Led 24

Neuvěřitelný obrat v poslední třetině

21. kolo neděle 21.1.2018

SK Sršni Kutná Hora:TJ Slavoj Zbraslav 5:4 (1:2; 0:1; 4:1)

Utkání se Zbraslaví skýtá vždy vyrovnanou podívanou. Ani toto utkání nezklamalo a o napínavé okamžiky nebylo nouze až do závěrečné sirény. Tentokrát se šťastným koncem pro Sršně.

Po úvodní buly Sršni začali jezdit a soupeře dostali od prvních vteřin pod tlak. Z tohoto rezultoval v 52 vteřině první gól utkání, kdy Lukáš Secký zavezl puk do útočné třetiny, kde ho přesně naservíroval Ondrovi Veitovi do jízdy, který našel skulinu mezi betony gólmana hostí 1:0. Po úvodní brance se hra částečně vyrovnala. I přes tento fakt se dokázali Sršni dostávat do větších příležitostí než soupeř. Bohužel finální fáze byla žalostná, kdy jsme se prakticky nedostávali do zakončení. Tento fakt měl dva důvody: 1. Netrefovali jsme vůbec prostor branky. 2. Skvělé finální přihrávky, jež by znamenaly následné přímé velmi nebezpečné ohrožení branky, končili většinou až u mantinelu, protože útočníci nebyli tam, kde by správně měli být. V těchto úvodních zhruba deseti minutách jsme mohli rozhodnout o osudu celého utkání, ale víc než jeden gól jsme prostě dát nedokázali. Následně jsme pomalu a jistě začali ztrácet půdu pod nohama, což jsme si z větší části přivodili sami. Začali jsme se někdy úplně bezdůvodně zbavovat puku, což byla voda na mlýn soupeři. Ve čtrnácté minutě zahřmělo poprvé i na naší straně. Skvělá střela přes obránce přesně k pravé tyči, těsně nad betonem Jendy Kolečka znamenala vyrovnání na 1:1. Osudným se nám stalo naše vyloučení v závěru první části, které soupeř dokázal 20 sekund před koncem zužitkovat a dostat se tak do vedení 1:2.

Po návratu z kabin jsme ve druhé třetině pokračovali v nastaveném trendu ze třetiny první. Kazili jsme přihrávky a zbavovali jsme se zbytečně puku. Soupeř sice výkonem nijak neoslnil, ale na nás to prostě jednoduše stačilo. Ve 28 minutě k tomu ještě přidal třetí branku, kdy jsme nedokázali zareagovat na rychlý protiútok a bylo to 1:3. Sice náš kapitán s asistentem reklamovali porušení pravidel, ale nutno dodat, že branka byla uznána správně. Bohužel se kluci po této brance začali věnovat spíše výkonu rozhodčích než svojí hře a podle toho to taky do konce druhé části vypadalo.

Mezi druhou a třetí třetinou si vzal velmi hlasité slovo trenér Michal Procházka, kdy ve velmi temperamentně laděném monologu zcela jasně vylíčil své dosavadní pocity.

Do třetí části jsme vstupovali s dvoubrankovou ztrátou, ale jak se později ukázalo posilněni studenou sprchou jež hráči od trenéra absolvovali o přestávce. Během první minuty a půl třetí části jsme dokázali nejdříve snížit po střele Davida Zvěřiny a teči Lukáše Seckého 2:3 a následně vyrovnat po důrazu Ondry Veita, který doslova dotlačil puk za brankovou čáru 3:3. Aby toho pro začátek třetí části nebylo málo tak v čase 43:39 soupeř využil našeho zaváhání, kdy obránce při akci jeden na jednoho upadl a útočník skvělým blafákem vrátil vedení na stranu Zbraslavi 3:4. Drama pokračovalo a ve 47 minutě bylo opět srovnáno. Matěj Šváb střelou od modré trefil mezi betony 4:4. To hlavní a nakonec i rozhodující přišlo v 53 minutě, kdy zatáhl puk po levé straně do útočného pásma Lukáš Secký. Následně skvěle našel u pravé tyče připravenou Adrianu Dubovou, která z první z voleje nezištně zakončila 5:4. Zbraslavští se poté snažili všemožně o vyrovnání. U dvou šancí u nás dokonce stáli všichni svatí. Když jsme přežili i poslední střelu, kterou Jenda Koleček čapl a časomíra se zastavila 1,8 vteřiny před koncem už jsme tušili, že to bude dobré. Po oddechovém čase následovalo poslední vhazování v naší obranné třetině. Toto jsme vyhráli a mohli se oddat spontánní radosti.