«

«

Úno 23

Opět stříbrní, ale hrát umíme lépe

V sobotu 22.2. jsme vyrazili ke svému poslednímu mistrovskému venkovnímu turnaji do Benešova. Jelikož s námi mohla vyrazit i Natálka Brichová, tak jsme turnaj odehráli na tři řady.

Děkujeme Natálce, že s námi vyrazila a opět si zkusila hru „na malou plochu“. V Benešově nás čekaly mimo domácích týmy Berouna a Rakovníku. Na turnaj jsme jeli s tajnými ambicemi umístění do druhého místa. Jsme rádi, že umístění se nám podařilo splnit.

Musíme však zároveň kriticky konstatovat, že kolektivní výkon, který jsme si představovali nebyl v celém turnaji zdaleka naplněn.

Do prvního zápasu turnaje jsme vstupovali proti letošnímu častému soupeři z Benešova.

Vstup do utkání se nám nepodařil a po půl minutě jsme inkasovali. Podařilo se nám však v čase 2:22 po faulu na Páju Tvrdíka vyrovnat. Poté jsme šli v první třetině ještě 2x zásluhou Natálky Brichové do vedení, ale soupeři se do konce třetiny podařilo srovnat. Druhou třetinu jsme již měli pod kontrolou a postupně vstřelili soupeři 5 branek. Tento gólový rozdíl již soupeř do konce utkání jen snížil.

SK Sršni – Vodní Lvi Benešov 9:6 (3:3;5:2;1:1)

(střely na bránu 34:17)

Branky: Tvrdík, Brichová (as. Netolický), Brichová, Knížek, Knížek, Franc, Knížek, Franc, Franc (as. Janata, Macháček)

Sestava :

1.    Franc – Janata – Macháček – Šetina (+ 1; 3 vstřelené, 2 inkasované)

2.    Knížek – Hynková – Hruboš – Hájek ( 0; 3 vstřelené, 3 inkasované)

3.    Brichová – Netolický – Lipský – Tvrdík ( 3; 3 vstřelené, 0 inkasované)

G.   Balvín (30min.), Neuman (15 min.)

Před zápasem proti Berounu jsme věděli, že jestli chceme turnaj vyhrát, budeme muset uspět. V letošním ročníku mistrovských turnajů jsme se ještě s tímto týmem nepotkali, tak jsme přesně nevěděli, co nás čeká. Od začátku se hrál vyrovnaný zápas, během první třetiny jsme šli do vedení 2:0 zásluhou Dominika a Marušky. Na střídačce jsem zaslechl větu „tak to je jasný, to už vyhrajeme“. Chtěl jsem euforii trochu krotit a tak jsme klukům a dívkám vysvětlovali, že je první třetina a do konce zápasu zbývá ještě dost času. To jsme nevěděli, že za čtyři minuty bude během jednoho střídání vyrovnáno. A začínali jsme znovu…  V dalším průběhu utkání soupeř dost přitvrdil, kdy hlavně Natálka odcházela ze zápasu „zbitá jak pes“. Jsme rádi, že jsme se nepropůjčili k výraznějšímu oplácení, když soupeři časté osekávání našich hráčů rozhodčí toleroval. V zápase jsme měli převahu střel na bránu, bohužel střelecká smůla se lepila na naše hokejky. Nutno dodat, že berounskému brankáři zdatně pomáhali hráči na ledě, kdy před bránou většinou ještě leželi 1 – 2 hráči.

SK Sršni – HC Berounští medvědi 3:5 (2:2;1:2;0:1)

(střely na bránu 27:14)

Branky: Franc (as. Janata), Hynková, Brichová

Sestava :

1.    Franc – Janata – Macháček – Šetina (- 2; 1 vstřelené, 3 inkasované)

2.    Knížek – Hynková – Hruboš – Hájek ( – 1; 1 vstřelené, 2 inkasované)

3.    Brichová – Netolický – Lipský – Tvrdík ( + 1; 1 vstřelené, 0 inkasované)

Do posledního zápasu jsme nastupovali jako favorit a tuto roli jsme dětem nevymlouvali. Sice se v první třetině soupeři podařilo jít do vedení 1:0 a poté ještě srovnal na 2:2, tak v dalším průběhu utkání jasně dominovali Sršni a čekalo se jakým výsledkem utkání skončí. Ve druhé třetině jsme přidali osm gólů a utkání v poklidu dohráli. Jen jsme čekali, že když už byl výsledek jasný, že Sršni předvedou ze svého hokejového umění více.

SK Sršni – HC Rakovník 14:2 (4:2;8:0;2:1)

(střely na bránu 40:5)

Branky: Franc, Janata (Šetina), Knížek, Brichová, Franc (as. Janata), Brichová, Knížek (as. Hruboš), Hynková (as. Knížek), Brichová, Knížek (as. Hájek), Knížek, Tvrdík (as. Brichová), Netolický (as. Brichová), Brichová

Sestava :

1.    Franc – Janata – Tvrdík – Šetina (+ 3; 3 vstřelené, 0 inkasované)

2.    Knížek – Hynková – Hruboš – Hájek (+ 4; 5 vstřelené, 1 inkasované)

3.    Brichová – Netolický – Lipský – Macháček (+ 5; 6 vstřelené, 1 inkasované)

Hodnocení trenéra:

S umístěním jsem spokojen, s předvedenou hrou však již nikoliv. Bylo to povětšinou jedno velké sólování. Někteří zřejmě zapomněli, že hokej je kolektivní sport. Hlavně první lajna se tím dostala zcela mimo svou obvyklou hru a její nebezpečnost pro soupeřova gólmana nebyla taková. Na příští zápas dojde určitě k promíchání sestavy.

Za zmínku určitě stojí velmi dobrá premiéra Vojty Netolického.

Na příští turnaj máme hodně co zlepšovat.