«

Lis 11

Osm branek v Sedlčanské síti prodloužilo domácí neporazitelnost Sršňů

6. kolo KSM: Sršni Kutná Hora – Tatran Sedlčany  8:4 (2:0, 2:1, 4:3)

V šestém kole krajské soutěže přivítali Sršni na svém ledě tým Tatranu Sedlčany. Do sestavy se vrátili uzdravení hráči první formace Lukáš Rudolfský a Martin Meloun. Naopak chyběli nemocní obránci Lukáš Krištof a Martin Pálek. Sršni si chtěli po nepovedeném utkání z minulého kola vrátit vítěznou náladu a soupeř potřeboval bodovat k cestě vzhůru tabulkou.

První třetina začala náporem Sršňů, ve kterém se prosadil Andrle dvěma góly v rozmezí jedné minuty při jednom střídání. Nejprve ho našla přesná přihrávka Volného a poté R. Jelínka v podobné situaci. Nápor domácích pokračoval ještě asi pět minut, ale výborný brankář hostí všechny šance pochytal. Hosté vyrovnali hru, ale do první sirény se stav už nezměnil .

Druhá třetina díky zvýšené aktivitě sedlčanských přinesla neurovnanou hru Sršňů. Aktivní napadání rozehrávky a výborné bruslení dělalo Sršňům potíže. Povzbuzení přinesla v jejím úvodu akce Lukáše Rudolfského, který přebruslil Sedlčanskou obranu, zavezl kotouč za bránu a přesně nahrál na hůl najetého obránce. Vaněk střelou z první navýšil vedení na 3:0. Před koncem druhé části ujel domácí obraně Sedlčanský útočník a překonal Šimona Balhama. Sršni odpověděli téměř okamžitě. Meloun zavezl kotouč do útočného pásma, nahrál volnému Rudolfskému a ten tvrdou střelou rozsvítil na tabuli čtyřku.

Ve snaze zvrátit vývoj utkání vlétli Sedlčanští na plné obrátky do třetí části a vynucovali si převahu. Sršni však ustáli bušení soupeře a když tlak začal polevovat udeřili oni. Nejprve Andrle vrátil přihrávku z první třetiny Jelínkovi, který prostřelil klubko hráčů osm minut před koncem. Za další minutu Čejka přesně našel spoluhráče z obrany Vaňka, který svou druhou trefou navýšil vedení. Za další půlminutu opět Čejka přesně přihrával, tentokrát Rudolfskému a jeho druhá branka na 7:1 šest minut před koncem přinesla euforii domácích hráčů i diváků. Tu však soupeř zchladil hned dvakrát v následující minutě. Trochu bláznivou přestřelku protáhl Rudolfský a zakončující Charvát. Poslední slovo však měli hosté, když korigovali na konečných 8:4. Sedm branek během 191 vteřiny! je jistě kuriozita. Důležitější však je tříbodový zisk Sršňů a prodloužení domácí neporazitelnosti.

První polovinu základní části uzavřou Sršni v sobotu 16.11. utkáním v Kralupech.

Branky Sršňů: Andrle (Volný), Andrle (R.Jelínek), Vaněk (Rudolfský), Rudolfský (Meloun), R.Jelínek (Andrle), Vaněk (Čejka), Rudolfský (Čejka), Charvát (Rudolfský)

Sestava: Balham (Karger) – Čejka, Vaněk, Krejza, Tvrdík II., Rudolfský, Charvát, Meloun,R.  Jelínek, Volný, Hynek, Hetfleisch, Novotný, Kaiser, Andrle, Siváček, Tvrdík I.   trenér: F. Coubal