeticky upravil stav na konečných 1-3.