Po bitvě jsme udolali Mountfield HK

001

28. kolo – neděle 26.2.2017

SK Sršni Kutná Hora:Mountfield Hradec Králové 6:4 (0:1; 3:1; 3:2)

Soupeř z Hradce Králové, kterého jsme přivítali na svém ledě, patří mezi těžší, ale i mezi méně oblíbené, protože se nám proti němu tradičně nedaří. V tomto utkání to bylo ale jiné. Nezměrnou vůlí a bojovností až do samého závěru utkání, jsme soupeře zdolali a porazili.

Je tomu 14 dní co jsme odehráli asi nejhorší zápas v sezóně, co se týká výkonu. S Bílými Tygry z Liberce jsme prohráli 1:14 a tato porážka hodně mrzela zejména po stránce nasazení a vůli po co nejlepším výsledku.

Utekly dva týdny, kdy nám byl jeden zápas přesunut a druhý odložen a na led nastoupilo morálně úplně jiné mužstvo. Od začátku byla vidět snaha o co nejlepší výsledek. Sice jsme po počáteční oťukávané po přesně odehraných 4 minutách prohrávali 0:1, kdy jsme nechali trochu více volného prostoru za brankou. Z těchto míst přišla následně přihrávka před branku, kde neslanou a nemastnou střelu Jenda Koleček v brance pouze posunul na volného útočníka, jenž se následně nemýlil (Jenda si v tomto případě vybral jedinou slabší chvilku v utkání, kdy následně ty světlejší měly teprve přijít). Po této brance následovala asi osmiminutová nudnější pasáž se spoustou osobních soubojů. Pak do konce první třetiny přebrali iniciativu hosté, přičemž jejich šance zůstaly nevyužity.

Druhou třetinu jsme začali lépe, než jsme první skončili, ale v rozletu nás lehce přibrzdilo vyloučení. V oslabení jsme se statečně bránili, ale v polovině 24 minuty Vojta Matějka vyhodil puk přes celou plochu až za soupeřovu bránu. Následnou špatnou rozehrávku soupeře zachytila v útočném pásmu Naty Brichová, která rychlou střelou téměř od modré překvapila gólmana hostí a srovnala na 1:1. Sice jsme trochu ožili, ale Jenda musel mimo jiné likvidovat dvě velké šance soupeře. V končící 27 minutě zachytil soupeřovu rozehrávku Ondra Veit, parádně poslal bekhendem puk na branku, který ještě tečoval Pepa Komárek a bylo to 2:1. Poté se dostala do velké šance opět v oslabení Naty Brichová, kdy ujela všemu co bylo na ledě. Přes to, že asi neudělala nic špatně, tak šance zůstala nevyužita, přičemž hradecký gólman vytasil bravurní zákrok a rezolutně vystavil stopku navýšení skóre. Co načala Naty dokonal ve 31 minutě Ondra Veit, který uzmul ve vlastní třetině puk a pak bruslil a bruslil. Postupně udělal ze soupeře pouze statisty, přičemž na konci své cesty přesně zakončil a bylo to 3:1. Ve 35 minutě jsme si sami zavařili ve vlastní obranné třetině a rozdováděného soupeře již nestačil nikdo zkrotit. Výsledek snížení na 3:2. Druhá třetina se dohrála ve vysokém tempu, ale již bez brankového efektu.

Třetí třetinu jsme zahájili náramně. Ve 43 minutě ujel Domča Franc a bez problémů zvýšil na 4:2. Co se stane, když přestaneme bruslit, nám soupeř předvedl názorně na začátku 46 minuty a rozdíl byl opět o jedinou branku 4:3. Na konci 48 minuty jsme dobrým pohybem úřadovali zase my. Nejdříve Domča Franc provětral výstroj gólmana hostí a poté Naty Brichová postrčila na volného Toma Janatu, který vyhnal pavouky z levého vinglu hradecké brány. S přibývajícím časem však soupeř začínal chytat druhý dech a dostával se pomalu, ale jistě do tlaku. Ten s postupem času hodně sílil. A tak se stalo, že nám klidný závěr utkání nebyl dopřán, protože v polovině 58 minuty dochází ke snížení na 5:4. Aby toho nebylo málo, minutu před koncem nás rozhodčí posílá do čtyřech a soupeř zahajuje přesilovku umocněnou o power play. Tuto pasáž jsme zahráli skvěle a deset sekund před koncem rozhoduje Domča Franc do prázdné branky na 6:4.

Jan Koleček, Dominik Šubrt

Natálie Brichová, Tomáš Janata, Barbora Sirotková, Petr Hrubý, Kryštof Adam, Vojtěch Hamsa, Ondřej Veit (C), Josef Komárek, Dominik Franc, Jaroslav Šetina, Jan Kašpar, Vojtěch Matějka, Denis Čížek

Trenér: Pavel Andrle

Branky:  2 x Dominik Franc; Natálie Brichová; Josef Komárek; Ondřej Veit; Tomáš Janata

Asistence: Ondřej Veit, Natálie Brichová

Vyloučení: 4 : 5

Využití přesilovky: 2 : 0

Branky v oslabení: 1 : 0

Počet zásahů gólmani:  22 : 18